Dzīve & stils / Ikdienai
Kā no uguns pasargāt savu mājokli apkures sezonas laikā
Redzot augošos apkures rēķinus, ir tikai loģiski, ka cilvēki mēģina nedaudz ietaupīt. Tomēr taupīšana nedrīkst būt uz ugunsdrošības rēķina. Kā parūpēties par drošību mājoklī apkures sezonas un svētku laikā, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" stāstīja ugunsdrošības eksperti.
Aicina svētku apsveikumus un dāvanas sūtīt laikus
Tuvojoties Ziemassvētkiem, Latvijas Pasts, "Omniva" un "DPD" aicina savus klientus svētku apsveikumus un dāvanas sūtīt laikus, neatliekot to uz decembra beigām, jo jau šobrīd pakalpojumu sniedzēju noslodze krietni palielinājusies, uzņēmumu pārstāvji norādīja Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot". 
Eksperts: 40 centi par kilovatstundu pašlaik ir robežšķirtne elektroauto izdevīgumam
Šobrīd, pieaugot energoresursu cenām, ir aktualizējies jautājums, vai elektroauto arvien ir uzskatāms par maciņam draudzīgu alternatīvu automašīnai ar iekšdedzes dzinēju. Pašreizējā cena 40 centi par kilovatstundu, ņemot vērā arī pašreizējās degvielas cenas un citus apstākļus, ir robežšķirtne, zem kuras elektroauto ir uzskatāms par izdevīgāku, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" vērtēja elektroauto eksperts Ingus Rūtiņš. 
Strādāt no mājām vai birojā? Eksperti: Birojam jābūt tādam, lai darbinieki paši izvēlētos strādāt klātienē
Covid-19 ieviesis plašas pārmaiņas, daudzi darbinieki nu izvēlas nevis katru dienu doties uz biroju, bet strādāt no mājām. Mūsdienās mainās arī darba devēju un ņēmēju attiecības, un darba devējiem jāveido tādi biroji, uz kuriem darbinieki gribēs nākt ar prieku, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" vērtēja "SEB Global Services" biroja vadītāja vietniece Rīgā Aļesja Kirčenko. 
Nelegāla bezmaksas autostāvvieta gadiem posta zaļo zonu Rīgā
Automašīnu novietošana Rīgā ir sāpīga tēma, un daudzas neērtas situācijas gan no automašīnu, gan zemes īpašnieku, gan kājāmgājēju viedokļa liek uzdot arvien jaunus jautājumus. Kāds skatītājs Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija" vēstulē izteicis sašutumu par pilnībā izpostītu zaļo zonu Rīgā, Katrīnas ielā, kur ierīkota nelegāla automašīnu stāvvieta.
Kam pieder bedres Rīgas iekšpagalmos? 10 mēnešus meklējot bedru īpašniekus, tās labo gausi
Rīgas iekšpagalmi un bedres – Rīgas problēmu klāstā tā diemžēl ir "klasika". Ir pat tādi "objekti", uz kuriem nākas izbraukt un filmēt vairākkārt, turklāt – ne jau kādu pāris mēnešu, bet gan vairāku gadu laikā. Piemēram, Lugažu ielā kāda daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem ilgstoši nācies sadzīvot ar bedri, kurā automašīnas iesprūst. Un situācija teju gada laikā nav mainījusies, skaidroja Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija".
Speciālisti: Drīzumā obligātā eID karte varēs ļoti noderēt arī diasporas pārstāvjiem
No 2023. gada 1. maija Latvijas pilsonim un nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu, personas apliecība jeb eID būs obligāta. Savukārt diasporai personas apliecība būs jāiegūst līdz 2024. gada beigām, pensionāriem šis periods ir līdz 2030. gada beigām. Diasporā gan jau kādu ilgāku laiku valda negatīva rezonanse par to, ka personas apliecība ir obligāta, vēstīja Latvijas Radio raidījums "Globālais latvietis. 21. gadsimts", skaidrojot, kāds labums no eID varētu būt tieši diasporai.
«Mazu ziedojumu nav». Aktuālās iespējas ar savu ziedojumu palīdzēt Ukrainas cilvēkiem
Karš Ukrainā ir ieildzis jau deviņu mēnešu garumā, un izaicinājumu gan Ukrainā palikušajiem, gan bēgļiem Latvijā, daudzās jomās tikai kļūst vairāk. Visticamāk, bēgļu skaits tuvākajos mēnešos pieaugs, un arī cilvēku vajadzības ziemas mēnešos ir daudz lielākas, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" vērtēja "Gribu palīdzēt bēgļiem" valdes locekle Linda Jākobsone-Gavala, biedrības "Tev.lv" pārstāve Linda Spoģe un "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.
Eksperti: Autovadītājiem jāpārslēdz domāšana uz ziemas režīmu
Ir ziema, un ceļi ir slideni. Eksperti aicina autovadītājus pārslēgt savu domāšanu uz ziemas režīmu. Proti, ir jābrauc citādāk nekā vasarā, un no rīta jāceļas nedaudz agrāk, jo pavadītais laiks ceļā uz darbu būs ilgāks. Tas nozīmē gan ievērot lielāku distanci no citiem transportlīdzekļiem, gan nepieciešamības gadījumā laicīgāk sākt bremzēt, gan ātrāk ieslēgt pagrieziena rādītāju, lai citi šoferi zina, kāds manevrs tiks veikts, pastāstīja Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma".
Kā nepalikt bez nopelnītās algas?
Laimīgi var būt tie darbinieki, kuri nekad nav izvilkuši "nelaimīgo lozi" – negodprātīgu darba devēju, kurš vienkārši nesamaksā nopelnīto darba algu. Lai saņemtu samaksu par paveikto, nereti darbiniekam ir jāpieliek vēl lielāks darbs – pašam jāsazinās ar darba inspekciju, tiesu, skaidroja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija".
Tehniskas ķibeles ar «Rīdzinieka karti» traucē tikt pie bezmaksas pusdienām trūcīgajiem
Grūtos laikos rīdziniekiem liels atbalsts ir siltās pusdienas, ko iespējams saņemt, izmantojot "Rīdzinieka karti" un, protams, iepriekš nokārtojot trūcīgās personas statusu. Tomēr, izrādās, ka ne vienmēr šī labdarība strādā tehnisku iemeslu dēļ un, iespējams, kāds paliek bez siltām pusdienām, Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija" pastāstīja Vineta, kura jutās pazemota, kad viņas karte netika pieņemta.
Kā nepazaudēt naudu, pērkot nekustamo īpašumu?
Nekustamā īpašuma iegāde ir gana sarežģīts un laikietilpīgs process, sākot ar īpašuma izvēli un beidzot ar dokumentu nokārtošanu. Ja īpašums tiek iegādāts kredītā, tad par dokumentiem parūpēsies banka. Tomēr ne visiem ir nepieciešamība pēc kredīta. Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties nekustamo īpašumu, un kā nodrošināties, lai pircējs un pārdevējs ir apmierināti, un naudu tirgotājs ar garantiju saņem tad, kad visa iegādes procedūra ir nokārtota, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja eksperti.
Kā izvēlēties ziemas riepas?
Kā jau katru gadu ierasts, liela daļa autovadītāju savus spēkratus ar ziemas riepām aprīko pēdējā brīdī. Pie riepu maiņas punktiem vērojamas rindas. Kā izvēlēties saviem braukšanas paradumiem un Latvijas klimata apstākļiem atbilstošākās ziemas riepas?
Kas notiek ar dažādiem rēķiniem un līgumiem klienta nāves gadījumā?
Vai, cilvēkam dodoties mūžībā, līdz ar aizgājēju aiziet arī rēķini un līgumi? Kādai rīdziniecei pēc vīra zaudējuma turpina pienākt SIA "Rīgas ūdens" rēķini uz aizgājēja vārda, un vienoties par līguma pārslēgšanu līdz šim nav izdevies, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija", kas skaidroja, kāda prakse klienta nāves gadījumā ir dažādu ikdienā svarīgu pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos.
Apsardzes firmas: Jo tumšāks, jo vairāk zagļu
Pēdējās nedēļās strauji palielinājies zādzību skaits. Apsardzes firmās ir ierasta prakse, ka nedēļā tiek saņemti viens vai divi trauksmes signāli par ielaušanos, bet tagad, kopš taupības nolūkos agrāk izslēdz gaismas, – šādi signāli tiek saņemti katru nakti, stāstīja Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija".
Pēc kombaina nedienām uz Lielupes tilta izskan bažas – vai tilts nav par šauru
Pēc tīmeklī publicētā video, kurā redzams, kā kombains ar lietuviešu numurzīmēm nevar šķērsot tiltu pār Lielupi, kas atrodas uz A9 šosejas, dažiem iedzīvotājiem radies jautājums, vai tas nav par šauru un nerada bīstamību. Savukārt "Latvijas Valsts ceļos" skaidroja, ka negadījumu uz tilta nav bijis, savukārt kombains esot pārvietojies bez speciālās lielgabarīta tehnikas atļaujas, par ko uzņēmums vērsies Valsts policijā.
Kā vērtē un apstiprina apkures tarifus Latvijā? Skaidro SPRK
Latvijā darbojas 68 siltumapgādes operatoru, kuri pakalpojumu sniedz galalietotājiem par SPRK apstiprinātu gala tarifu. Tarifi var mainīties vairākas reizes gadā – gan kāpt, gan mazināties. To, kā veidojas un kā apstiprina tarifus, skaidroja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).
Jaunākie
Interesanti