4. studija

Kurš uzrauga, kā notiek kiosku demontāža Centrāltirgū?

4. studija

Vai bīstamais vīruss no Ķīnas var pienākt pa pastu?

Kāpēc janvāra beigās Rīgu vēl «rotā» neizvesto lapu maisi?

Rīgu janvāra beigās aizvien «rotā» neizvesto lapu maisi

Lai arī tagad jau ir janvāra otrā puse, Rīgā arvien manāmi maisi ar pērnruden savāktajām lapām. Rīgas administratīvajā teritorijā nav noteikts, cik ilgā laikā šie maisi jāaizved, taču pašvaldības izdotie noteikumi paredz, ka teritorijai ir jābūt sakoptai. 

Pērn decembrī namu apsaimniekošanas SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pārstāvis Krists Leiškalns raidījumam "4. studija" stāstīja, ka rudenī nobirušo lapu maisi lielākoties no namu pagalmiem tiekot aizvesti novembrī, pēdējie parasti tiekot savākti decembrī.

Tomēr Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" pārliecinājās, ka janvāra vidū melno maisu ar lapām vēl ir ļoti daudz.

"Tādu noteikumu, kad visiem lapu maisiem jābūt aizvestiem, nav. Ir Rīgas domes saistošie noteikumi nr.146 "Par pašvaldības teritoriju kopšanu", kur norāda, ka teritorijai ir jābūt sakoptai. Tātad lapu maisi arī nevar atrasties teritorijā," klāstīja Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas Teritorijas apsaimniekošanas un attīstības nodaļas vadītāja Tatjana Židele.

Tātad – no vienas puses, maisus var neizvest, bet no otras – teritorijai ir jābūt sakoptai

Tiek norādīts, ka daudzviet šie lapu maisi vēl ir redzami, jo turpinās teritoriju kopšanas darbi, bet ilgstoši atstāt lapu maisus gan nedrīkst.

"Protams, tie lapu maisi stāv varbūt trīs dienas, varbūt piecas dienas, kamēr tehnika operatīvi piebrauc un savāc, lai nav tā, ka pēc katra maisa ir jābraukā atsevišķi uz kādu teritoriju," teica Židele.

LTV raidījums "4. studija" gan novēroja, ka daudzviet var redzēt, ka maisi novietoti jau sen, bet par izvešanu ir piemirsts.

"Mēs cenšamies neturēt maisus teritorijās, jo tā ir nākamo maisu novietošanas novietne, kad tiek atnests gan no pretējām mājām, gan iedzīvotāji izmet savas riepas, sadzīves atkritumus. Un mēs cenšamies pēc iespējas ātrāk izmest savus maisus, jo tas tiešām veicina citu atkritumu pienešanu šajās vietās," klāstīja pašvaldības pārstāve.

Ja ir skaidri redzams, ka lapu maisi ilgstoši nav izvesti, sodu var piemērot gan pašvaldības policija, gan Administratīvā inspekcija – tas ir brīdinājums vai naudas sods fiziskām personām līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām līdz 1400 eiro. Izrādās, kopš septembra Rīgas domes Administratīvā inspekcija noformējusi 981 administratīvā pārkāpuma protokolu par nesakoptām teritorijām – tai skaitā par lapu maisu neizvešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt