Londonā divi sešgadnieki ar limonādes pārdošanu vāc līdzekļus Jemenai

Londonā divi sešus gadus veci zēni, pārdodot limonādi, savākuši gandrīz 45 tūkstošus eiro. Nauda paredzēta kara plosītajai Jemenai, kur palīdzība nepieciešama miljoniem bērnu.

Kara plosītajā Jemenā 24 miljoniem iedzīvotāju ir nepieciešama humānā palīdzība, lai izdzīvotu. Starp tiem 12 miljoni bērnu, norādīja ANO Bērnu fonds.

Kad par to uzzināja divi draugi Londonā Aiāns un Mikaels, viņi nolēma palīdzēt, pārdodot limonādi. “Viņiem nav ēdiena, viņiem jādzer netīrs ūdens, viņiem ir tiešām tievas rokas. Un tas mani padarīja skumju,” pastāstīja sešgadīgais Aiāns.

Zēnu sākotnējais mērķis bija savākt 400 mārciņas. Bet sešu nedēļu laikā viņi ieguvuši jau gandrīz 40 tūkstošus mārciņu jeb 45 tūkstošus eiro. Limonādes recepte ir rūpīgi glabāts noslēpums.

Nevienam no zēniem nav sakara ar Jemenu – abus iedvesmojis vecāku mācītais. “Mēs vēlamies iemācīt bērniem, ka šāda ir pasaule, kurā viņi ienākuši.

Un, ja viņi vēlas panākt pārmaiņas, tad viņiem jārīkojas pašiem,” sacīja Aiāna tēvs Šakils Musa.

“Viņi tiešām vēlas palīdzēt kaut ko manīt. Esam ārkārtīgi lepni par viņiem,” atzina Aiāna māte Adela Musa.

Ņemot vērā panākumus, zēni tagad izvirzījuši vēl ambiciozāku mērķi – palīdzībai Jemenai savākt jau 100 tūkstošus mārciņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Cilvēkstāsti
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti