TESTS: Kā izskatās glābējčūska, kas ir slimnīcas skaitāmpanti un citi jautājumi Ineses Zanderes darbu zinātājiem

Ko palīdz saredzēt patiesības brilles? Kā izskatās glābējčūska? Kurp ved Ļaunzemes karte?  Aicinām lielos un mazos lasītājus pārbaudīt savas zināšanas par rakstnieces Ineses Zanderes grāmatām “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti” un tās turpinājumu “Bērns, kas neiekrita”, atbildot uz 12 projekta “Literatūre/Sākumskola” veidotāju un pašas autores sagatavotajiem jautājumiem!

Jautājumi testa formā sagatavoti kā turpinājums projektam “Literatūre/Sākumskola”.  "Literatūre/Sākumskola" ir izglītojoša spēle sākumskolas vecuma bērniem par 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatām. Katras grāmatas autors bērniem sagatavojis gan uzdevumus video formātā, gan darba lapas. Lai pārbaudītu un nostiprinātu zināšanas par katru projektā apskatīto grāmatu, LSM.LV ik nedēļu publicēs zināšanu testu par katru darbu.

Pirms atbildi uz jautājumiem, aicinām ne tikai izlasīt grāmatu “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti”, kā arī tās turpinājumu “Bērns, kas neiekrita”, bet arī iepazīties ar raidījumā pausto.

 

Izprintējamas darba lapas par Ineses Zanderes grāmatu “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti”:

Dokumenti

Inese Zandere.Darba lapas

Lejuplādēt

6 MB

 

 

 

 

Inese Zandere (1958) bērniem raksta gan dzejoļus, gan stāstus, kas izdoti vairāk nekā 30 grāmatās. Tās tulkotas arī igauņu, spāņu, angļu, lietuviešu un arābu valodās. Pašas slavenākās Ineses grāmatas bērniem ir dzejoļu krājumi “Iekšiņa un āriņa” un “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti”. Viņa izdomājusi arī četrus mazos Lupatiņus, kurus kopā ar Kaķi var sastapt grāmatās un filmās.

Kad Inese mācījās 5. klasē, viņa mēģināja uzgleznot to, par ko domāja. Piemēram – PRIEKAM krāsas bija oranžā un baltā, bet SĀPĒM – violetā un sarkanā. Inesei tomēr likās, ka bildes nav īsti labas, un viņa sāka zīmēšanas papīra otrā pusē rakstīt savas domas ar vārdiem. Izrādījās, ka tas izdodas daudz labāk, un rodas dzejoļi. Tāpat bija ar klavieru spēlēšanu un dejošanu – citiem labi veicās mūzika un deju soļi, bet Inese spēja spēlēt un dejot ar vārdiem. Kāpēc? Droši vien tāpēc, ka ļoti daudz lasīja grāmatas, zināja daudz vārdu, sadzirdēja tajos mūziku, ieraudzīja vārdos krāsas un soļu rakstus.

Grāmata “Līze Analīze un citi slimnīcas skaitāmpanti” palīdz bērniem veseļoties un nebaidīties no ārstiem. Dzejoļu krājumā “Bērns, kas neiekrita” ļaunā lauma Trauma baida bērnus ar bīstamo un šausmīgo, bet labā lauma māca no tā visa uzmanīties. Un nekur neiekrist!

Ar visiem projekta materiāliem var iepazīties šeit.

 

Raksta pirmpublikācija Lsm.lv 2021. gada 10. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt