Rīta Panorāma

Intervija ar Sandi Jansonu un Gati Caunīti

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Īpaša ierīce ļauj ieturēt distanci citam no cita

Lielbritānijā īpaša ierīce palīdz ieturēt distanci citam no cita

Laikā, kad Lielbritānijas valdība meklē veidus, kā novērst otro Covid-19 uzliesmojuma vilni, kāds Anglijas robotikas uzņēmums izstrādājis īpašu ierīci "Bump", kas palīdz ieturēt distanci citam no cita. "Bump" palīdzējis pašam uzņēmumam novērst vīrusa izplatību savu darbinieku vidū.

Ieturēt distanci citam no cita vienā uzņēmumā var būt liela problēma. Bet kāds angļu uzņēmums pierādījis, ka to var pavisam vienkārši risināt. Ikviens darbinieks valkā īpašu ierīci "Bump", kura signalizē, kad cilvēki pietuvojas pārāk tuvu cits citam. Robotikas uzņēmums ikdienā ražo dažādas detaļas, piemēram, “BMW”, kā arī “Rolls-Royce” automašīnām. Uztraucoties par Covid-19 izplatību, vadība ātri vien nolēma izstrādāt jauno tehnoloģiju, lai nodrošinātu, ka darbinieku vidū vīruss neizplatās un līdz ar to turpinās uzņēmuma darbība.

“Uzskatu, ka "Bump" ir kā analoģija luksoforu signāliem. Piemēram, vietās, kur biežāk notiek sastrēgumi, luksoforu signāli autovadītājiem sniedz vienkāršus, intuitīvus brīdinājumus, kas kopumā padara krustojumu drošāku. Tas pats attiecas uz "Bump". Cilvēkiem tiek doti vienkārši brīdinājumi saglabāt sociālo distanci, vienlaikus saglabājot rūpnīcas darba ikdienas ritmu,” stāstīja uzņēmuma "Tharsus" izpilddirektors Braiens Palmers.

"Bump" var raksturot kā "elektroniskās drošības burbuli", kas ap sevi projicē divu metru drošības zonu. Ierīce izmanto tehnoloģiju “Bluetooth”, kā arī īpašu platjoslas radio signālu, lai iegūtu precīzus atrašanās vietas datus. Ja darbinieki pietuvojas cits citam divu metru attālumā, ierīce mirgo zilā krāsā un dod skaņas signālu. Ja pietuvojas tuvāk par diviem metriem, ierīce nepārtraukti mirgo sarkanā krāsā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Tehnoloģijas un zinātne
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti