Sports / Olimpiskā kustība
Ziemeļkoreja sola piedalīties divās nākamajās olimpiskajās spēlēs
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns, tiekoties ar Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidentu Tomasu Bahu, solīja viņa vadītās valsts dalību 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs un 2022.gada ziemas spēlēs Pekinā. Pēc atgriešanās no vizītes Bahs Pekinā žurnālistiem teica, ka sarunas bija "ļoti atklātas un auglīgas".
Ķīnas medaļu ambīcijas 2022.gada olimpiskajās spēlēs stiprinās sponsora 3,9 miljardi eiro
Ķīna 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs grib startēt visās disciplīnās, izcīnot vairāk medaļu un čempionu titulu, otrdien paziņoja Ķīnas Olimpiskās komitejas sacensību un treniņu nodaļas ģenerāldirektora vietnieks Jans Šaņde. Ziemas sporta veidu attīstībai 30 miljardus juaņu (3,9 miljardus eiro)  nodrošinās sponsors "Bank of China", kā arī ātrāka progresa panākšanai ķīnieši grib piesaistīt vairāk ārzemju treneru, vēstīja aģentūra "Reuters".
Krievija negrasās atzīt valsts atbalstītas dopinga sistēmas pastāvēšanu
Krievija neatzīs valsts atbalstītas dopinga sistēmas pastāvēšanu, kas minēta Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas ziņojumā, piektdien paziņoja Krievijas Olimpiskās komitejas vadītājs Aleksandrs Žukovs. Bez WADA komisijas ziņojuma atzīšanas praktiski nav iespējama Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) darbības atjaunošana.
Pēc Phjončhanas spēlēm atsakās atjaunot mežu kalnu slēpošanas trasēs
Vietējā pašvaldība pēc Phjončhanas ziemas olimpisko spēļu noslēguma atteicās no sākotnējiem solījumiem atjaunot mežu kalnu slēpošanas trasēs, jo, neraugoties uz vides apsvērumiem, vēlas izveidot izklaides zonu, kas veicinātu atpūtnieku pieplūdumu vienā no Dienvidkorejas trūcīgākajiem un vismazāk apdzīvotajiem reģioniem, ceturtdien vēstīja aģentūra AP.
Atmiņas par Phjončanu - perfektas spēles par sevi lepnā valstī
Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles pēc to noslēguma katram dalībniekam paliks sirdī ar ļoti individuālām un personiskām atmiņām. Par spēļu dalībniekiem sevi var uzskatīt arī Latvijas Televīzijas "Sporta studijas" žurnālisti, kas ik dienu bija vienā ritmā ar sportistiem un viņu gaitām sacensībās.
Pekinas olimpisko spēļu kamaniņu un bobsleja trase izmaksās 210 miljonus eiro
Pekinas ziemas olimpisko spēļu rīkotāji ir gatavi iespaidīgiem tēriņiem, lai pasākumu 2022.gadā sarīkotu ar Ķīnai raksturīgu vērienu, un taupības režīms neattieksies arī uz dažādu jaunu sporta objektu būvi. Bobsleja, skeletona un kamaniņu trases tapšana organizatoriem izmaksās vismaz 210 miljonus eiro, tā būs nozīmīga daļa no spēļu oficiālā 1,2 miljardu eiro budžeta, kas, visticamāk, tāpat tiks pārsniegts, otrdien vēstīja aģentūra AFP.
Krievijas olimpiskā statusa atjaunošanu hokejistu dziedātā himna neietekmēs
Phjončhanā hokeja turnīra izskaņā olimpiešu no Krievijas nodziedātā valsts himna neietekmēs Krievijas Olimpiskās komitejas statusa atjaunošanu, pirmdien paziņoja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK). Krievijas olimpiskais statuss netika atjaunots pirms Phjončhanas spēļu noslēguma, tomēr sagaidāms, ka tas notiks dažu tuvāko dienu laikā.
Vrubļevskis: Medaļas vienās olimpiskajās spēlēs nenodrošina panākumu nākamajās
Latvijā ir tradīcijām bagāti ziemas sporta veidi, tomēr medaļas vienās olimpiskajās spēlēs nav panākumu ķīla tikpat veiksmīgiem nākamajiem olimpiskajiem startiem, Latvijas Radio Korejas studijā pirmdien teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis. Bobslejisti Phjončhanā sagādāja Latvijai vienīgo medaļu, kamēr iepriekšējās ziemas spēlēs veiksmīgi startējušie kamaniņu sportisti cīņā par medaļām neiesaistījās.
Kopumā Latvija Phjončhanā bija pārstāvēta godam
Astotās ziemas olimpiskās spēles pēc neatkarības atgūšanas ir aizvadītas. Šoreiz medaļu ziņā pieticīgāk nekā iepriekšējās divas. Esam spēruši mazu soli atpakaļ, bet nekāda traģēdija nav notikusi.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti