Koncerti Latvijas Radio studijā

Trio "NYX" latviešu komponistu mūzikā Latvijas Radio 1. studijā

Dziesmu svētku tiešraides 2023

Noslēguma koncerts "Kopā augšup" Mežaparka Lielajā estrādē

SEZONAS NOSLĒGUMS! LNSO stīgu kvartets programmā "Mocarts. Zemzaris. Dvoržāks"

VIDEO: Latvijas Radio 3 «Klasika» koncertsezonas noslēgumā muzicē LNSO stīgu kvartets

10. jūnijā pulksten 18.00 ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) stīgu kvarteta koncertprogrammu "Mocarts. Zemzaris. Dvoržāks" Latvijas Radio 3 "Klasika" noslēgs 2023./2024. gada koncertsezonu Latvijas Radio 1. studijā.

LNSO kvartetā muzicē vijolnieki Sandis Šteinbergs un Darja Smirnova, altists Pēteris Trasuns un čelliste Dace Zālīte-Zilberte: pašiem mūziķiem kamermuzicēšana liek vērīgāk ieklausīties citam citā un veicina saspēles intensitāti simfoniskajā repertuārā, savukārt klausītājiem šādas programmas ļauj nonākt intīmākā dialogā ar mūziķiem un tos iepazīt jaunā gaismā.

10. jūnija tiešraides koncerta programmā mūziķi iekļāvuši stīgu kvarteta repertuāra klasiku: skanēs Volfganga Amadeja Mocarta Stīgu kvartets Nr. 14 Solmažorā, K. 387, kas pazīstams ar nosaukumu "Pavasara kvartets" un veltīts Jozefam Haidnam. Līdzās tam – Antonīna Dvoržāka Stīgu kvartets Famažorā op. 96, kas tapis 19. gadsimta nogalē Amerikā īsi pēc slavenās Devītās simfonijas "No Jaunās pasaules" sacerēšanas. Abus izvērstos opusus papildinās Imanta Zemzara Četras bagateles, kas pirmatskaņotas 2014. gadā Mazajā Mežotnes pilī, bet līdz šim nav fiksētas ierakstā.

Koncertu vadīs un ar mūziķiem sarunāsies "Klasikas" programmu vadītāja Liene Jakovļeva. Koncerta producente – Anna Veismane.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti