Svarīgi
Sadaļas
Dzīve & stils / Ikdienai
Kā ministri tiek galā, kad frizieris nav pieejams?
Jau krietni ilgi Covid-19  ierobežojumu dēļ ir slēgtas frizētavas, un valdības ministri atklāj, ka ievēro noteikumus un ar savu matu sakārtojumu tiek galā paši, kā nu kurš, – aizņemoties radinieku matu želeju, vienkārši audzējot garākus matus un pat mainot imidžu, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Kā un kur iegūt Covid-19 testa tulkojumu svešvalodā
Lai arī joprojām ir spēkā ieteikums nedoties ne tuvos, ne tālākos ceļojumos, daudziem tomēr dažādu iemeslu dēļ ir jāizbrauc ārpus Latvijas robežām. Lai dotu zaļo gaismu ieceļotājiem, katra valsts pastiprina drošības noteikumus saistībā ar Covid-19 pandēmiju. Vairākās valstīs viena no prasībām – negatīvs Covid-19 tests, kam jābūt iztulkotam svešvalodā. Lai iegūtu tulkojumu, katrā no laboratorijām ir savas iespējas un noteikumi.
Kā nemaksāt par atkritumu izvešanu no tukša dzīvokļa?
Pandēmijas laikā daudzi cilvēki no pilsētas dzīvokļiem pārceļas uz saviem lauku īpašumiem. Šajā laikā nemaksāt par atkritumu izvešanu no pilsētas dzīvokļa var, bet tas nav tik vienkārši, noskaidroja LTV raidījums “4. studija”.
Peļņā uz Lielbritāniju – tagad tikai ar vīzu
No 1. janvāra Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas pilsoņi Lielbritānijā tiek pielīdzināti trešo valstu pilsoņiem, un, ja nav pagaidu vai pastāvīgā iedzīvotāja statusa, tad vairs nav iespējams brīvi doties uz Apvienoto Karalisti dzīvot, studēt vai strādāt, tagad ir nepieciešama vīza. 
Aicina Ziemassvētku eglītēm dot otro dzīvi
“Eco Baltia grupas” vides apsaimniekošanas uzņēmumi aicina iedzīvotājus Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet atbrīvoties no tām videi draudzīgākos veidos.
Attālinātie Ziemassvētki ar senču tradīcijām – skalu dejas izaicinājums un zīlēšana
Ņemot vērā, ka šogad Ziemassvētkos nevarēsim satikties ar visiem saviem tuvajiem cilvēkiem, talkā var nākt videozvani telefonos un datoros. Kā svinēt attālināti Ziemassvētkus vairāku ģimeņu starpā un tajā pašā laikā ievērot senču tradīcijas? Izrādās, varam gan attālināti dejot, gan attālināti zīlēt, gan bluķi vilkt apkārt mājai, ar ierosinājumiem un idejām dalījās Brīvdabas muzeja darbinieki.  
Kā gatavoties Ziemassvētkiem seno latviešu tradīcijās
Liela daļa veikalu saistībā ar Covid-19 pandēmiju ir slēgti, bet tas netraucē gatavoties Ziemassvētku svinēšanai, īpaši tad, ja tos plānojam svinēt pēc senajām senču tradīcijām. Kā senie latvieši gatavojās šiem svētkiem, un kā pandēmijas laikā varam sagatavoties svinēšanai, neriskējot ar savu veselību?
Kādu plānotāju izvēlēties 2021. gadam? 13 dienrāžos ieskatās Eva Johansone
2020. gadu daudziem gribētos aši pārlapot cerībā, ka nākamās 365 dienas būs iespējams pavadīt, cieši apskaujoties, ceļojot un pulcējoties. Varbūt drīz būs iespēja visu sākt no baltas lapas, pierakstot domas par gaišāku nākotni un pārmaiņām. “Twitter” lasu atzīšanos, ka plānotājs bijis visnejēdzīgākais pirkums, jo viss apstādināts, taču citi tos meklē, īpaši – dīkstāvē dzimuši plāni, kas jāpieraksta vienā grāmatā.
Izgaismots velosipēds var glābt dzīvību
Iestājoties gada tumšajam periodam, ielu malās un uz ietvēm neredzami kļūst ne vien gājēji, bet arī daļa velobraucēju. Eksperti iesaka velosipēdistiem savus braucamrīkus aprīkot gan ar atstarotājiem, gan lukturīšiem. Tā būs drošāk gan pašiem, gan citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.
Pašapkalpošanās kasē iepērkas par 700 eiro. Kā mainījušies iepirkšanās paradumi pandēmijas laikā?
Martā izsludinot pirmo ārkārtējo situāciju Covid-19 ierobežošanai, pārtikas veikalu nozarē tika izgaismotas trīs galvenās problēmas – ne visiem pietika izvēlētās preces, interneta veikali tika pārslogoti un uz piegādēm bija jāgaida ilgi, turklāt dažviet reģionos tās vispār nebija pieejamas. Vai problēmas šajā laikā ir atrisinātas un kā mainījušies cilvēku iepirkšanās paradumi, pētīja raidījums "Pārtikas revidents".
Velosipēdistiem gada tumšajā laikā atgādina izgaismot sevi un braucamos
Aizvien vairāk cilvēku, pievēršoties veselīgam dzīvesveidam, ikdienas gaitās arī gada tumšajos mēnešos dodas ar velosipēdu, tomēr ne vienmēr velobraucēji ir parūpējušies par savu drošību un padarījuši sevi un braucamos redzamus tumsā. Tādēļ Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), apvienība “Pilsēta cilvēkiem” un mazumtirdzniecības uzņēmums “Narvesen” kopīgā akcijā “Izgaismo velosipēdu!” aicina riteņbraucējus aprīkot velosipēdus ar lukturiem un atstarotājiem, kā arī valkāt apģērbu ar atstarojošiem elementiem, informēja CSDD pārstāve Agnese Korbe.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt