Sports / Olimpiskā kustība
Tokijas mēre uzstāj uz olimpisko spēļu maratonskrējiena rīkošanu galvaspilsētā
Tokijas pašvaldības vadītāja Juriko Koike trešdien paziņoja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) pārstāvjiem, ka uzskata par nepieciešamu 2020.gada olimpisko spēļu sacensības maratonā un soļošanā rīkot Japānas galvaspilsētā, bet SOK plānu pārcelt gargabalnieku sacensības uz ziemeļu pilsētu Saporo viņa nosauca par bezprecedenta rīcību, vēstīja aģentūra AP.
Izstrādās stratēģiju olimpiskās kustības attīstībai Latvijā
Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) plāno izstrādāt stratēģiju olimpiskās kustības attīstībai Latvijā līdz 2030.gadam, trešdien informēja LOK. Stratēģija iezīmēs olimpiskās kustības Latvijā vadlīnijas, mērķus un galvenos uzdevumus, savukārt rīcības plānā noteiks prioritāri veicamos darbus olimpiskajām ciklam līdz 2024.gadam.
Latviski dziedošais japānis Masaki aicina olimpiešus iemācīties vārdu «arigato»
Japānis Masaki Nakagava pirms pieciem gadiem studentu apmaiņas programmā nokļuva Latvijā. Viņš turpina mācīties latviešu valoda, dziedot dziesmas latviski. Latvijas sportistiem, kuri nākamvasar dosies uz Tokijas olimpiskajām spēlēm, jaunais cilvēks iesaka iemācīties vārdu “arigato” un būt gataviem, ka Japānā ir ļoti daudz cilvēku.
Tokijā karstums neatkāpjas, sportisti bažīgi par olimpiskajiem startiem
Ja tieši pēc gada Tokijā valdīs tikpat liels karstums, tas varētu kļūt par lielu izaicinājumu olimpisko spēļu dalībniekiem. Laikapstākļi kļuva par nopietnu pārbaudījumu nedēļas nogalē Japānas galvaspilsētā aizvadītajā pasaules junioru čempionātā airēšanā, vēstīja insidethegames.biz. Bažas ir arī Starptautiskajai ūdens sporta federācijai (FINA) par augsto ūdens temperatūru brīvdabas peldēšanai.
Jaunākie
Interesanti