Līdz šim ziņots par 3% no iezīmētajiem grunduļiem Baltijas jūrā

Aicina turpināt ziņot par iezīmētajiem jūras grunduļiem Baltijas jūrā. Ar sabiedrības iesaisti līdz šim ziņots par 3% no visām iezīmētajām zivīm.

Lai pētītu invazīvās sugas izplatību, Dabas aizsardzības pārvaldes projektā iepriekš divos gados iezīmēti un Baltijas jūrā izlaisti 8000 apaļo grunduļu. Ar sabiedrības iesaisti līdz šim ziņots par 3% no visām iezīmētajām zivīm.

Plašāki dati nepieciešami topošajam sugas apsaimniekošanas plānam, jo apaļais jūrasgrundulis īsā laika posmā kļuvusi par vienu no dominējošām zivju sugām Latvijas piekrastes ūdeņos.

"Bior" pārstāve Loreta Rozenfelde par jūras grunduļu iezīmēšanu
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Zinātniskā institūta "Bior" Zivju resursu pētniecības departamenta speciāliste Loreta Rozenfelde norādīja: "Iezīmētajiem grunduļiem mēs muguras spurā iešaujam tādu sarkanu zīmīti, kur virsū ir "Bior" nosaukums un četru ciparu kombinācija un, ja zvejnieks vai makšķernieks pamana šādu zivi, tad lūgums to iesaldēt un piefiksēt arī ģeogrāfiskās koordinātas, kur zivs noķerta, un ziņot "Bior". Bet, ja zivi nav iespējams iesaldēt, tad var arī vienkārši atsūtīt fotogrāfiju ar šo zivi un minēto zīmīti. Par to ir arī paredzēta atlīdzība, un šī projekta ietvaros mēs gribam saprast, kā šī zivs suga kustas un kādi ir to migrācijas ceļi."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti