Reto slimību konferencē šogad stāstīs arī par «Covid-19» ietekmi uz sirdi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ar mērķi sniegt ārstiem, medicīnas speciālistiem un medicīnas studentiem zināšanas par retajām slimībām un to diagnostikas un ārstēšanas iespējām Latvijā, tiešsaistē risinās Latvijas reto slimību konference, ko rīko Reto slimību speciālistu asociācija sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti.

Kā Latvijas Radio pastāstīja viens no konferences rīkotājiem, kardiologs un “Attīstībai/Par” Saeimas deputāts Andris Skride, reto slimību konference notiek jau astoto reizi un šoreiz ir veltīta dažādām sirds muskuļa retajām slimībām jeb kardiomiopātijām.

Andris Skride: Par Reto slimību konferenci
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

“Ir simtiem, pat tūkstošiem dažādu retu sirds muskuļa slimību, kuras mēs varbūt ikdienā neuztveram, jo ārstējam biežākās. Tādēļ šoreiz runāsim par vairākām retajām sirds muskuļa slimībām. (..) Ir svarīgi tās atpazīt, jo daudzas no tām var ļoti labi ārstēt, taču bieži vien mēs ārstējam kaut ko citu, lai gan apakšā ir cita, retāka slimība, kura būtu jāārstē citādāk,” skaidroja Skride.

“Tādēļ mūsu universitātes un speciālistu mērķis ir izglītot, iepazīstināt mediķus ar šīm retajām slimībām. (..) Viena lekcija būs arī par to, kā “Covid-19” skar sirdi un asinsrites sistēmu. Tā, protams, nav retā slimība, tas ir izņēmums. Bet, tā kā pašlaik ir liela speciālistu interese, tad būs arī zinātniska lekcija par “Covid-19” un tieši sirdi,” pastāstīja Skride.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti