PAREIZAIS VIEDOKLIS par velobraucējiem

Apsveicama ir dažādu sabiedrības grupu iestāšanās par savām interesēm pirms pašvaldību vēlēšanām. Precizēsim – DAŽU grupu. Un tikai DAŽVIET. Pagaidām vairāk mums nesanāk.

Novērojums: PAREIZAIS VIEDOKLIS novēroja, kā Rīgas centrā, Berga bazārā esošajā Birojnīcā notika Rīgas mēra amata kandidātu tikšanās ar riteņbraukšanas entuziastiem.

Pasaules karikatūras patriarham, dānim Herlufam Bidstrupam starp daudziem ir viens hrestomātisks zīmējums, kurš būtībā sastāv no divām loģiskām daļām – kājāmgājēji autobraucēju acīm (pārsvarā aitas un dažas govis) un autobraucēji kājāmgājēju acīm (dominē bandīti).

Vecmeistars tomēr nav bijis pati pilnība, jo aizmirsis šai idillē ielikt vēl vienu aktīvu grupu – riteņbraucējus. Var vien minēt, kādi pedāļu minēju acīs būtu pārējie satiksmes dalībnieki. Un otrādi. Bet gribētos redzēt vēl vienu zīmējumu – riteņbraucēji Rīgas Domes mēra kandidātu acīm. Kā var spriest no ceturtdienas domu apmaiņas Birojnīcā, Berga bazārā, tad tur gan nekāda karikatūra nesanāktu. Tas noteikti būtu kas līdzīgs svētbildei. Mēra kandidāti, kā nu katrs prastdams, pauda cieņu un sajūsmu gan par riteņiem gan pašiem braucējiem. Sajūsma dažreiz izvērtās bezmaz vai pielūgsmē. Bet par visu pēc kārtas, jo arī PAREIZAIS VIEDOKLIS bija pasākumā klāt un vērtē šo laiku par pietiekami interesanti pavadītu.

Dažas organizatoriskas nianses arī jāpiemin. Tā kā telpa neliela un laiks ierobežots, lai ievērotu demokrātiju principus, autori bija GAIDĪJUŠI visus, bet AICINĀJUŠI trīs sarakstu mēra amata kandidātus– Ušakovu (SC), Ēlerti(Vienotība) un Broku (NA).

Un pats pirmais ieradās, kā domājat kurš? Nu protams, Zaļās partijas omulīgais Guntis Belēvičs. Viņš PAREIZAJAM VIEDOKLIM neformāli pauda, ka tagad, sasveicinoties, vienmēr sakot – Belēvičs, nākamais Rīgas mērs. Taisnību sakot, bija dzirdams tikai uzvārds un enerģiskajam vīram tika ieteikts nekautrēties un pietiekami skaļi lasīt visu tekstu. Bet tad jau klāt bija arī AICINĀTIE un stāsts varēja sākties. Ēlerte un Belēvičs cilāja papīrus, Broka vēra vaļā un ciet planšetnieku, Ušakovs nedarīja neko. Radās PAREIZS VIEDOKLIS, ka viņš tā kā stāv pāri šim burziņam. Un ir diezgan tālu prom no citiem. To labi norāda viena pār otru pārmestas kājas, kas mēra gadījumā bija sevišķi efektīgi. Tiesa, likās gan, ka pilsētas priekšnieks tomēr uztur acu un sms kontaktu ar kādu klātesošu gaišmatainu personu.

Bet tās ir detaļas. Visiem par godu jāteic, ka iekļaušanās paredzētajā laikā tika izpildīta lieliski. Te nu bija tā vieta, kur velobraucējiem tika apliecināta visdziļākā cieņa un saprašana. Kas tikai tur viss nebija!? Jāveido jauna filosofija (Belevičs), velobraukšanas kultūra jāmāca skolās (Broka), 1 dienu nedēļā tikai riteņbraucējiem (Ēlerte), esmu braucot ar riteni divas reizes lauzis roku (Ušakovs). Vārdu sakot, pilnīga izpratne un atbalsts pie jebkura Rīgas rātes sastāva ir garantēts.

Mazliet sajūsmīgo atmosfēru piebremzēja velo lietu eksperts Toms Kokins, kurš pietiekami zinīgi un atraktīvi nodemonstrēja situāciju ar puslīdz drošas riteņbraukšanas perspektīvu Rīgā. Interesantākais ziņojumā bija tas, ka 2003.gadā kā iemesls jaunu velo braukšanas joslu aktīvai NEattīstīšanai ticis minēts – normatīvi šādas izmaiņas neparedz;

2004.gadā – normatīvi šādas izmaiņas neparedz

2005.gadā – normatīvi...

………….

………….

2012.gadā – normatīvi šādas izmaiņas neparedz

2013.gadā – normatīvi šādas izmaiņas neparedz

Kāda apbrīnojama konsekvence un harmonija! Te varētu mesties virsū Ušakova kungam, kas gan netika darīts ar lielu sparu, jo tais tālajos gados normatīvi bija pavisam citu ekselenču pārraudzībā.

Liepājā jau velo braukšanas joslas esot labu brīdi, neskatoties uz tādiem pašiem normatīviem. Dažādības pēc, šī Birojnīcas pasākuma rezultāts varētu būt attiecīgo Liepājas ierēdņu un amatpersonu apcietināšana par normatīvu pārkāpšanu.

Tomēr kopumā varēja just lielu sparu mesties tiem birokrātiem virsū un vienu reizi likt pie vietas. Arī visiem Rīgas ierēdņiem tagad vajadzēšot pārvietoties tikai un vienīgi ar velosipēdiem. Lai saprot, kā tas ir! Neiztika jau bez zīmīgiem mājieniem tagadējā Rīgas priekšnieka adresē. Pēdējais gan uz to noreaģēja, pēkšņi pieceļoties un ar „nu gan vairs nav laika, paldies” dodoties projām. Gan šķita, ka viņš jau visu laiku bija projām.

Atlikušie kandidāti vienu brīdi gribēja akcentēt patīkamos zagšanas jautājumus, tomēr publiku vairāk interesēja velo braukšanas lietas. Dīvaini jau ir, ka Rīgā velosipēdistiem spītīgi piedāvā velo celiņus nevis daudz lētākās velo joslas.

Tad sākās jautājumu - atbilžu vakars. PAREIZAIS VIEDOKLIS gan iesaka uzdot mazāk jautājumu, kuri sākas ar „Vai Jūs apsolāt, ka…?” Trīs reizes var minēt, ar ko sākās atbildes. Sevišķi atvērts un laipns nākotnes redzējumos rādījās Belēviča kungs. Būšot viss un ļoti drīz. Dāmas bija mazliet piezemētākas.

Jāizsaka atzinība pasākuma vadītājiem, kuri gan bez augstiem tituliem šādā amatā, bet prata to daudzmaz virzīt kaut kādā saturā un nerunāt par visu un reizē. Izpalika arī šādos saietos ierastā lamāšanās un apvainošanās.

PAREIZAIS VIEDOKLIS uzteic riteņbraucēju aktivitāti un rosmi, cerot, ka vismaz daļa no solītā (jācer uz kādiem 30%) tiks piepildīta.

Arī pārējās satiksmes dalībnieku daļas noteikti vēlēsies tikties ar Rīgas sarakstu līderiem. Piemēram „Porshe Cayenne” braucēju grupa. Šīs vizītes gan vairāk notiek katram sarakstam atsevišķi, diezin vai Birojnīcā un par tām nemēdzot plaši ziņot. Varam gan mēģināt ieviest izmaiņas arī šajā normatīvā. Varam vai nē?!

Ar cieņu,

Bundžu Jānis, ļoti neatkarīgs eksperts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pareizais viedoklis
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti