Zāļu valsts aģentūra: Arī Covid-19 pacienti var lietot ibuprofēnu

Aizvadītajā nedēļā Pasaules Veselības organizācija norādīja, ka Covid-19 saslimšanas laikā nevajadzētu lietot nesteroīdos pretiekaisuma līdzekļus, piemēram, ibuprofēnu. Tad šīs ziņas tomēr tika atsauktas. Notikušais radīja virkni neskaidrību.  Zāļu valsts aģentūras Farmakovigilances nodaļas vecākā eksperte Zane Neikena Latvijas Radio skaidroja – nav pamata uzskatīt, ka Covid-19 saslimšanas gadījumā būtu jāievēro īpaša piesardzība šo pretiekaisuma līdzekļu lietošanā.

Šobrīd nav nekādu zinātnisku pierādījumu, kas norādītu uz saikni starp ibuprofēna lietošanu un infekcijas smagāku norisi. Līdz ar to kā pretsāpju un pretdrudža līdzekļus var lietot gan ibuprofēnu, gan arī paracetamolu.

Zane Neikena: Arī Covid-19 pacienti var lietot ibuprofēnuKristaps Feldmanis

Daudzu Eiropas Savienības valstu nacionālajās vadlīnijās paracetamols ir iekļauts kā pirmās izvēles preparāts drudža un sāpju ārstēšanai. Gan vienu, gan otru preparātu var lietot šajās indikācijās, tomēr jāņem vērā, ka jālieto iespējami mazāka efektīvā deva.  

Jebkurā gadījumā sāpju un drudža ārstēšanai abas zāles ir jālieto iespējami īsāku laiku.  Ja cilvēks lieto zāles locītavu iekaisuma ārstēšanai, kas ir hroniska slimība ar saasinājumiem, šāda saasinājuma gadījumā, protams, nav jāpārtrauc lietot, var turpināt, skaidroja Neikena.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti