Dzīve & stils / Ikdienai
Eiropas noteikumu dēļ vairs nepārdod ceriņu ziedu ievārījumu
Dobeles Ceriņu dārza suvenīru kioskā pārstāts pārdot ceriņu ziedu ievārījumu. Tas noticis, jo izrādās, ka jau kopš 1997. gada ceriņu ziedi nav iekļauti Eiropas Komisijas izveidotajā pārtikas katalogā. Cilvēki paši, uzņemoties atbildību, ceriņus drīkst lietot pārtikā, bet ražotājiem to darīt nav atļauts, jo viņiem jāatbild par pārtikas drošību.
Pēc ceļa remonta blakus esošās zemes īpašniecei nākas rāpties pāri barjerai
Ķeguma novada Birzgales pagastā, vien pāris kilometru attālumā no Jaunjelgavas, atrodas “Plieņu” mājas. To saimniece jau vairāk nekā pusgadsimtu ir Eleonoras kundze. Viņas dārza darbus gan vienmēr apgrūtinājis fakts, ka māja atrodas vienā Aizkraukles–Bauskas šosejas pusē, bet dārzs – otrā. Taču pēc autoceļa remonta vienā ceļa pusē uzstādīta drošības barjera, un Eleonorai, lai tajā nokļūtu, nākas rāpties šai barjerai pāri.
Itālijā popularitāti gūst caurspīdīgas maskas
Itālijā popularitāti gūst caurspīdīgas sejas maskas, lai cilvēki varētu redzēt valkātāja sejas mīmiku. Tās ir noderīgas ne tikai nedzirdīgajiem. Smaidam draudzīgās sejas maskas lielu atsaucību guvušas pakalpojumu jomas uzņēmumos, kuriem ir svarīgi klientiem parādīt laipnu seju.
Kā atgriezties Latvijā, ja ārzemēs beidzies autovadītāja apliecības derīguma termiņš
Saskaņā ar normatīvo aktu prasībām nav atļauts piedalīties ceļu satiksmē, ja vadītāja apliecībai beidzies derīguma termiņš. Šāds nosacījums ir spēkā gan Latvijā, gan arī citās pasaules valstīs. Bet ko darīt cilvēkam, kurš pirms Covid-19 pandēmijas aizbraucis strādāt uz ārvalstīm un tagad nevar pagarināt apliecības derīguma termiņu tikai tāpēc, ka netiek uz Latviju?
Kā samazināt ūdens patēriņu?
Dzīvot videi draudzīgāk ne vienmēr nozīmē, ka tas ir dārgāk. Gluži otrādi - mainot savus ikdienas paradumus un vienlaikus padomājot par to, kādu ekoloģisko pēdu aiz sevis atstājam, ir iespējams nedaudz ietaupīt naudu. Ar vienkāršiem ikdienā ieviešamiem paņēmieniem ikviens var samazināt ūdens patēriņu mājās.
Septiņas idejas mammas sveikšanai attālināti
Jau pāris mēnešus dzīve pilnīgi visās jomās rit citādi nekā ierasts. Ārkārtējā situācija ir viesusi korekcijas arī tajā, kā šogad tiks svinēta Mātes diena - ja nedzīvo ar mammu kopā, tad klātiene viņu sveikt nebūs iespējams. Tādēļ esam sarūpējuši idejas, kā iepriecināt mammu no attāluma.
Vīķe-Freiberga pandēmijas laikā attālināti turpina strādāt, bauda lauku mieru un kritizē Trampu
4. maijā publicēta LTV sporta žurnālista un raidījumu vadītāja Reiņa Ošenieka vloga #PAŠIZOLĒTS 5. sērija. Tajā viņš sarunājās ar eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, mūziķi Intaru Busuli, Latvijas prezidenta padomnieci Ievu Ilvesu un latviešu valodas skolotāju, ''Instagram'' bloga “Tava valoda” uzturētāju Daci Rēķi. Sarunās viņi atklāja gan savas atmiņas par 4. maiju 1990. gadā, gan to, ar kādām sajūtām sagaida to šogad.
Antropoloģe: Latvieši vairāk krāj graudā, nevis naudā
Ekonomisti norāda, ka Covid-19 pandēmijas ietekmē ir mainījušies cilvēku tērēšanas paradumi, tostarp izvēloties mazāk tērēt un vairāk ietaupīt. Vārdu “krāšana” parasti saprotam tieši finansiālā izteiksmē. Vienam lielāki naudas uzkrājumi, otram - mazāki. Taču, pētot tuvāk latviešu krāšanas īpatnības, redzams, ka nevar runāt tikai par naudu un ekonomiskiem terminiem.
Ģimene Kalifornijā uzmundrina kaimiņus ar ziediem
Laikā, kad pasaule pārdzīvo Covid-19 krīzi, īpaši svarīgi ir rūpēties citam par citu. Ne visus koronavīruss skāris fiziski, bet tā ietekmi izjūt daudzi. Kāda ģimene Kalifornijā nolēmusi iepriecināt kaimiņus, uzmundrinot viņus ar speciāli sarūpētiem ziediem.
Žagars, Āboliņš, Šimkus un citi uzmundrina tiešsaistes konferencē
Šodien interneta vietnē www.palieccilveks.lv norisinās cilvēcības konference “Paliec mājās- paliec cilvēks!", kurā uzstāsies vairāk nekā 20 dažādu nozaru pārstāji un viedokļu līderi ar informatīvu, izglītojošu un izklaidējošu programmu. Ko tajā varēs dzirdēt, Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” stāstīja viens no konferences idejas autoriem Viesturs Koziols.
Latvijā radīta lietotne palīdz meklēt meistarus darbiem mājās
Latvijas jaunuzņēmums “Partly” izstrādājis mobilo lietotni, kas palīdz atrast uzticamu meistaru vai palīgu mājsaimniecības darbu veikšanai. Kā tā darbojas reālajā dzīvē, Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” stāstīja uzņēmuma līdzīpašnieks Arnis Celitāns.
Jaunākie
Interesanti