Sports / Olimpiskā kustība
Latvijas olimpiešiem sākas karstākais kvalifikācijas laiks cīņā par tikšanu uz Tokiju
Līdz Tokijas olimpiskajām spēlēm atlicis mazāk nekā 150 dienu, tāpēc gan Latvijas sportisti, gan atbildīgās organizācijas aktīvi gatavojas izšķirošajam kvalifikācijas spurtam. Šobrīd oficiāli sacensībām kvalificējušies divi pludmales volejbola pāri un trīs vieglatlētes, kā arī jātnieks. Tāpat zināms, ka divas vietas Latvijai būs šosejas riteņbraukšanā. Skaidrs, ka sportistu skaits līdz jūlijam ievērojami pieaugs, bet maz ticams, ka delegācijas apmērs sasniegs rekordu.
Tokijas olimpisko spēļu uzmanības lokā – klimata pārmaiņas
Pārstrādātas elektroniskās ierīces, no kurām tiks gatavotas medaļas, plastmasa goda pjedestāliem un daudzi citi inovatīvi risinājumi. Tieši šādi var raksturot jau pēc pieciem mēnešiem gaidāmās Tokijas olimpiskās spēlēs, kuras notiks no 24. jūlija līdz 9. augustam.
Organizatori: Vīrusa dēļ Tokijas olimpiskās spēles neatcels un nepārcels
Tokijas olimpiskās spēles 2020.gadā notiks paredzētajā laikā, un to norisi neiespaidos vīrusa izplatība kaimiņvalstī Ķīnā, ceturtdien paziņoja vietējās rīcības komitejas prezidents Josiro Mori. Japānā divu dienu vizītē ieradās Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) delegācija, lai apspriestu gatavošanos spēlēm.
Pasaules sportā mudina integrēt virtuālas disciplīnas, Latvijā varētu pārņemt gatavus risinājumus
Datorspēļu un virtuālo simulāciju popularitāte pasaulē rosinājusi Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) izveidot darba grupu, kura meklētu sadarbības iespējas ar e-sporta pasauli. Olimpiskajā kustībā uzsver, ka nav runa par e-sporta ieviešanu olimpisko spēļu programmā, bet gan auditorijas piesaistīšanai nepieciešamu virtuālo disciplīnu attīstīšanu katrā sporta veidā. Latvijā e-sporta aktivitātes nav aktuālākā problēma, tomēr sporta veidu federācijām būtu lietderīgi pārņemt starptautiskajās federācijās izstrādāto risinājumu labākos paraugus, lsm.lv teica Latvijas sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis.
Organizatori neuzskata Ķīnas koronavīrusu par draudu Tokijas olimpisko spēļu sarīkošanai
Tokijas olimpiskās spēles 2020.gada vasarā risināsies pēc plāna, un nav pamata uzskatīt, ka to varētu ietekmēt jaunā Ķīnas koronavīrusa izplatīšanās, ceturtdien paziņoja vietējā rīcības komiteja. Gatavojoties spēlēm, rīcības komiteja izveidoja darba grupu, lai veiktu nepieciešamos darbus cīņā pret vīrusu, tajā pašā laikā vainojot medijus panikas celšanā.
Olimpiskās komitejas prezidents Vrubļevskis nepretendēs uz vēl vienu amata termiņu
Pašreizējais Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis nekandidēs uz vēl vienu amata termiņu martā paredzētajās vēlēšanās, trešdien informēja LOK. Lēmumu nekandidēt uz piekto LOK prezidenta amata termiņu Vrubļevskis pieņēma personisku iemeslu dēļ, kā arī tādēļ, lai veicinātu efektīvāku organizācijas darbību.
Tokijas olimpiskajās spēlēs tulkos 11 valodās, franči par sevi atgādina īpaši
Oficiālajās preses konferencēs 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs būs nodrošināts tulkojums 11 valodās, tostarp arī franču, kas ir viena no olimpiskās kustības darba valodām. Starptautiskā Frankofonijas organizācija ceturtdien parakstīja līgumu ar spēļu rīkotājiem, lai veicinātu franču valodas lietojumu, kas olimpiskajā kustībā ir krasi mazinājies, neraugoties uz reglamenta priekšrakstiem, vēstīja aģentūra AP.
Jaunākie
Interesanti