Dzīve & stils / Ikdienai
Jaunais Ķīnas vīruss pa pastu pienākt nevar; nav ieteikumu ierobežot tirdzniecību
Ķīnā atklātais jaunais vīruss nav dzīvotspējīgs apkārtējā vidē, tāpēc nevar “pienākt pa pastu”, un arī Pasaules Veselības organizācija šobrīd nav ieteikusi ierobežot tirdzniecību ar Ķīnu, LTV raidījumam “4. sudija” pauda Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
«Rīgas namu pārvaldnieks» atgādina: Par nelikumīgām restēm daudzdzīvokļu namos var saņemt sodu
Neraugoties uz aizliegumiem, daudzdzīvokļu namu iemītnieki visā Rīgā joprojām turpina uzstādīt pie savu dzīvokļu logiem un lodžijām metāla restes, cenšoties sevi pasargāt no zagļiem, bet vienlaikus nostādot sevi bezpalīdzīgā situācijā, ja dzīvoklī izceļas ugunsgrēks. “Rīgas namu pārvaldnieks” uzsācis dzīvokļu īpašnieku informēšanu par to, turklāt atgādinot – par neatbilstošām restēm var arī saņemt sodus.
Londonā aizvadīts gadskārtējais brauciens sabiedriskajā transportā bez biksēm
"Kad jūsu grupas līderis dos zīmi, tad novelciet bikses un ielieciet mugursomā. Brauciena laikā uzvedieties tā, kā to parasti darāt. Varat uzvilkt divus pārus apakšveļas, ja tā jūtaties komfortablāk,” teikts akcijas dalībnieku instrukcijā. Svētdien, 12. janvārī, notika gadskārtējais, jau 11. vispasaules brauciens sabiedriskajā transportā bez biksēm, kur dalībnieki izskatās un uzvedas tā, it kā būtu aizmirsuši uzvilkt bikses. Ar Londonas akcijas organizatoriem un dalībniekiem bezbikšu braucienā ar metro devās arī Latvijas Televīzija.
Klients pēkšņi saņem uzrēķinu par 17 gadus seno parādu; arī tas ir jāapmaksā
Var gadīties, ka, arī saņemot paziņojumu par mistisku 17 gadus senu parādu, tas būs jāapmaksā ar visu nokavējuma naudu, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.

Kāda “4. studijas” skatītāja norādīja, ka viņas vīrs 2002.gadā bija “Tele2” klients, toreiz pēc nesaskaņām viņš atteicās apmaksāt rēķinu par nenotikušām sarunām, un tad pēkšņi, kad pagājuši jau 17 gadi, šī gada septembrī saņemta vēstule par 450 eiro parādu.
Ugunsdzēsēji aicina uz konsultācijām par dūmu detektoriem
2. decembra pēcpusdienā no pustrijiem līdz pat pusseptiņiem vakarā ikviens iedzīvotājs, kam ir jautājumi par ugunsdrošību un dūmu detektoriem, tiek aicināts doties uz jebkuru no 92 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta daļām un posteņiem visā Latvijā, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu un saņemt konsultāciju.
Kuldīgā Pirmo adventi atzīmē ar vainagu darbnīcu
Līdz ar Pirmo adventi, kas tiek atzīmēta šodien, sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Parasti Adventes vainagam ir apļveida forma, tam ir četras sveces un to veido no skujkokiem. Saknes šīm tradīcijām meklējamas Bībelē.
CSDD braukšanas eksāmenā jaunumi ik gadu, nākotnē – arī satiksme kopā ar bezpilota auto
Ik gadu Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ievieš jauninājumus autovadītāju eksāmenos. 2018. gadā, piemēram, teorijas daļā parādījās videojautājumi. Savukārt no šī gada mopēdu vadītājiem braukšanas eksāmens jākārto ceļu satiksmē, nevis uz laukuma, kā tas bija agrāk. Arī B kategorijas autovadītājiem no septembra atsevišķas figūras ir jāizbrauc nevis laukumā, bet gan reālā ceļu satiksmē.
Jaunākie
Interesanti