Dabas gardumu izpēte un receptes grāmatā bērniem «Garšīgie stāstiņi»

Izdevniecība "Baltais valis" izdevusi Solvitas Veldes grāmatu bērniem "Garšīgie stāstiņi" ar mākslinieces Daces Krēsliņas ilustrācijām. Grāmatā lasītāji var doties dabas gardumu izpētes ceļojumā uz dažādām valstīm, kā arī atrast receptes ēdienu gatavošanai, paziņojumā presei informēja izdevēji.

Grāmatā varēs uzzināt interesantus vēstures faktus – ka reiz kartupeļi auga košumdobē kopā ar rozēm, ka Austrālijā ir milzīgs ananass – skatu tornis.  Grāmatā mazie lasītāji varēs arī noskaidrot, kā dārzeņus, augļus un ogas, piemēram, burkānus vai zemenes, sāka audzēt un ēst, kādi ir ievērojamākie rekordi šo gardumu apēšanā vai izaudzēšanā un kāpēc tos veselīgi iekļaut savā ēdienkartē.

 

"Garšīgo stāstiņu" lappusēs dzīvojas mīlīgā kaķenīte Koko, kas piedalās visos aprakstītajos notikumos  un aicina bērnus izmēģināt desmit gardu, vienkārši pagatavojamu ēdienu receptes. Grāmatas beigās bērni tiek aicināti saskaitīt visas Koko bildes, un to nebūt nav maz.

Bagātīgi ilustrētā grāmata domāta jaunākā un vidējā skolas vecuma bērniem. Tās iecere ir atraisīt zinātkāri, darbošanās prieku  un caur stāstiņiem ļaut iepazīt raibo pasauli, tās tradīcijas, kā arī likt aizdomāties par veselīgu uzturu.

Solvita Velde ir pieredzējusi žurnāliste un grāmatu redaktore, kas raksta intervijas un rakstus lielākajos Latvijas žurnālos. Vairākus gadus viņa veido publikācijas un gatavo ēdienu receptes bērnu žurnālam "Baltais Valis".

Dace Krēsliņa ir grāmatu ilustratore un rakstniece. Šī ir trešā viņas ilustrētā bērnu grāmata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti