Sports / Olimpiskā kustība
Ar rīta vingrošanas pasākumu noslēdzas Latvijas Olimpiskās komitejas simtgades mēnesis
Tradicionālais Latvijas Olimpiskā komitejas (LOK) organizētais Olimpiskais mēnesis LOK dibināšanas simtgades atzīmēšanai noslēgsies piektdien, 22. aprīlī, ar kopēju rīta vingrojumu, kurā piedalīsies vairāk kā 160 000 dalībnieku no 41 pašvaldības, sportojot 781 vietās, Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" pastāstīja LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.
Mājās sagaida pēdējos Latvijas olimpiešus, arī izolācijā Pekinā sabijušo hokejistu Karsumu
No Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm otrdien Rīgā atgriezās pēdējie 10 Latvijas sportisti, un Ķīnā piedzīvotās sportiskās vilšanās atlētiem pagaisa, satiekot ilgi neredzētās ģimenes. No karjerā pēdējā turnīra valstsvienības sastāvā mājās atkļuva arī hokejists Mārtiņš Karsums, kurš pozitīvu Covid-19 analīžu dēļ Pekinā ilgstoši uzturējās izolācijā.
Olimpiāde noslēgusies: bobslejists Ķibermanis atturas no skaļiem paziņojumiem, slēpotāja Eiduka cer uz distanču slēpošanas atdzimšanu
Pekinas ziemas olimpiskās spēles svētdien svinīgi noslēdzās ar tradicionālo ceremoniju, kurā piedalījās valstu delegāciju karognesēji, kā arī šo sacensību rīkotāji simboliski nodeva stafeti nākamajiem – Itālijas pilsētām Milānai un Kortīnai d’Ampeco. Latvijas delegācijas sportisti šajās ziemas spēlēs izcīnīja vienu bronzas godalgu, tāpat kā pirms četriem gadiem Dienvidkorejā. Spēles gan paliks atmiņā ar dzelžainajiem Covid-19 ierobežojumiem un sacensību dalībnieku sastāva neparedzamību vīrusa dēļ.
Pekinas dienasgrāmatas: Vējainas atvadas un nezaudētas izredzes
Ne gluži pēc plāna pēdējās sacensību dienas izdodas aizvadīt Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs, kur idilliski saulainas ziemas ainavas var baudīt tikai televīzijas skatītāji, bet klātienē skaudri aukstais vējš piespieda organizatorus veikt dažādas izmaiņas. Tikmēr Oskara Ķibermaņa pilotētajai ekipāžai ne gluži kā cerēts sākās bobsleja četrinieku sacensības, taču sacensību pusceļā latvieši atkal ir nopietni medaļu pretendenti. 
Vai skandāls Pekinā ar daiļslidotāju Vaļijevu mainīs olimpisko sistēmu?
Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs viens dopinga skandāls īpašu apstākļu dēļ izraisījis pamatīgu viļņošanos, ne tikai runājot par aizliegtajiem preparātiem. Runa ir par 15 gadus jauno Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) pārstāvi – daiļslidošanas brīnumbērnu Kamilu Vaļijevu. Viņas pirms pāris mēnešiem nodoto analīžu A prove bijusi pozitīva. Taču, tā kā dopinga pārbaudes rezultāti vēl nav galīgi, Sporta arbitrāžas tiesa viņai ļāva turpināt dalību spēlēs.
Pekinas dienasgrāmatas: Olimpiskais finiša sprints ar cerībām Latvijai
Jau pēc pāris dienām noslēgsies Pekinas ziemas olimpiskās spēles, kur atlicis sadalīt pēdējos medaļu komplektus, un cerības uz labām ziņām vēl ir arī Latvijas līdzjutējiem. Lielākās izredzes iesaistīties cīņā par olimpisko pjedestālu ir Oskara Ķibermaņa pilotētajam bobsleja četriniekam, kura braucieniem tiešraidē mājās būs jāseko vēl pirms pirmajiem rīta gaiļiem.
Pekinas dienasgrāmatas: Starpbrīdis pirms iznāciena uz bis
Pēc spraigām 12 sacensību dienām Latvijas līdzjutējiem Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs iestājusies neliela pauze – teju visi mūsu sportisti savas pirmās sacīkstes jau aizvadījuši, bet pēdējā nedēļas nogalē pirms olimpiskās uguns izdzišanas vēl ne vienam vien būs iespēja atkārtoti sevi apliecināt.
Pekinas dienasgrāmatas: Latviešiem aukstu rezultātu diena
Latvijas olimpiešu otrdien sasniegtie rezultāti Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs bija krietni padzisuši, nesildot līdzjutēju sirdis un nesniedzot gandarījumu pašiem sportistiem. Hokeja valstsvienība olimpisko turnīru noslēdza bez nevienas uzvaras, bobsleja divnieku kamanas, arī pienācīgi iestumtas un stūrētas, šķita mazliet pie trases piesalušas, bet ziemeļu divcīņā -20 grādi slēpošanas trasē sastindzināja Latvijas debitantu Markusu Vinogradovu.
Pekinas dienasgrāmatas: Ar cerīgu skatu uz hokeju un bobsleju
Pirmdiena olimpiskajās spēlēs aizvadīta salīdzinoši mierīgi – no latviešiem startēja vien divas Latvijas ekipāžas. Teikt, ka rezultāti pārsteidza, noteikti nevar – jau visas sezonas laikā zinājām, ka divnieku kamanas neslīd tik labi, kā gribētos.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt