Koncertos «Hanzas peronā» uzstāsies Andris Keišs, Shipsea un Vestards Šimkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kultūrtelpā “Hanzas perons” turpinās klātienes koncertstāstu sērija “Koncerts pirmajā rindā”. 11., 12. un 13. jūnijā tajā uzstāsies Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs kopā ar mūziķiem Jēkabu Nīmani un Artūru Bērziņu, dziedātājs Shipsea jeb Jānis Šipkēvics juniors un pianists Vestards Šimkus, medijus informē organizatori.

Koncertstāstus varēs apmeklēt 20 skatītāji, un mākslinieki vienā dienā uzstāsies trīs reizes. Viena koncertstāsta ilgums – 45 minūtes.

11. jūnijā ar teātra dziesmu un stāstu programmu “Dziesmas par mīlestību” uzstāsies Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieris Andris Keišs, kurš dziedās un spēlēs basģitāru, komponists un mūziķis Jēkabs Nīmanis, kurš arīdzan dziedās un spēlēs ģitāru, un Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra trombonists Artūrs Bērziņš.

““Latviešu mīlestība” ir ne tikai izrāde, bet arī teātra rituāls, kuru mums par lielu prieku piekopj vairums teātra skatītāju,” saka Jēkabs. “Tajā jūtam, ka mūsu līdzcilvēki gatavi ne tikai ņemt, bet arī dot no sirds visu to labāko, kas viņos ir. Mēs to saņemam un cenšamies atkal nodot tālāk, lai vairotu neticami maigo un stipro spēku, kas ļauj pārvarēt jebkuras grūtības.”

Andris Keišs (no kreisās) un Jēkabs Nīmanis
Andris Keišs (no kreisās) un Jēkabs Nīmanis

“Koncertstāstā “Dziesmas par mīlestību” tiks atskaņotas dziesmas, kas skan tā, kā mīl latvieši. Mazliet kautrīgi, mazliet kaislīgi un līdz kaulam romantiski. Vai, kā kādreiz izteikušies kritiķi, neoromantiski,” skaidro pasākuma rīkotāji. Programmā iekļauti Jēkaba Nīmaņa skaņadarbi – JRT izrādē “Latviešu mīlestība” iekļautās un arī neiekļautās dziesmas.

12. jūnijā “Hanzas peronā” savus koncerstāstus stāstīs Shipsea. Tas būs Jāņa Šipkēvica juniora koncerts balsij, klavierēm un neredzamam korim.

“Tieši pirms pieciem gadiem pirmreiz devos sastapt savu klausītāju kamermūzikas formātā – solo koncertos fon Stricka villā,” stāsta Shipsea. “Tobrīd pasaulē virmoja pavisam cits gaiss un noskaņojums, taču vēlme lielas lietas aplūkot mikroskopā, aiz bruņām ieraudzīt oderi vienmēr šķitusi aizraujoša. Šā brīža pasaules kārtība mums citādi nemaz neļauj. Viss ir jāpārvērtē, jāpārmēra un jāuzlūko kā no jauna. Tamdēļ jutu, ka pienācis lielisks brīdis atkal satikties uz klusuma robežas.”

“Koncertā pirmajā rindā” Shipsea aicinās savus klausītājus satikties mūzikā, kas tapusi radošos meklējumos, eksperimentos un dzīvās sajūtās. Programmā būs iekļautas Deivida Lenga, Arvo Perta, Vladislava Nastavševa, Erika Satī, Niko Mjūlija un Filipa Glāsa skaņdarbi, kā arī paša Jāņa oriģinālmūzika.

Vestards Šimkus
Vestards Šimkus

13. jūnijā pie flīģeļa sēdīsies Vestards Šimkus. “Kā ikviens regulāri koncertējošs mūziķis, arī es pandēmijas izraisīto ierobežojumu laikā esmu paspējis dikti noilgoties pēc dzīvās muzicēšanas, klātesot klausītājiem,” atzīst pianists. “Man šķiet īpaši svarīgi veidot savas koncertprogrammas kā stāstus un sava veida sarunas ne tikai ar mūzikas, bet arī ar vārdu palīdzību, lai klausītājiem censtos pavēstīt būtiskāko par skaņdarbiem, kurus spēlēju. Tā tas notiks arī šoreiz.”

Koncertstāsta programma būs muzikāls ceļojums pa galvenajām pianista līdzšinējās dzīves ģeogrāfiskajām un mākslinieciskajām pieturvietām, iekļaujot tajā arī atsauces uz šo laiku. Skanēs gan mākslinieka oriģinālkompozīcijas, gan Sergeja Rahmaņinova un Kloda Debisī klaviermūzika, kā arī Šimkus veidotas Hansa Cimmera un Johannesa Brāmsa melodiju apdares.

Koncertstāstu sērijā “Koncerts pirmajā rindā” mūziķi ne tikai izpilda savus un citu komponistu skaņdarbus, bet arī stāsta stāstus no savas radošās dzīves.

Organizatori uzsver, ka pasākumu laikā tiek ievēroti visi valstī noteiktie drošības noteikumi. Skatītājiem atvēlētas vietas pie atsevišķiem galdiņiem. Pie katra atļauts sēdēt tikai vienam vai  diviem cilvēkiem, ja tie ir no vienas mājsaimniecības.

KONTEKSTS: 

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā. Tās laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tai skaitā aizliegti visi publiskie pasākumi un ierobežota pulcēšanās.

Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

No 12. maija pakāpeniski atsāk darboties muzeji, bibliotēkas, privātās kultūrvietas un var notikt nelieli kultūras pasākumi gan iekštelpās, gan ārtelpās. Kultūras iestādēm noteikti dažādi sanitārie protokoli, kas jāievēro, atsākot darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti