TESTS: Kas ir burbuļrunas, kā atkausēt ledus laikmetu un citi jautājumi par Laura Gundara grāmatu «Sveiks, Vali!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kas ir Spindzeles burbuļdomas un burbuļrunas? Kā atkausēt ledus laikmetu? Un vai iespējams sveicināties tā, ka bail metas? Aicinām lielos un mazos lasītājus pārbaudīt savas zināšanas par rakstnieka Laura Gundara grāmatu “Sveiks, Vali!”, atbildot uz 11 projekta “Literatūre/Sākumskola” veidotāju un paša autora sagatavotajiem jautājumiem!

Jautājumi testa formā sagatavoti kā turpinājums projektam “Literatūre/Sākumskola”.

"Literatūre/Sākumskola" ir izglītojoša spēle sākumskolas vecuma bērniem par 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatām. Katras grāmatas autors bērniem sagatavojis gan uzdevumus video formātā, gan darba lapas. Lai pārbaudītu un nostiprinātu zināšanas par katru projektā apskatīto grāmatu, LSM.LV ik nedēļu publicēs zināšanu testu par katru darbu.

Pirms atbildi uz jautājumiem, aicinām ne tikai izlasīt grāmatu “Sveiks, Vali!”, bet arī iepazīties ar raidījumā pausto.

Izprintējami materiāli par Laura Gundara darbu "Sveiks, Vali!":

Dokumenti

Lauris Gundars. Darba lapas

Lejuplādēt

2.11 MB

 

 

 

 

Lauris Gundars (1958) – dramaturgs, režisors un scenārists. Sarakstījis grāmatas bērniem – “Ķipars Pipars” (2008), “Sveiks, Vali!” (2017), “Vaļa balss” (2018), “Valis ir atpakaļ” (2020). Grāmata “Sveiks, Vali” ir tulkota vācu, krievu un korejiešu valodā. Grāmata ieguvusi Jāņa Baltvilka balvu.

Lauris ļoti labprāt stāsta stāstus lieliem un maziem jeb – citiem vārdiem – raksta grāmatas. Grāmata taču ir stāsts. Lauris nevienam to nesaka, bet nekad un nemaz nav gribējis rakstīt. Jo tas licies ļoti garlaicīgi. Arī tagad viņš tikai pieraksta savus stāstus. Jo Lauris ir stāstnieks. Un to taču māk ikviens. Mazāka lieluma un vecuma cilvēkiem Lauris ir izstāstījis vienu ļoti lielu stāstu un vairākus īsākus. Ļoti lielā stāsta nosaukums ir "Ķipars Pipars", un tā ir skaļi kopā lasāma grāmata – jeb tāda, kura lielākiem jālasa priekšā saviem mazākajiem. Un tās laikā lasītājs ar klausītāju drīkst sarunāties. Tas pat noteikti jādara! Bet īsāka Ķipara Pipara versija nereti klausāma Latvijas Radio pirmajā programmā. Īsākie stāsti ir pašu mazāko cilvēku lasāmi – tās ir trīs grāmatas par vecotēvu, ko mājinieki sauc par Vali tā lielo ūsu dēļ, un viņa mazmeitu, sauktu par Spindzeli, jo viņa ir ļoti spindzelīga. Visi grāmatu stāsti norisinās tepat Rīgā, un tajos ir tie brīnumi, kas notiek ar mums ik dienu.

Grāmatā "Sveiks, Vali!" mazmeita Spindzele jautā savam vectēvam Valim, kāpēc viņš tai māca sveicināties, bet pats to nedara. Vaļa atbilde ir tik neveikla, ka abi saprot – ir bijis pēdējais laiks ar šo tikt galā: gan iemācīt Valim sveicināties, gan arī saprast, vai vispār to kādam vajag. Tik vienkārši gan tas nemaz nav – Valis nezina vairāk, nekā varētu iedomāties.

Ar visiem projekta materiāliem var iepazīties te

 

Raksta pirmpublikācija Lsm.lv 2021. gada 15. oktobrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti