Panorāma

Atvadu vārdi suitu sievai Marijai Steimanei

Panorāma

Maskava piedzīvo kārtējo dronu uzbrukumu

Obligāta ķiveru izmantošana raisa plašas diskusijas

Iecere riteņbraucējiem likt obligāti izmantot ķiveri raisa plašas diskusijas

No nākamā gada 1. janvāra Satiksmes ministrija plānojusi ieviest obligātu ķiveru lietojumu visiem velosipēdu un elektroskrejriteņu braucējiem. Tas izraisījis plašu rezonansi un diskusijas lietotnē "Twitter".

 

 

 

 

Apvienība "Pilsēta cilvēkiem" uzskata, ka ķiveru izmantošanai jābūt brīvprātīgai, jo nepasargā no ceļu satiksmes negadījumiem.

"Tā būtu atdalīta veloinfrastruktūra. Fiziski atdalīta. Tas nozīmē – ar fiziskiem šķēršļiem. Tās var būt fiziski atdalītas velojoslas, tie var būt veloceļi... Bet atdalīti no brauktuves," skaidroja apvienības "Pilsēta cilvēkiem" pārstāve Gunita Piterāne.

Dienas laikā tapis zināms, ka Satiksmes ministrija tomēr varētu ķiveres kā obligātu prasību noteikt bērniem un jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un pieaugušajiem tikai tās rekomendēt.

Šobrīd šī prasība ir obligāta līdz 12 gadu vecumam, "ja būtu vēl līdz 14, mēs vēl akceptētu, bet viss, kas ir virs tā, to mēs vairs neuzskatām par vajadzīgu", paziņoja Gunita Piterāne.

Satiksmes ministrijā gan skaidroja, ka ir sasauktas dažādas darba grupas, lai kopā ar ekspertiem risinātu šo jautājumu.

"Mēs arī skatāmies pēc tiem datiem, kas ir Ceļu satiksmes drošības direkcijā. Var redzēt, ka tā situācija tiešām pasliktinās.  Ir jāsadzīvo ar dažādiem transportlīdzekļiem pilsētā, un normatīvais regulējums kaut kādā brīdī nav ticis līdzi tai esošajai situācijai, tam, kā cilvēki pārvietojas, un tas neizslēdz iespējas, ka tas arī tiks turpmāk pilnveidots," sacīja satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (Nacionālā apvienība).

Ministrija noteikumu maiņu cer apstiprināt tuvākajos mēnešos. Ja tas izdosies, jaunie noteikumi stāsies spēkā ar nākamā gada 1. janvāri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti