TESTS: Pārbaudi, cik uzmanīgi esi lasījis grāmatu «Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss»!

Kad Klimpa kļūst par vislielāko prieka ruksi? Ko zina Zina Kālabāka? Ko Klimpa domā par braukšanu automašīnā? Aicinām lielos un mazos lasītājus pārbaudīt savas zināšanas par rakstnieces Rasas Bugavičutes-Pēces grāmatu "Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss", atbildot uz projekta "Literatūre/Sākumskola" veidotāju un pašas autores sagatavotajiem 11 jautājumiem!

Jautājumi testa formā sagatavoti kā turpinājums projektam "Literatūre/Sākumskola".

"Literatūre/Sākumskola" ir izglītojoša spēle sākumskolas vecuma bērniem par 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatām. Katras grāmatas autors bērniem sagatavojis gan uzdevumus video formātā, gan darba lapas. Lai pārbaudītu un nostiprinātu zināšanas par katru projektā apskatīto grāmatu, LSM.LV ik nedēļu publicēs zināšanu testu par katru darbu.

Pirms atbildi uz jautājumiem, aicinām ne tikai izlasīt grāmatu "Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss", bet arī noskaties raidījumu.

Izprintējams materiāls par grāmatu "Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss":

Dokumenti

Rasa Bugavičute-Pēce

Lejuplādēt

10.54 MB

 

 

 

 

Rasa Bugavičute-Pēce ir dramaturģe un rakstniece. Viņa ir rakstījusi scenārijus kino filmām, televīzijas seriāliem, radio iestudējumam, koncertiem un lieluzvedumiem. Bērniem viņa sarakstījusi stāstu "SOS pilna pļava gulbju" literārajā krājumā "Nepareizie stāsti" (2014), grāmatu "Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss" (2016), stāstu "Kā Zirgs ceļoja laikā un telpā", kas iekļauts ilustratoru katalogā "The Horse" (2017), kā arī grāmatu jauniešiem "Puika, kurš redzēja tumsā" (2019).

Viņa ir dramatizējusi pasakas "Sarkangalvīte un Vilks" "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši", "Runcis zābakos", "Bezgalīgais stāsts".

Saņēmusi Baltvilka balvu (2020).

"Pirmā grāmata, kuru es rakstīju, tapa zaļā kladē, kad man bija seši gadi, un tā bija par manu kaķeni Murku. Kopš tā laika ir pagājis daudz gadu, bet man joprojām ļoti patīk vērot kā cilvēkus, tā dzīvniekus, un iztēloties — kas ir tas, ko viņi domā, par ko sapņo, ko grib sasniegt! Iztēle ir viena fantastiska paralēlā pasaule, kurā mums ļauts būt un piedzīvot visu, ko vien vēlamies.

Nekādas lielās blēņas neesmu sastrādājusi, es biju samērā paklausīga, kā nekā vienīgais bērns ģimenē. Dzīvojos pati savā iztēles pasaulē daudz un dikti. Vienīgi ar brālēniem mēģinājām šķūnīti slēpt kaķēnus un viņiem pa kluso nesām tur desu.

12. klasē sapratu – gribu studēt tikai to, kas man patīk. Jo, ja es darīšu to, kas man nepatīk, es nedarīšu."

2017. gadā grāmata "Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss" ieguva 3. vietu lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu žūrija" konkursā 9+ kategorijā.

Stāsts vēsta par to, kā franču buldoga šķirnes meitene iepazīst pasauli un mācās sadarboties ar cilvēku. Gudri un sirsnīgi rakstniece kucēna prātam atklāj lielos jēdzienus Darbs, Daba, Draudzība un pat Dievs, līdz ar to tuvinot tos bērniem.

Nav viegli būt – vai esi kucēns vai bērns, vai pusaudzis, vai pieaudzis cilvēks. Taču būt ir tik labi, īpaši, ja mēs cits citam palīdzam būt!

Ar visiem projekta materiāliem var iepazīties te.

 

Raksta pirmpublicēšana 2021. gada 16. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt