Sports / Olimpiskā kustība
Rīgas jaunajiem sportistiem labākie panākumi Latvijas jaunatnes olimpiādē
Rīgas pilsētas jaunie sportisti izcīnīja lielāko medaļu skaitu Latvijas jaunatnes olimpiādē, kas svētdien noslēdzās Jelgavā. Startējot teju 2800 dalībniekiem no 77 Latvijas novadiem un pilsētām, medaļu kopvērtējumā rīdzinieki iekrāja 195 godalgas, informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).
Apstiprina radikālas izmaiņas olimpisko spēļu rīkotāju noteikšanā
Olimpiskās spēles nākotnē kopīgi varēs organizēt vairākas pilsētas, kā arī reģioni un valstu apvienības, turklāt rīkotāju noteikšanā būs iespējams iztikt bez balsojuma ar vairākiem pretendentiem, tā vietā paļaujoties uz īpašas darba grupas ieteikumu, trešdien nolēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sesijā, apstiprinot izmaiņas Olimpiskajā hartā.
Starptautiskajai amatieru boksa federācijai atņem olimpisko statusu
Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien anulēja olimpisko statusu Starptautiskajai boksa asociācijai (AIBA), kuras pārraudzībā ir augstākā līmeņa amatieru sacensības, vēstīja aģentūra AP. Kvalifikāciju un boksa turnīru 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs organizēs SOK.
Dainis Dukurs: Siguldas trases attīstība ir jāturpina
Lai gan Zviedrijas pilsētu Stokholmas un Ores kopīgā kandidatūra pirmdien zaudēja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) biedru balsojumā un neieguva tiesības rīkot 2026. gada ziemas olimpiskās spēles, Siguldas bobsleja un kamaniņu trases attīstība ir jāturpina, raidījumā “Rīta Panorāma” uzsvēra trases direktors Dainis Dukurs.
SPECIĀLI no Lozannas: Balsojumā Šveicē izšķiras Siguldas olimpiskās izredzes
Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sesijā pirmdien Šveices pilsētā Lozannā notika balsošana par 2026.gadā ziemas olimpisko spēļu rīkotājiem. Uz rīkotāju godu pretendēja arī Zviedrijas pilsētas Stokholma un Ore, kas ledusrenes sacensības piedāvāja aizvadīt Siguldā, bet uzvarēja Itālijas pilsētu Milānas un Kortinas d'Ampeco apvienotā kandidatūra.
Lozannā gatavojas balsojumam par 2026.gada ziemas olimpiskajām spēlēm
Vai 2026.gadā Siguldā izcīnīs olimpiskās medaļas ledusrenes sporta veidos, kļūs zināms pirmdien Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sesijā, kur notiks balsojums par ziemas olimpisko spēļu norises vietu. Jāņu vakarā Latvijā turēs īkšķi par Zviedrijas kandidatūras uzvaru, jo tajā būtiska loma atvēlēta Siguldai.
Ziemeļitālija un Zviedrija samēro spēkus pirms balsojuma par 2026.gada olimpiskajām spēlēm
Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sesijā pirmdien Šveicē kļūs zināms, vai 2026.gadā ziemas olimpiskās spēles notiks Itālijas ziemeļos, vai Zviedrijā, kas ledusrenes sacensības piedāvā rīkot Siguldā. Balsojumā par ziemas olimpisko spēļu rīkošanas tiesībām otro reizi pēc kārtas ir tikai divi kandidāti, kas abi ir pārliecināti par savām izredzēm. 
Par olimpiskās reklamēšanās ierobežojumiem atlētiem iesaka vērsties nacionālajās komitejās
Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) ir būtiski pasargāt tās sponsoru tiesības un sportistiem būtu jāvēršas savas valsts nacionālajā olimpiskajā komitejā, lai sarunu ceļā vienotos, ar kādiem noteikumiem atlēti varētu saglabāt zināmas tiesības individuāli reklamēt sevi un atbalstītājus olimpisko spēļu laikā, svētdien diskusijā Šveicē teica SOK prezidents Tomass Bahs.
Jaunākie
Interesanti