Sadaļas Sadaļas

4. studija

Pircēji neizpratnē - vai par «Dzintara» kosmētiku varam aizmirst?

4. studija

4. studija

Kāpēc no Rīgas joprojām nav izvesti savākto lapu maisi?

Rīgā savākto lapu izvešanai termiņš nav noteikts; sola to izdarīt līdz sniegam

Lapas jau sen ir nobirušas, un sētnieki arī pastrādājuši un tās savākuši melnajos maisos; nu jau decembra vidus klāt, taču lapu maisi Rīgā redzami visur. Konkrēta termiņa maisu izvēšanai nav, bet “Rīgas namu pārvaldnieks” skaidro, ka parasti to izdara līdz brīdim, kad izveidojas stabila sniega sega, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

“Nav noteikts konkrēts termiņš, kādā ir jāizved savākto lapu maisi. Rīgas domes saistošie noteikumi kopumā par teritorijas kopšanu nosaka to, ka gan savā teritorijā, gan piegulošajā teritorijā ir jāuztur kārtība un nedrīkst pieļaut atkritumu uzkrāšanos, bet, ja šie atkritumi jau ir savākti kādā konteinerā vai maisā, tad tālāk jau šīs izvešanas laiks netiek regulēts,” skaidroja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšniece Evija Piņķe.

Teorētiski šie maisi var rotāt namu pagalmus, skvērus un trotuārus kaut vai gadiem ilgi, un ir tikai viens noteikums - tie nedrīkst būt saplēsti, jo tad gan zemes īpašnieks var tikt sodīts par teritorijas nekopšanu.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns stāstīja, ka visbiežāk lielāko daļu maisu izved novembrī, un pārējo – decembrī.

“Ierasti tas tiek pabeigts līdz stabilas sniega segas izveidošanās brīdim, tiek plānots tā, lai faktiski nebūtu jābrauc vienam maisam pakaļ, jo tas ir neracionāli. Tiek veidoti šie maršruti tā, lai vāktu uzreiz lielāku apjomu konkrētās teritorijās,” skaidroja Leiškalns.

Piņķe savukārt norādīja, ka gadījumā, ja kādā teritorijā “ilgstoši stāv kādi lapu maisi, ir jārēķinās ar to, ka, ja tā teritorija ir publiski pieejama, tur var rasties klāt vēl citi sadzīves atkritumi, jo, tur, kur kaut kas stāv, parasti uzkrājas vēl kaut kas”.

Mājas sētniekam ir pienākums ziņot  un atgādināt apsaimniekotājam, ka ir nepieciešams maisus izvest.

Bet Mājokļu un vides departaments aicina iedzīvotājus, cik vien iespējams, lapas kompostēt, jo tas ir gan videi draudzīgāks, gan lētāks veids, kā no lapām atbrīvoties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt