LTV filmas

«Māras pusē. Dzejniece un rakstniece Māra Zālīte». LTV dokumentāla filma.

LTV filmas

Purva bridējs - Uldis Pūcītis. LTV dokumentāla filma

Covid-19 pozitīvs. LTV dokumentāla filma

«Covid-19 pozitīvs» – dokumentāls stāsts par vīrusa uzvarētajiem Latvijā

Saņemot analīžu rezultātus, kur rakstīts SARS-CoV-2 – pozitīvs, sākas apzināta cīņa ar to. Vairums tajā uzvar, un daži veiksminieki pat nepamana, ka to izslimojuši. Zaudē galvenokārt veci un slimi cilvēki, taču ne tikai. Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienests radījis dokumentālo filmu «Covid-19 pozitīvs», kas stāsta par tiem, kuriem vīruss atņēmis pašus mīļākos cilvēkus, un par tiem, kuri joprojām cenšas slimību uzvarēt.

Arvien vairāk ārsti lauza galvu, kāpēc tik daudz slimo vīrieši vecumā ap 40 – 50 gadiem, kāpēc, saņemot pozitīvus analīžu rezultātus, cilvēks jūtas šķietami vesels, bet pēc dažām dienām jau ir pieslēgts skābekļa aparātam vai pat mākslīgajai elpināšanai.

Latvijas Televīzijai vairāki cilvēki, kuriem tuvinieki miruši no Covid-19, uzticēja savus stāstus. Savus mīļos viņi saņēma plastmasas maisos, neatvērtos zārkos un atvadīties no viņiem nevarēja.

Žurnāla “Ir” redaktore Nellija Ločmele, kurai no Covid-19 nomira vīrs Rolands Tjarve stāsta, ka viena no skarbākajām atziņām ir tas, ka elpināšanas aparāts nepalīdz. Tajā brīdī, kad cilvēks tam tiek pieslēgts, ir skaidrs, ka tas tikai atliek nāves brīdi, tāpēc nav jēgas skaitīt elpināšanas aparātus. Galvenais iemesls, kāpēc viņa piekrita intervijai, ir daļā sabiedrības joprojām valdošais viedoklis, ka vīrusa dēļ uzvedība un paradumi nav jāmaina. Taču vīrusu uzšķaudīt, mēs paši nezinot, varam jebkuram, un nezinām, vai viņa organisms būs tik spēcīgs, lai uzvarētu cīņu ar vīrusu.

Attēlā Nellija Ločmele un viņas vīrs Rolands Tjarve

Sabiedrisko mediju portāla LSM.lv redaktors Aleksandrs Krasņitskis savu tēti Juriju pēdējo reizi redzēja, kad viņu uz Ogres slimnīcu aizveda Neatliekamā medicīniskā palīdzība. Viņa tētis bija zinātnieks ar asu prātu, kuram prāta rotaļas patika spēlēt ar savu dēlu. Iespējams, ka tieši Ogres slimnīcā tētis tika aplipināts ar Covid-19, jo tieši tas rakstīts nāves izrakstā. Aleksandrs ir skarbs, viņaprāt, tie, kas uzspļauj drošības pasākumiem, ir pašnāvnieki, kas staigā apkārt ar munīcijas vestēm.

Attēlā Jurijs Krasņitskis

Liene Liepa ir jaunākā Covid-19 upure Latvijā, viņai bija 34 gadi. No Covid-19 nomira arī viņas tētis. Lienes brālis Kalvis Liepa saka, ka pats jokojis kādreiz par Covid-19 un ticējis sazvērestības teorijām, taču personīgā traģēdija atvēra acis. Viņam joprojām ir daudz neatbildētu jautājumu, kāpēc tuvinieki saslima, kāpēc saslimušais tētis Imants netika aizvests uz Rīgu un stundu gulēja gultā ar izkritušu katetru. Vīrusa ļaunā daba ir tāda, ka tas aizsprosto plaušas tik ļoti, ka asinis vairs nesaņem skābekli un cilvēks nomirst.

Attēlā Liene Liepa un ar tēti Imantu Liepu

Pirmo reizi, veidojot filmu “Covid-19”, Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta žurnāliste Aija Kinca pabija arī vietā, kur ārsti cīnās par smagi saslimušajiem pacientiem, un tur, kur zem mikroskopiem cenšas izdibināt vīrusa neparedzamo un nāvējošo dabu.

Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt