Sadaļas Sadaļas

Eiropa šodien

ES komisārs: valstis iegulda tikai 3% no saviem veselības aprūpes budžetiem profilaksē

Eiropa šodien

Vērtē nepieciešamību rūpīgāk pieskatīt investīcijas no trešajām valstīm

Skaitļi un fakti: Eiropā bez izmaiņām – sporta karaļa tronī sēž futbols

Skaitļi un fakti: Eiropā bez izmaiņām – sporta karaļa tronī sēž futbols

Olimpiādes ir vieni no populārākajiem sporta notikumiem, kuriem seko pat tie, kuri ikdienā ar sportu īpaši neaizraujas. Tomēr tas ir arī labs laiks, lai noskaidrotu, cik ieinteresēti par sporta notikumiem esam ne tikai šajās reizēs, bet vispār. Izrādās, Eiropā regulāri sporta pasākumus apmeklē aptuveni 30% iedzīvotāju. Tas atbilst arī Latvijas rādītājiem.

Pēdējo apjomīgo pētījumu par sporta pasākumu apmeklējumu Eiropas statistikas birojs „Eurostat” veica par 2015.gadu. Šie dati rāda, ka šajā gadā nevienu sporta pasākumu nav apmeklējuši 69,5% Eiropas iedzīvotāju, 16,9% gada laikā ir apmeklējuši no viena līdz trim sporta pasākumiem, bet 13,7% ir pabijuši vismaz četros sporta pasākumos.

Izrādās, visaktīvākie sporta fani ir Nīderlandē, Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kur sporta pasākumus gada laikā ir apmeklējusi vairāk nekā puse no valsts iedzīvotājiem. Savukārt viskūtrākie uz sporta norišu vērošanu klātienē bijuši grieķi, poļi un arī mūsu kaimiņi lietuvieši.

Latvijā iegūtie rezultāti ir visai līdzīgi vidējiem rādītājiem Eiropas Savienībā. 2015.gadā nevienu sporta pasākumu nav apmeklējuši 66,6% mūsu valsts iedzīvotāji, no viena līdz trim pasākumiem ir apmeklējuši 21,6%, bet vismaz četros sporta pasākumos ir piedalījušies 11,8%.

Iemesli, kādēļ eiropieši nav apmeklējuši sporta pasākumus, pamatā ir saistīti ar intereses trūkumu.  Uz to ir norādījuši 52% pētījuma dalībnieku, kuri sporta pasākumus izvēlas ignorēt. Vēl 11% šķērslis ir bijis finanšu trūkums, 5% norādījuši, ka pasākumi nav notikuši viņu tuvējā apkaimē, bet 32% bijis cits iemesls, kādēļ nedoties uz kādu no sporta pasākumiem.

Vienlaikus ir jāuzsver, ka sporta pasākumu apmeklētību klātienē mūsdienās spēcīgi ietekmē televīzija, kur tiek translēti teju visi interesantākie un svarīgākie sporta notikumi.

Savukārt ja pievēršamies Eiropā populārākajiem sporta pasākumiem, tad karalis bez jebkādām iebildēm ir futbols. No vienas puses, futbols ir ļoti demokrātisks sporta veids, jo grūti būs atrast kādu, kurš kaut vienreiz pagalmā nav spārdījis bumbu. No otras puses, tieši Eiropā darbojas futbola līgas, kuru spēles piesaista lielu apmeklētāju skaitu.

Pēc portāla „Sporting Intelligence” aplēsēm pagājušajā sezonā vienu Vācijas Bundeslīgas spēli vidēji apmeklēja 42 tūkstoši skatītāju, vienu Anglijas Premjerlīgas spēli – 36 tūkstoši skatītāju, bet vidējais Spānijas „La Liga” futbola mača skatītāju skaits mērāms ap 28 tūkstošiem. Neviens cits sporta veids Eiropā ar šiem skaitļiem sacensties nevar.

Savukārt ja runājam par atsevišķiem sporta pasākumiem, tad visskatītākais – pamatā gan TV ekrānos – ir  futbola FIFA Pasaules kausa fināls, kam seko UEFA Eiropas futbola turnīra fināls un UEFA Čempionu līgas fināls. Kā redzams, visi ir futbola notikumi.

Latvijā klātienē visapmeklētākās kopumā ir basketbola spēles, kam seko futbols, volejbols, florbols un hokejs. Tomēr te ir jāņem vērā tas, cik daudz spēļu Latvijā katrā sporta veidā notiek. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt