#LV99plus: Latvijā spekulāciju rezultātā strauji aug Krievijas papīra rubļu vērtība

Šī publikācija ir daļa no lsm.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autors ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāts, bet nekādā gadījumā ne "feiks". Šis varonis mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.

Andrejs Kalniņš

Autors ir viens no mūsu izdomātajiem, bet noteikti ne "feikajiem" tēliem lsm.lv seriālā #LV99plus, kas rekonstruē notikumus Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem.

Andrejs Kalniņš, 17 gadi (dzimis 1900. gada 20. jūnijā) – Cēsu dārzniecības īpašnieka dēls. Idealizē latviešu strēlniekus un sapņo tiem pievienoties. Pret šo vēlmi kategoriski iebilst vecāki, it īpaši māte, kura liek apsolīt, ka Andrejs nepiedalīsies karā. Ziemassvētku kaujās jau ir kritis otrs viņas dēls Mārtiņš, un tāpēc māte īpaši uztraucas par Andreju. Jāņa tēvs ir Latviešu Zemnieku savienības biedrs. Andrejs aplūkoto gadu uzsāk Cēsīs un pamatā darbojas Vidzemē.

Saziņas medijs projektā #LV99pluss - ieraksti dienasgrāmatā.

Andrejam ir arī savs "Facebook" profils un un viņš veic ierakstus lsm.lv vēstures diskusiju grupā "Dzīvā vēsture". 

Pēdējo nedēļu laikā spekulāciju rezultātā ir ievērojami kāpusi Krievijas papīra rubļu vērtība. No vienas puses, svārstības priecē manu tēvu. Mūsu ģimenei ir uzkrājumi rubļos, tāpēc to vērtības kritums un iziešana no aprites nelabvēlīgi ietekmēja mūsu materiālo stāvokli.

Bet, no otras puses, rubļa vērtības celšanās liecina par drūmiem nākotnes paredzējumiem. Ne jau pēkšņi cilvēki ir saskatījuši vērtību vecajā naudā. Spekulācijas ir saistītas ar domu, ka lielinieki varētu atgriezties. Jo, atnākot lieliniekiem, ostrubļi, visticamāk, vairs netiks uzskatīti par naudu. Tikmēr tie, kam uzkrāti krievu rubļi, atkal būs turīgi. Vismaz līdz brīdim, kamēr lielinieki atņems uzkrāto.

*1918. gada 9. novembra ieraksts dienasgrāmatā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vēsture
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti