Dienas ziņas

Sākts semināru cikls demences pacientiem un viņu aprūpētājiem

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Ar karikatūru atspēko mītus par ES un NATO

Ar karikatūrām atspēko mītus par ES un NATO

No otrdienas, 30. aprīļa, Rīgā, iepretim valdības ēkai, apskatāma karikatūrista Gata Šļūkas izstāde par mītiem, stereotipiem un maldīgiem uzskatiem, kas radušies sabiedrībā par Eiropas Savienību un NATO. Izstādē apskatāmas 10 visizplatītākās nepatiesības, lai ikviens varētu novērtēt Eiropas Savienības un NATO lomu un ieguldījumu kopīgo vērtību stiprināšanā.

Digitālais eiro dos Eiropas Savienībai pilnīgu kontroli pār cilvēkiem un viņu privāto dzīvi, NATO palīdzība Ukrainai tikai paildzina karu un mazās Eiropas Savienības dalībvalstis nevar ietekmēt lēmumu pieņemšanu savienībā – lai šādus mītus kliedētu, talkā var ņemt arī radošumu un humoru.

Gatis Šļūka karikatūras veidoja vairākus mēnešus un ar tām mudina cilvēkus padomāt.

"Tika atlasīti tie populārākie mīti, kas cirkulē sabiedrībā. Bija kādi padsmit mīti, un no tiem es kādus 10 izvēlējos, kuriem likās piemērotāk uzzīmēt. Tas izdomāšanas process bija tāds varbūt mazliet sarežģītāks nekā ikdienas karikatūrām," atzina Šļūka.

Piemēram, ko tad īsti nozīmē 12 zelta zvaigznes Eiropas Savienības karogā? Izrādās, arī tas ir mītiem apvīts temats.

"12 ir pilnības un harmonijas simbols! Un tas nav saistīts ne ar dalībvalstīm, ne ar ko citu!" skaidroja biedrības "Eiropas kustība Latvijā" ģenerālsekretāre Liene Valdmane.

"Eiropas kustība Latvijā" vairāk nekā 10 gadus apciemo skolas, lai bērnus un jauniešus izglītotu par Eiropas Savienību. Un rezultāts ir redzams.

"Mēs sākām ar to, ka skolās, 1.–3. klasītē uzdodot jautājumu bērniem, kurš ir bijis Eiropas Savienībā vai kurš ir bijis Eiropā, man necēla roku neviens! Bērni skatījās un teica – nu, varbūt mana mamma tur kādreiz ir bijusi, varbūt kādreiz brālis ir bijis. Viņiem nebija šīs atbildes, ka te mēs dzīvojam! Šobrīd tādu bērnu kļūst aizvien retāk," norādīja Valdmane.

Arī par zemessargiem un karavīriem sabiedrībā joprojām izdomā dažādus pieņēmumus. Atbildībai pret savu valsti tomēr ir jābūt, pauda Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns:

"Ne tikai ar to, ka var fiziski piedalīties, iestāties Zemessardzē un būt daļai no mums, no valsts aizsardzības, bet arī sagatavot sevi individuāli. Un viena no sagatavošanas jomām ir spēja kritiski domāt un izvērtēt pieejamo informāciju. Pašam spēt kliedēt mītus, atrodot pareizo informāciju."

Karikatūru izstāde liepu alejā iepretim valdības ēkai būs apskatāma līdz 28. maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti