Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Pastoru

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Filipu Rajevski

Skype intervija ar Aigaru Nordu

Rīgas maratona organizators: Ceram uz labu datumu rudenī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ja vien pasaulē uzlabosies situācija Covid-19 apkarošanā, "Rimi" Rīgas maratonam ar jubilejas gadskārtai pienācīgu vērienu būtu jānotiek vēl 2020.gadā, trešdien Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" teica pasākuma organizators Aigars Nords. Viņš cer, ka izdosies maratonam atrast kādu labu datumu rudenī. 

Epidemioloģiskajai situācijai normalizējoties, rudenī pasākumu norisē gan būs jārēķinās ar milzu konkurenci, un tā būs absolūti nepieredzēta situācija, uzskata Nords. Viņš saskata, ka maratonam kā lielam zilonim būs jāiesēžas starp citiem pasākumiem un visiem situācija būs neierasta. Kad pirms astoņiem gadiem vētras dēļ atcēla Ņujorkas maratonu, Nords nodomāja, ka neko tādu negribētu piedzīvot, tomēr nācās šādu situāciju pieņemt arī Rīgā. 

Rīgas maratona organizatoru komanda pašlaik patur prātā vairākus variantus pasākuma norises laikam un turpina strādāt, uzturot sevi formā, pastāstīja Nords. Turklāt maratona treniņprogramma nav atcelta un notiek virtuālie treniņi. Nords rēķinās, ka krīze izmainīs cilvēku paradumus, bet viņš paļaujas, ka skriešana turpināsies. 

Nords ir pārliecināts, ka Rīgas maratonam šogad būtu jānotiek, un viņš vēlas, lai tie ir pilnvērtīgi svētki pilsētai un cilvēki izbaudītu skriešanu kopā. 

Koronavīrusa izraisītās krīzes dēļ gads tautas sportam būs kritisks, jo daudzi partneri nolems sadarbību neturpināt, gaidāmos sarežģījumus iezīmēja Nords. Viņš paļaujas, ka Rīgas maratonam pārciest nelabvēlīgo situāciju palīdzēs ilgtermiņa partneri, lai gan organizatoru finansiālā situācija ir būtiski atkarīga no skrējēju dalības maksām. 

Rīgas maratons atzīmēs 30.gadskārtu un risināsies starptautiskās vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" Zelta markas zīmē, tādēļ tā plānošana ir īpaši laikietilpīga, iesaistot simtiem vietējo un ārvalstu partneru.

Jau vēstīts, ka rīkotāji Rīgas maratonu otrdien pārcēla uz nenoteiktu laiku, kad Latvija un pasaule būs tikusi galā ar Covid-19 izraisīto ārkārtējo situāciju. Maratonu bija paredzēts sarīkot 16. un 17. maijā. Par pasākuma iespējamo norises datumu un dalībnieku reģistrācijas atsākšanu organizatori ziņos pēc Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām. Visi, kuri jau reģistrējušies maratonam un tā ietvaros paredzētajai bērnu dienai, saglabās savu vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti