Dienas ziņas

Bērnu dienas festivāls Rīgā

Dienas ziņas

Zelenskis ieradies drošības forumā Singapūrā

Kuldīgas pilsētvidē atklāta izstāde "Savā vietā"

Kuldīgas pilsētvidē atklāta izstāde «Savā vietā»

Jēzum Kristum līdzīgs tēls, kurš uz SUP dēļa balansē Ventas vidū, dīķī izaudzis sukulents vai dažādi no caurulēm radīti fantāziju zvēri parkā – tie visi ir objekti no jaunās tēlniecības izstādes "Savā vietā". Par izstāžu zāli ir kļuvusi visa Kuldīgas vecpilsēta.

Vēl norit pēdējie sagatavošanās darbi pie skulptūras "Pa ūdens virsu". Tā radīta jauktā tehnikā no viegliem mūsdienīgiem materiāliem – putuplasta, celtniecības putām un tērauda karkasa. Vīrieša tēls vedina domāt par kristīgiem motīviem – staigāšanu pa ūdens virsmu, grūtību pārvarēšanu, uzticēšanos.

Ideju izlolojis mākslinieks Rihards Ābeltiņš, bet īstenojis Gints Rudzītis. Viņš neslēpj, ka šis viņam bijis eksperiments.

"Tas pat nebija domāts kā Jēzus, vienkārši mīļi - Kuldīga ir Jēzus pilsēta, kā tas trianguls mums stāsta. Un viņam īstā vieta būtu te, teiksim, ja tā skatās, ka tas ir viņš, bet tam nav jābūt viņam," teica Rudzītis.

Tēlniecības izstādei dots nosaukums "Savā vietā!" Par izstāžu zāli ir kļuvusi visa vecpilsēta. Lielākā daļa no mākslas darbiem ir radīta tieši šim notikumam un savai vietai.

Tā piemēram, Oto Holgera Ozoliņa no krāsotām caurulēm veidotie "Cauruļzvēri" 1905. gada parkā rosina iztēloties fantāzijas radījumus, savukārt Āra Smildzera "Sukulenta slepenā dzīve" iesakņojusies dīķī pie Kuldīgas Svētās Katrīnas baznīcas.

"Tās ir tādas pārdomas par tēmām vispār - nepareizā vietā iestādītu sukulentu, kas tā arī radās, vērojot šos sukulentus, kas tik un tā mēģināja augt un beigās bija ļoti savādas formas. Iedomājos, ka tā ir liela līdzība ar daudziem cilvēkiem, mēs jūtamies nepareizi iestādīti, kaut kā veidojamies, beigās dažiem ir ļoti interesantas formas," stāstīja tēlnieks Āris Smildzers.

Izstādē iekļauti seši dažādu paaudžu mākslinieku darbi.

"Un šogad mums ir realizējies tāds interesants plāns papildināt to, ko mēs redzam Kuldīgā - jau zināmās Kuldīgas slavenākās tēlnieces Līvijas Rezevskas pienesums šai vizuāli estētiskajai vidē ar viņas tēlniecību, arī ar Gļebu Panteļejevu. Man bija ideja, ka mēs varētu veidot kaut ko jaunāku, neordinārāku, bet kas arī papildinātu vizuāli estētiski šo Kuldīgas pilsētvidi," atzina Kuldīgas mākslas kultūrtelpas kurators Raimonds Kalējs.

"Es dzīvoju tādā ļoti eklektiskā pilsētā Roterdamā kādu laiku. Tur bija ļoti daudz kas moderns, ņemot vērā to, ka pēc Otrā pasaules kara viss bija gandrīz vai nu zemi nobombardēts, ļoti maz palicis autentiskais. Šeit ir otrādi, ir forši, kāpēc nē, vecpilsētai piedot kaut kādu citu pagriezienu," vērtēja kuldīdzniece Anda Bološi.

Informāciju par mākslas darbiem var iegūt, arī pie kāda no tiem noskenējot kvadrātkodu. Izstāde būs līdz 30. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti