Vides fakti

Pārtikas pieejamība

Vides fakti

Vides fakti

Dabas takas

Pastaigas pandēmijas laikā – aicina nedoties uz populārajām tūrisma vietām

Cilvēkiem ir jāievēro aizliegumi, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, jāietur divu metru distance, kā arī vienlaikus pulcēties atļauts tikai divatā. Kā liegumi ietekmē atpūtu dabā?

AS “Latvijas Valsts meži” komunikācijas vadītājs Tomass Kotovičs pastāstīja, ka ir slēgtas 20 tūrisma vietas, ko apsaimnieko “Latvijas Valsts meži”.

Tie ir skatu torņi un purva taku laipas, bet pārējā atpūtas vieta paliek atvērta apmeklētājiem. Viņš skaidroja, ka skatu torņu trepītes ir šauras. Ja tūrisma objektā ir vairāki cilvēki, tad nav iespējams ievērot divu metru distanci, kā arī skatu torņos ir daudz virsmu, kuras nav iespējams regulāri dezinficēt.

Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas departamenta direktore Ilze Straume aicināja cilvēkus, kuri jūtas labi un nav bijuši saskarsmē ar inficētām personām, ikdienu papildināt ar fiziskām aktivitātēm. Pašreiz labākais pārvietošanās veids ir braukšana ar velosipēdu, jo tas palīdz ieturēt divu metru distanci, kā arī veikli pārvietoties.

Departamenta direktore piebilda, ka doties svaigā gaisā ir nepieciešams ikvienam, tomēr aicināja izvērtēt dabas apskates vietu popularitāti un apmeklēt tās, kur ir mazāk cilvēku. “Ja jūs, aizbraucot tur, redzat, ka tur jau ir cilvēki, tad vajadzētu doties kaut kur citur. Pēc atrašanās dabā, atgriežoties mājās, noteikti ir jāatceras nomazgāt rokas,” atgādināja Straume.

Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektors Andrejs Silvāns atgādināja, ka tas, ko dabā atnes, tas arī jāaiznes, lai nevairotu atkritumus. “Visur, kur mēs ejam, arī infekcijas draudu periodā, mums ir jālieto uzturā šķidrums, tāpēc būs līdzi ūdens pudelīte vai cepumi un citas uzkodas, svarīgi ir atcerēties vienu: meža putni un citi dzīvnieki no miskastēm ir izlasījuši ārā visu, vējš ir aizpūtis kaut kur tālāk. Līdz ar to - lūgums ir, lai mazinātu resursu izmantošanu, paņemam uz mežu līdz maisiņu un to, ko esam aizveduši uz mežu, atvedam arī atpakaļ,” aicināja ģenerāldirektors.

Latvijā uz katru iedzīvotāju ir 100x140 metri dabas, 52% valsts teritorijas ir meži, kuros ietērpti vairāk nekā 400 atpūtas objektu. Atrašanos svaigā gaisā neviens nav atcēlis.

Cilvēki aicināti nedoties uz populārajām Latvijas tūrisma vietām, bet gan izmēģināt nekad neapmeklētas vietas, kur cilvēku burzmas nebaidīs.

Tāpēc ierasto pastaigas maršrutu uz Ķemeru laipu, jūru vai Gaujas Nacionālo parku var nomainīt uz sev neatklātu zemes pleķīti, lai justos droši.

“Latvijas Valsts mežu” komunikācijas vadītājs Tomass Kotovičs piebilda, ka netrūkst vietu, “kur atpūsties, to katrs ierodoties dabā redz. Visas takas un ceļi ir vaļā. Jūs varat mierīgi braukt atpūsties, ievērojot visus drošības noteikumus. Ja mēs to darīsim, tad valdībai nevajadzēs pieņemt nākamos - ļoti drastiskus - ierobežojumus, kas mums liegtu atpūsties dabā”.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19 infekcija, bet gan citas hroniskas saslimšanas.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti