Kultūra / Teātris un deja
Operdīva Kristīne Opolais: Šobrīd mana galvenā loma ir mammas tēls
Pasaulslavenā operdīva Kristīne Opolais pandēmijas laiku pavada Latvijā. Viņa gatavojas jaunām lomām un izvērtē pagrieziena punktus savā karjerā, atzīstot, ka veiksmes atslēga ir mērķtiecīgs komandas darbs. Taču, kā atzīmē Opolais, mūsdienās opera vairāk ir bizness, kas tiecas uz ātru rezultātu, tāpēc viņa labprāt gatavo koncertprogrammas, jo tajās viņa pati var būt sev režisore. 2021. gadā Latvijas skatītāji atkal varēs tikties ar dziedātāju uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves, jo viņa piedalīsies Džuzepes Verdi operas “Aīda” izrādē.
Bailes nav tāpat. Horeogrāfes Janas Jacukas izrāde «Baiļu rutīna» nodota skatītāju vērtējumam
Es baidos, ka šodiena var neizdoties – tā laikmetīgās dejas izrādē “Baiļu rutīna” saka galvenā varone, viņa arī iestudējuma horeogrāfe un dejotāja Jana Jacuka. Viņas monoizrāde ir personisks vēstījums par jaunas sievietes spēju ikdienā sadzīvot ar visdažādākajām ikdienas bailēm – attiecībās, mājās, darbā, uz ielas. 16. jūnijā Ģertrūdes ielas teātrī deju iestudējums piedzīvoja pirmizrādi.
Starptautiskajā teātra festivāla «Postwest» piedalīsies trīs izrādes no Latvijas
Starpkultūru festivāls “Postwest” no Berlīnes teātra “Volksbühne” pārcēlies uz digitālo vidi – no 24. līdz 26. jūnijam tiešsaistē būs skatāmas izrādes, izrāžu ieraksti, diskusijas un citi kultūras pasākumi. Festivālā piedalīsies arī trīs projekti no Latvijas – “Taņas dzimšanas diena. Berlīne”, “Izskatās, ka tu mirsi” un “Lielgabalu gaļa”, medijus informē Ģertrūdes ielas teātrī.
Patiess stāsts par bailēm. Atklāta saruna par horeogrāfes Janas Jacukas izrādi «Baiļu rutīna»
16. jūnijā Ģertrūdes ielas teātrī notiks pirmizrāde horeogrāfes un dejotājas Janas Jacukas solo izrādei "Baiļu rutīna". Visas biļetes gan uz šo, gan arī 17. jūnija izrādi ir izpārdotas, bet nākotnē paredzēts, ka tā tiks iekļauta teātra repertuārā un būs skatāma nākamajā sezonā. Ģenerālmēģinājumā paviesojās Latvijas Radio 3 "Klasika", pēc tam uz sarunu aicinot izrādes idejas autori Janu Jacuku un dramaturģijas konsultanti Lauru Stašāni. "Tas ir mans dzīvesstāsts," neslēpj horeogrāfe.
«Willa teātris» saulgriežu naktī ar izrādi «Putn ilgs» atklās vasaras sezonu
Svētdien, 21. jūnijā, saulgriežu naktī, “Willa teātris” aicina uz savu pirmo brīvdabas izrādi – režisora Vara Piņķa un aktrises Ingas Alsiņas-Lasmanes dzejas performanci “Putn ilgs”, kas notiks K.K. fon Stricka villas dārzā. Ar šo izrādi “Willa teātris” atklāj savu vasaras sezonu, medijus informē teātrī.
Dailes teātrī pirmizrādi piedzīvos «Blokmājas Dons Kihots»
Izrāde “Blokmājas Dons Kihots” būs skatāma Dailes teātra Vasaras dārzā kā daļa vasaras sezonas “Pirmssezonas pieslēgums”, un tās pirmizrāde gaidāma 1. jūlijā, medijus informē teātrī. Izrādes režisors ir Gundars Silakaktiņš, bet galvenajās lomās Dainis Grūbe un Lauris Subatnieks.
Latviešu diasporas teātri veido neparastus izolācijas laika iestudējumus
Diasporas amatierteātru trupas arī izolācijas laikā nesēž dīkā, bet realizē jaunas idejas, apgūst jaunas iespējas un pat žanrus. Nu skatītājiem tiek piedāvāti vairāki latviešu mūsdienu autoru lugu lasījumi un arī kāda audiovizuāla izrāde. Savdabīgie iestudējumi, kas skatāmi internetā, veidoti gan viena teātra ietvaros, gan apvienojot aktierus no visām pasaules malām.
Tiešsaistē skatāms «Rīga 2014» programmas uzvedums «Kartupeļu opera»
Līdz 7. jūlijam Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara” dāvā iespēju interneta vietnē “Youtube” noskatīties "Rīga 2014" Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā tapušo "Kartupeļu operu" – vēsturiskos faktos balstītu Ineses Zanderes pasaku par Mazā Kartupeļa aizraujošo ceļojumu no Andu kalniem Dienvidamerikā līdz Latvijas laukiem, medijus informē kora “Tiara” projektu vadītāja Madara Boka.
Nacionālā teātra direktors: Piešķirtie līdzekļi, pirmkārt, palīdzēs sakārtot algu jautājumu
4. jūnijā valdībā lemts par gandrīz 6 miljonu eiro piešķiršanu finansiālās situācijas stabilizēšanai Kultūras ministrijas kapitālsabiedrībām – valsts teātriem un koncertorganizācijām. Latvijas Nacionālajam teātrim no šīs summas atvēlēts nepilns miljons, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja teātra direktors Jānis Vimba, skaidrojot, ka piešķirtie līdzekļi, pirmkārt, palīdzēs sakārtot algu jautājumu.

Jaunākie
Interesanti