Svarīgi
Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Kuras ir sala izturīgākās pavasara puķes?
Pēdējās dienas bija siltas, naktīs temperatūra mēdz noslīdēt zem nulles, kas var kaitēt pavasara puķēm, tāpēc LTV raidījums “4.studija” skaidroja, kuras ir sala izturīgākas pavasara puķes.
Atkritumu šķirošanas kampaņā grib «sapurināt» iedzīvotājus
Cilvēku skaits, kas šķiro atkritumus, palielinās, un palielinās arī to cilvēku skaits, kam ir vēlme šķirot, liecina aptaujas, ko Latvijas Zaļais punkts veic sadarbībā ar pētījumu centru SKDS. Tāpēc kampaņas “Šķiro! Tas ir vieglāk, nekā šķiet!” mērķis ir "sapurināt" cilvēkus darīt ko labu un atgādināt par atkritumu šķirošanas nepieciešamību.
Kā pareizi iesēt gurķus
Gurķus var audzēt ne tikai siltumnīcās vai uz lauka, bet arī dzīvoklī, tiesa, raža nebūs visai liela, atklāj agronomi Bulduru Dārzkopības vidusskolā un Mārupes siltumnīcās, daloties ar ieteikumiem, kas jāņem vērā, sējot gurķus.
Kādas ir darbinieku tiesības svētku laikā
Vai svētku brīvdienas darba devējam ir jākompensē? Kas notiek, ja tomēr oficiālajās brīvdienās ir jāstrādā? Un kas notiek ar šīm brīvdienām, ja svētku laikā ir paņemts atvaļinājums?  Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) LTV “Rīta panorāmai” skaidroja, kā ir ar darba tiesībām svētku laikā.
Nordeķu parkā piesārņojuma dēļ sniegs kļuvis melns; veselībai gan draudu neesot
Līdz ar aukstumu, bezvēju un piesārņojumu no netālās ostas Nordeķu parkā, Rīgā, sniegs ir kļuvis melns. Pēc pastaigas netīri ir ne tikai apavi, bet arī suņi, savukārt dzīvokļos ienākušo piesārņojumu tik viegli ārā vairs nevar dabūt. Valsts vides dienests gan norāda, ka veselībai draudu nav - ir tikai vizuāli nepievilcīgs skats.
Pēdējais laiks sākt sēt un audzēt tomātu stādus
Lai arī ārā vēl valda ziema, pašlaik ir laiks telpās sākt sēt un audzēt atsevišķu dārzeņu stādus. To telefonintervijā Latvijas Radio stāstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils.
Kā izvēlēties 2. pensiju līmeņa plānu?
Saņemot oficiālu algu, liela daļa no tās tiek novirzīta sociālajām iemaksām. Šādā veidā cilvēki uzkrāj savu nākotnes pensiju. Jo lielāka alga un jo lielākas sociālās iemaksas - jo lielāka būs pensija. Šobrīd seši procenti no visām sociālajām iemaksām tiek novirzīti pensiju otrajā līmenī. To apkalpo vairāki pārvaldnieki, kas piedāvā dažādus ieguldījumu plānus.  Vai ir vērts sekot līdzi tam, kā sokas jūsu izvēlētajam ieguldījumu plānam, un vai ir vērts šos plānus mainīt?  
Liepājā bažas par daudzviet netīrītiem dūmvadiem
Aptuveni 500 reizes gadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbiniekiem jādodas uz izsaukumiem, kur māju dūmvados deg sodrēji. Aizvadītajās brīvdienās Latvijā saņemti vairāk nekā 10 izsaukumi. Glābēji un skursteņslauķi bieži secina, ka cilvēki nav laikus sagatavojušies apkures sezonai un dūmvadus nav tīrījuši. Ugunsnelaimes ziemas laikā izraisa arī nepareizi iekārtotās apkures sistēmas.
Vai kinoteātriem jāpārbauda skatītāju vecums?
Daudzām filmām, ko demonstrē Latvijas kinoteātros, ir vecuma ierobežojumi, tomēr izrādās, ka tie lielākoties ir tikai rekomendējoši, un kinoteātra pienākumos neietilpst skatītāju vecuma pārbaudīšana, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Kā atpazīt viltotu naudu?
Latvija kopā ar Igauniju, Somiju, Kipru, Slovākiju un Lietuvu ir starp tām eirozonas valstīm, kurās ir vismazākais naudas viltojumu skaits, rēķinot uz vienu iedzīvotāju. Jaunākie dati liecina, ka eirozonā kopumā 2017.gada pērn otrajā pusgadā konstatēti 363 000 viltotu eiro banknošu.  Kā atpazīt viltotu naudu?  
Jaunākie
Populārākie
Interesanti