Liepājā jaunās tenisa un futbola halles uzbūvēšana ievērojami kāpina sportistu skaitu

Uzbūvējot slēgto tenisa un futbola halli, Liepājā ievērojami pieaudzis sportistu skaits bērnu vidū. Ir labāk, nekā cerēts, atzīst gan treneri, gan Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Aivis Tints. Jaunie tenisisti iegūst augstus rezultātus starptautiskos turnīros, bet mazo futbolistu vidū sarucis traumatisms un ievērojami audzis meiteņu skaits, kuras spēlē futbolu. Arī teniss vairāk interesējot meitenēm. Viens no iemesliem varētu būt liepājnieces Anastasijas Sevastovas panākumi pasaules mērogā.

LOC jaunā Futbola un tenisa halle
00:00 / 06:41
Lejuplādēt

Būtiski uzlaboti mazo futbolistu treniņa apstākļi

Liepājas Olimpiskā centra (LOC) Futbola halle ir jaunākais ieguvums Liepājas sporta dzīvē. Ir sajūta, ka nonāc citā realitātē, kad stāvi zem piepūšamās halles jumta. Tur radītā vide ir pietuvināta āra apstākļiem, ir mazliet vēss. Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Aivis Tints stāstīja, ka arī halles ekspluatācija ir ekonomiski izdevīgāka, nekā sakontēji domāts. Halli atklāja 2022. gada decembrī.

"Halle pārspēj visas mūsu domas, kā tas varētu izskatīties un kā būtu bijis pareizi. Redzam, ka audzēkņu skaits gada laikā pieaudzis par vairāk nekā 100 bērniem. Traumatisms arī samazinājies, tā ir ļoti svarīga lieta, kāpēc gājām uz šo halli, jo ziemas periodā, aukstumā tas darbs nav tāds, kāds tas ir telpās. Segums ir mīkstāks," skaidroja Tints.

Liepājas Futbola skolas direktors Oskars Kļava uzsvēra, ka interese par iespēju trenēties ir liela un viens no iemesliem ir uzlabotie treniņu apstākļi.

"Tagad jau nav tas sliktākais laiks. Kad ir ledus, tas viss piesalst. Iznācām ārā treniņā, viss spīdīgs kā ledus. Spēlējām "ķerītes", bērni krita, slidinājās, bija zilumi. Bērni un vecāki ātri pierada, tagad jau grib tikai hallē trenēties, bet diemžēl tā nevar. Mums ir otrs rezerves laukums. Esam sadalījuši tā, ka puse treniņu notiek laukā, otra – iekštelpās," stāstīja Kļava.

Arī futbola treneris Armands Vīksna atzinīgi vērtēja slēgtās futbola halles priekšrocības. "Vienā halles pusē trenējas meitenes. Pēdējo četru gadu laikā meiteņu skaits pieaudzis četras reizes," viņš piebilda.

Liepājas Futbola skolas direktors Oskars Kļava pievērsa uzmanību bērnu fiziskajai sagatavotībai. Treniņi, protams, ir labi, bet ar to, viņaprāt, nepietiek.

"Tas ir par maz. Bērns visu dienu nosēž skolā, daži jau vēl kustas, bet bieži no deviņiem līdz trijiem, pat četriem pēcpusdienā viņi ir skolā. Viņš atnāk uz treniņu, bet aiziet mājās un atkal sēž pie datora. Par kādiem sasniegumiem mēs varam runāt?

No rīta jau kaut kas jādara, vismaz uz skolu būt jāiet ar kājām vai jābrauc ar riteni, tāpat mājās. Fizkultūras nodarbības valsts mērogā tiek samazinātas, tām jābūt vairāk. Ja to dara, tad var cerēt, ka būs vesels sabiedrības loceklis. Kurš būs futbolists, to es nezinu," pārdomās dalījās Kļava.

LOC Futbola halli izmanto ne tikai paši, bet to vēlas nomāt arī sportisti no citām vietām, ir savs labums visiem, brauc arī pieredzes apmaiņā, kā šādu halli uzbūvēt.

Liepājā Futbola skolā trenējas vairāk nekā 820 audzēkņu.

Cer izaudzināt vēl kādu Sevastovu

Savukārt otrā pilsētas malā, arī netālu no jūras, sevi attaisnojusi pirms vairākiem gadiem uzceltā LOC Tenisa halle, kas tagad ļauj kvalitatīvi trenēties iekštelpās, sākot jau no piecu gadu vecuma. Liepājai ir savas tenisa tradīcijas, bet sportotāju skaits pieaudzis, atklājot slēgto halli, tagad tenisā trenējas 220 bērnu un jauniešu.

"Tenisa sports aug, ceru, ka mēs drīz varēsim vēl kādu Sevastovu izaudzināt. Tendence ir augoša, arī treneri ir arvien profesionālāki. Rezultāts ir atkarīgs no vietas, kur mēs trenējamies. Infrastruktūra ir palīdzējusi audzināt jaunos talantus. Par tenisu runās arvien vairāk. Rezultāti būs," pārliecību pauda Liepājas Sporta pārvaldes vadītājs Aivis Tints. 

"Vasarā rīkojam starptautiskos turnīrus. Pagājušā gadā Liepājas pilsēta izcēla ITF W60 sieviešu turnīru, kur izspēlējam 60 000 ASV dolāru balvu fondu, no visas Eiropas atbrauca meitenes," viņš turpināja.

Rezultāti jau ir, jo regulāri no vietējiem un starptautiskiem turnīriem liepājnieki atbrauc ar medaļām.

Viņu skaitā arī Anna Azarova un Elizabete Marta Hamitova.

"Ir labi panākumi savā grupā, it sevišķi dubultspēlēs. Pēdējā Eiropas turnīrā uzvarēju dubultspēlēs, ar Elizabeti dabūjām pirmo vietu, bet vienspēlē tiku līdz ceturtdaļfinālam," pastāstīja Anna.

"Vienspēlēs es zaudēju otrajā kārtē, bet dubultspēlē ar Annu labi nostartējām, tikām līdz finālam un uzvarējām," papildināja Elizabete.

Elizabete Marta Hamitova sapņo par iespēju spēlēt ārpus Latvijas: "Jebkurš, kurš spēlē tenisu, vēlas kļūt par profesionālu tenisistu, bet šaubos, vai tas ir iespējams. Es ar tenisu gribētu tikt uz Ameriku."

Anna Azarova (pa kreisi) un Elizabete Marta Hamitova
Anna Azarova (pa kreisi) un Elizabete Marta Hamitova

Jau sāk kļūt par šauru

Par tenisa treneri kļuvis bijušais Liepājas Tenisa sporta skolas audzēknis Kaspars Klamers, šobrīd viņš trenē 2015. gadā dzimušos bērnus.

"Tajā laikā, kad es trenējos, mums bija tikpat izcili kā šobrīd āra tenisa korti, bet, tā kā ziemas periods tenisā ir diezgan garš, mēs dzīvojām pa skolas zālēm, bez lieliem plašumiem, dažādi segumi. Šobrīd tāda moderna halle, manuprāt, teniss Liepājā ir viena lielākajām iespējām jauniešiem darboties. Mums ir daudz izlases dalībnieku, starptautiska mēroga sacensību uzvarētāju. Rezultāti ir labi. Jaunieši pēc skolas absolvēšanas brauc uz ārzemēm. Arī bērnu pieplūdums un vēlēšanās ir ļoti liela. Acīmredzot, viss strādā un notiek pareizajā virzienā," uzskata Klamers.

Liepājas sporta nozares pārstāvji spriež, ka pašreizējās tenisa un futbola halles esot jau par mazu, ja saglabāsies tik liela interese par šiem sporta veidiem. Liepājas Olimpiskā centra paspārnē ir arī vieglatlētikas manēža, basketbola, ledus halle, baseins un vēl citi sporta objekti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti