Kultūra / Teātris un deja
Liecinieki un tiesneši. Daugavpils teātra izrādes «Bez lieciniekiem» apskats
Daugavpils teātris koronavīrusa pauzi beidzis ar pirmizrādi, kas ir gluži kā pieskaņota pašreizējam laikam. Izrāde “Bez lieciniekiem” (krievu valodā) – tas taču arī ir stāsts par pašizolāciju: atstāt dzīvokli un pilsētu, protams, var, būt sadzirdētam un saprastam neizdodas. Katrs pats par sevi un tuvākā uzmanību iegūt nav iespējams – vai tad tā nav pašizolācija?
Izrādes «Vol.1 Antiņš» apskats: Spēlēšanās ar Raini
Ieraudzīt neparasto pierastajā. Teātra apvienība “PERFOrācija”, startējot ar Raiņa lugas “Zelta zirgs” iestudējumu tiešsaistes izrādē četru sienu nogurdinātajiem bērniem, atgādināja, cik aizraujoša var būt paša iztēle. Dinamiskā spēlēšanās ar itin sadzīviskiem priekšmetiem pavisam parastā dzīvoklī, vizualizējot lugas “Zelta zirgs” sižetu, pārtop žonglēšanā ar bērna uzmanību.
Ar humoru par to, kā tikt pāri dzīves tumšākajiem brīžiem: «Visas labās lietas» Valmieras teātrī
Ir maz darbu, kas par smagām tēmām spēj runāt ar humoru un dzīvi apliecinošu spēku – tā saka režisore Inese Mičule, kura Valmieras teātrī iestudējusi britu dramaturga Dankana Makmilana lugu “Visas labās lietas”. Pirmizrādi tā piedzīvos šovakar atļauto 24 skatītāju klātbūtnē. Divdesmit piektais būs aktieris Mārtiņš Meiers, kuram šī luga likusi pārvērtēt līdz šim rezervētās attiecības ar monoizrādes žanru.
Londonas teātri bažījas par savu nākotni
Lai kontrolētu Covid-19 izplatību, ne tikai Latvijā, bet daudzviet pasaulē tika noteikti stingri pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi. Tie glābj cilvēku dzīvības, taču apdraud veselas nozares. Viena no tām ir kultūras nozare. Piemēram, Lielbritānijā vissmagāk ir cietuši teātri. Kā intervijā “Euronews” izteikusies britu laikraksta “The Stage” galvenā redaktore Džordžija Snouva, Londonas teātri un to darbinieki ir izmisumā, jo neredz izeju no Covid-19 izraisītās blokādes.
Izrādes «Trojas ķēve» apskats: Eiropas neiespējamā pašizolācija
Režisores Lauras Grozas-Ķiberes monoizrāde ar aktrisi Ingu Tropu nepārvēlētās eirokomisāres lomā “Trojas ķēve” liek secināt, ka ekrāns starp skatītāju un aktieri prasa citus spēles noteikumus. Neskatoties uz aktrises spēlētprasmi duelī ar kameras aci, skatītājam tā ir robeža, aiz kuras šoreiz izpaliek līdzpārdzīvojuma vilnis.
«Bez lieciniekiem» Daugavpils teātrī – skatītāji spēlēs tiesneša lomu
Daugavpils teātris saviem skatītājiem 22. maijā piedāvā pirmizrādi režisora Oļega Šapošņikova iestudētajai izrādei “Bez lieciniekiem”. Tās pirmizrāde bija paredzēta 19. aprīlī.  Izrādes forma un radošās komandas gatavība ļāva to tagad rādīt skatītājiem, saka izrādes režisors un teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs.
Valmieras teātra jauniestudējumu «Visas labās lietas» būs iespēja noskatīties tiešraidē
29. maijā Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos režisores Ineses Mičules un aktiera Mārtiņa Meiera kopdarbs – monoizrāde “Visas labās lietas”. Maksimālais izrāžu apmeklētāju skaits klātienē ir 24 skatītāji, taču, lai nodrošinātu iespēju izrādi redzēt plašākam skatītāju lokam, 4. jūnijā plkst. 20.00 izrādi būs iespējams vērot arī tiešraidē, medijus informē teātrī.
Teātra un kino simbioze – Nacionālā teātra projektā «Baltais kubs»
Latvijas teātri turpina meklēt jaunas spēles formas apstākļos, kad klātienes izrādes uz nezināmu laiku kļuvušas neiespējamas vai rādāmas vien ļoti mazam skatītāju skaitam. Un reizēm jaunais izrādās labi aizmirsts vecais. Vai atceraties televīzijas iestudējumus? Ko līdzīgu, tikai jaunā kvalitātē, drīzumā plāno piedāvāt Nacionālais teātris, kas nācis klajā ar e-teātra projektu “Baltais kubs”.
Latvijas Nacionālajā operā un baletā atkal skan mēģinājumu zāles
Pāris mēneši ārkārtas situācijā arī Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) māksliniekiem aizritējuši mājās. Tas no māksliniekiem prasījis lielu iekšējo disciplīnu, lai nezaudētu radošo formu. Nu jau trešo rītu opernamā, ievērojot stingrus sanitāros noteikumu, ierodas dziedātāji un baletdejotāji un notiek mēģinājumi.
Nastavševa «Melnraksts» Rīgas Krievu teātrī – par laiku, cilvēkiem un rēgiem
Krīzes laiks Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī raisījis jaunu ideju – šobrīd rit mēģinājumi tiešsaistes izrādei “Melnraksts”. Režisors Vladislavs Nastavševs iestudē krievu mūsdienu rakstnieka Sergeja Uhanova darbu. Jauno iestudējumu, kas pirmizrādi piedzīvos 29. maijā, teātris rādīs divas reizes mēnesī tiešsaistē.

Jaunākie
Interesanti