Dienas ziņas

Tuvojoties kara gadadienai, pieaug palīdzības apjoms Ukrainai

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Izvērtē Liepājā izveidoto Sporta klasi

Skolēni un vecāki gandarīti par Liepājas eksperimentālo Sporta klasi

Pavasarī plānots izsludināt jaunu audzēkņu uzņemšanu Liepājā izveidotajā Sporta klasē. Liepājas Raiņa vidusskolā to nodibināja šī mācību gada sākumā, uzņemot tos 7. klašu skolēnus, kuri vēlas nopietni, ar profesionālu ievirzi trenēties kādā sporta veidā, treniņus apvienojot ar mācībām. Izvērtējot sasniegtos rezultātus, secināts, ka vienotas intereses jaunajā kolektīvā radījušas labu mikroklimatu un bērni uz skolu ejot ar prieku.  

Liepājnieks Mariss trenējas basketbolā un nākotnē vēlas kļūt par profesionālu sportistu. Vecāku lēmumu sūtīt viņu mācīties Sporta klasē pusaudzis vērtē atzinīgi.

"Visi atbalsta cits citu, bet iepriekšējā klasē daudzi muļķojās, uzbruka, lamājās. Šeit ir daudz labāk," atzina Liepājas Raiņa vidusskolas Sporta klases audzēknis Mariss Šneiders.

"Ir papildu treniņi, māca mums disciplīnu. Tu esi klasē ar cilvēkiem, kuriem arī interesē sports. Vienota tēma," piebilda Sporta klases audzēknis Gustavs Ābols.

Ideja vispārizglītojošā skolā veidot specializētu sporta klasi pērn radās Liepājas sporta attīstības biedrībai "Spurts", līdzīgu modeli noskatot Norvēģijā. Galvenā doma: pusaudžiem ar līdzīgām interesēm ir vieglāk kopā virzīties uz mērķi – gan panākumiem sportā, gan mācībās.

"Bērni var padziļināti trenēties savā sporta veidā un mācīties kopā, jo viņiem ir kopējas intereses, un līdz ar to veidojas tāda mikrovide," skaidroja Liepājas sporta attīstības biedrības "Spurts" vadītājs Maksims Bogdanovs,

Liepājas Raiņa vidusskolas Sporta klases audzēkņa mamma Renāte Meļķe atzina, ka šobrīd redz, ka tas ir bijis pareizs lēmums. "Bērnam ir motivācija, viņš pats var mobilizēties, piecelties, doties uz skolu. Viņam ir prieks par to, ko viņš dara," viņa sacīja.

Mācībām Sporta klasē tika atlasīti sportiski un mērķtiecīgi pusaudži, un tagad tur mācās 17 zēni un trīs meitenes. Lielākā daļa pārnāca no citām izglītības iestādēm. Mācību programma viņiem ir atbilstoša 7. klasei, vienīgā atšķirība ir sporta stundas. 

"Parastās sporta stundas, kas viņiem būtu mācību programmā, tiek aizvietotas ar treniņiem, kas ir viņu sporta veidā. Viņi sporta stundās nāk uz treniņiem," skaidroja Sporta klases audzinātāja Aija Lejniece.

Sporta klases audzēkņi pastiprināti trenējas katrs savā izvēlētajā sporta veidā – basketbolā, krosfitā, hokejā un citos, savukārt reizi mēnesī ir kopīgas nodarbības, izmēģinot tā saukto multisportu. Izmantoto telpu un inventāra izmaksas sedz pašvaldība, tomēr vecākiem jārēķinās ar līdzmaksājumu – 100 eiro mēnesī, kas tiek novirzīti treneru atalgojumam.

"Saprotot, ka varbūt ne katra ģimene var atļauties šo investīciju bērnā, ir privātie mecenāti, kas nosedz šī bērna ikmēneša izmaksas. Arī tādi jaunieši ir šajā klasē," pastāstīja Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga (Latvijas Reģionu apvienība).

Pavasarī uzņemot jaunus audzēkņus, Sporta klasei plānots nodrošināt pēctecību, un bērni varēs tajā mācīties no 7. līdz 9. klasei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti