Rīgas maratona gaidās pasaules rekorda tempu skrejceliņā visilgāk notur Liepa un Velvere

Ikvienam interesentam aprīļa pirmajā pusē "Rimi" Rīgas maratona gaidās bija iespēja izmēģināt pirmo reizi uz Latvijā atgādātā pasaulē lielākā trenažiera skrejceliņa noturēt pasaules maratona rekordistu skriešanas tempu. Vīriešiem tas visilgāk izdevās triatlonistam Artūram Liepam, bet sievietēm līdere bija vieglatlēte Līga Velvere. 

Iespēju izmēģināt unikālo skrejceliņu no 4. līdz 14. aprīlim izmantoja vairāk nekā 1500 interesentu, no kuriem 124 skrējējiem izdevās sasniegt maratona pasaules rekorda tempu. Vismaz uz brīdi pasaules rekordistu ātrumā skrēja 63 vīrieši un 61 sieviete. 

Liepa vīriešu konkurencē Kelvina Kiptuma maratona pasaules rekorda tempā – 21,0 kilometrs stundā – spēja veikt 6513 metrus. Sievietēm olimpiete un divdesmitkārtēja Latvijas čempione Velvere 2018,5 metrus uz skrejceliņa noskrēja Tigistas Asefas iespaidīgajā maratona pasaules rekorda tempā – 19,2 kilometri stundā.

Velvere pastāstīja, ka ne visai labvēlīgos laikapstākļos viņa treniņiem bieži izmanto iespēju skriet uz skrejceliņa. Līga gatavojas "Rimi" Rīgas maratonā skriet jūdzes distanci. 

Vīriešiem tālākās vietās trijniekā skrējienā uz trenažiera skrejceliņa ierindojās Kārlis Ancāns (3204,8 metri) un Roberts Glazers (3025,8). Sievietēm trijniekā iekļuva arī Alise Petrova (1512,9) un Līga Krūmiņa (1213,6).

Skriešanas pasākumā tirdzniecības centrā "Spice" sestdienas īpaši tika veltītas bērniem, aicinot unikālo skrejceliņu izskriet līdztekus pieaugušajiem – iespēju izmantoja simtiem bērnu un jauniešu.

Iespēja pārbaudīt savus spēkus, skrienot pasaules rekorda tempā, bija gatavošanās kampaņas daļa "Rimi" Rīgas maratonā, kas galvaspilsētā risināsies 18. un 19. maijā.

"Rimi" Rīgas maratona mājaslapā var reģistrēties visām skriešanas distancēm, kā arī olimpiskās bērnu dienas skrējieniem.

KONTEKSTS:

Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. "Rimi" Rīgas maratons ir Baltijas valstīs vērienīgākais tautas sporta notikums, kas ik gadu Latvijas galvaspilsētā pulcē desmitiem tūkstošu skrējēju no visas pasaules. 2024. gadā "Rimi" Rīgas maratonā būs iespēja skriet maratona, pusmaratona, 10 km, 5 km un jūdzes distances, kā arī varēs startēt Bērnu dienas distancēs. Visām "Rimi" Rīgas maratona distancēm ir piešķirta pasaules vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" kvalitātes zīme. Maratonam un jūdzes distancēm ir arī Latvijas čempionāta statuss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti