#LV99plus: Lielinieki arestē Cēsu mēru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Šī publikācija ir daļa no LSM.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99plus - ieraksti dienasgrāmatā.

Adrejam ir arī savs "Facebook" profils.

Lielinieki nevilcinās uzsākt savas pārestības. Vien pāris dienas būdami pie varas, viņi ir sākuši savus arestus. Par pirmajiem upuriem ir kļuvuši Cēsu draudzes priekšnieks Andrejs Kampe un mūsu skolas direktors un pilsētas galva Longīns Ausējs.

Par abu arestēto likteņiem pagaidām oficiālu ziņu nav, lai gan klīst baumas, ka Ausēja kungs aizvests uz Kronštati. Tāpat pilsētas turīgākajiem pilsoņiem draud papildus spaidi kontribūciju formā. Kontribūcijas jau esot uzliktas citās Vidzemes pilsētās, un to piemērošana Cēsīs ir vien laika jautājums. Tāds lūk Ziemassvētku laiks Cēsis.

*1918. gada 26. decembra ieraksts dienasgrāmatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti