100 g kultūras
 
Zudusī Liepāja – atklāta slavenajam arhitektam Paulam Maksam Berči veltīta izstāde
Kāda pirms gadsimta izskatījās Liepāja, kad tās centrā cieši cits pie cita atradās mazie veikaliņi? Kas bija vietās, kurš šobrīd ir tukšie laukumi? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz Liepājas muzeja jaunatklātā izstāde “Zudusī Liepāja Paula Maksa Berči arhīvā”. Tā ir veltīta kādreizējā Liepājas galvenā arhitekta un pilsētas vaibstu veidotāja Paula Maksa Berči 180. jubilejai.
Lizumā atjauno Tautumeitas skulptūru
70 gadus Gulbenes novada Lizuma pagasta centrā slejas skulptūra ''Tautumeita''. Vietējiem ļaudīm tā jau kļuvusi par vienu no kopienas identitātes zīmēm, kas apvīta dažādām leģendām. Lai to atjaunotu, vietējie iedzīvotāji cītīgi ziedojuši līdzekļus, un nu restaurācijas process sācies.      
Ulmanis, aģitpunkts, bērnudārzs – «Dauderi» jubilejā aicina iepazīt ēkas vēsturiskos iemītniekus
30 gadu jubileju svin Latvijas Nacionālā vēstures muzeja “Dauderu” nodaļa, kas atrodas Sarkandaugavas greznajā sarkano ķieģeļu namā. Savulaik tā bijusi gan alusdarītavas īpašnieka ģimenes villa, gan Kārļa Ulmaņa darba vieta, gan padomju laika aģitpunkts un pat bērnudārzs. Svētku reizē interesenti skaisto ēku, kā arī tajā iekārtoto muzeju un grezno dārzu varēs apmeklēt bez maksas, tiesa – vizītei iepriekš piesakoties.
Nosvinēts pirmais starpdisciplinārās studiju programmas «Radošās industrijas» izlaidums – atziņas un nākotnes plāni
Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) programmā “Radošās industrijas” nosvinēts pirmais bakalaura izlaidums. Pirmo reizi Latvijā ir izveidota starpdisciplinārā studiju programma, kurā sagatavoti radošo industriju uzņēmēji, cilvēki ar pamatīgu kultūrizglītības bagāžu, kuri vienlaikus saprot arī uzņēmējdarbības principus, pārzina biznesa modeļus un spēj saskatīt un pamatot kultūras pienesumu uzņēmējdarbībai.
Pārgājiens ar dzeju vienatnē un kopīga talka pirms festivāla – aicina «Sansusī»
Festivāla "Sansusī" radošā komanda sāk domāt par savu septīto festivālu, kas noritēs augustā, bet jau šīs nedēļas nogalē – 27. un 28. jūnijā – visi tiek aicināti uz talku festivāla teritorijā – rezidenču centrā "Susēja", kas atrodas Aknīstē. Tajā piedalīsies arī šobrīd "Susējā" rezidējošā māksliniece Vita Malahova.
Kuldīgas pilsētvidē notiks mākslas akcija «Septiņi gulētāji»
Kuldīgas Kultūras centrs kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem 26. un 27. jūnijā piedāvā mākslas akciju “Septiņi gulētāji” ar interaktīviem elementiem, vides objektiem, stikla dizainu, mūzikas un dzejas performancēm skvērā pie Kultūras centra, vecpilsētas pagalmos, Alekšupītes promenādē un Pilsētas dārzā, informē organizatori.
Mākslinieces Ilzes Aulmanes darbs «Varbūt palikušas 35 vasaras» ceļo uz izstādi Ogrē
Māksliniece Ilze Aulmane savu Latvijas Mākslas akadēmijas maģistres diplomdarbu “Varbūt palikušas 35 vasaras” radīja akadēmijas gleznotavā – pašā jumta korē. Darbam bija vajadzīgs plašums un sasaiste ar dabu. Akadēmijas atzinīgais novērtējums saņemts, un tagad darbs aizceļo uz Ogres Kultūras centra izstādi “Ceļojums dabas kultūrā”.
«Jura Kronberga dzeja un draugi» – notiks pasākums dzejnieka atbalstam
Dzeja, mūzika, nopietni un nenopietni stāsti 26. jūnijā skanēs Jurim Kronbergam veltītajā vakarā “Jura Kronberga dzeja un draugi”. Tas notiks kafejnīcā “Andalūzijas suns”, un tiešsaistē tam pievienoties aicināts ikviens Jura Kronberga dzejas mīļotājs. Pasākums iecerēts kā uzmundrinājums izcilajam dzejniekam un tulkotājam, kurš šobrīd atrodas Zviedrijā un ir ļoti smagi slims. Viņa situācija dažādās nozīmēs ir ļoti sarežģīta, viņam vajadzīgs arī finansiāls atbalsts, tādēļ cilvēki ir aicināti palīdzēt ar ziedojumiem.
Kurmenē notiks Pēterdienas svinības
Vecumnieku novada Kurmenē šīs nedēļas nogalē sākušās Pēterdienas svinības ar ļoti plašu programmu, veltītas Kurmenes Svētā Pētera katoļu baznīcas 150. jubilejai. Pasākumi turpināsies līdz pat 5. jūlijam.
Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklās Romualda Geikina personālizstādi
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 4. stāva izstāžu zālēs iekārtota jauna ekspozīcija – Romualda Geikina retrospektīvā personālizstāde “Konverģence. Gleznas un akvareļi”. Tās nosaukums raksturo mākslinieka daiļradi un spēju brīvi interpretēt dažādu laikmetu kultūru, mākslas virzienus un paņēmienus. Tā kā mākslinieks savulaik Latvijas Mākslas akadēmijā studējis scenogrāfiju, viņa darbu kompozīcijās un sižetos pamanāms režisora pieskāriens.
Apmeklētājiem atkal atver Eifeļa torni
Pēc piespiedu dīkstāves Covid-19 pandēmijas dēļ ievērojama un, jāteic, ilgi gaidīta rosība 25. jūnijā visas dienas garumā valdīja pie Eifeļa torņa Francijas galvaspilsētā Parīzē. Iespēju atkal uzkāpt tornī izmantoja gan vietējie iedzīvotāji, gan pirmie tūristi.
«Dauderu» muzejs atzīmēs 30 gadu jubileju
Latvijas Nacionālā vēstures muzeja "Dauderu" nodaļa jūnijā atzīmē savu 30 gadu pastāvēšanas jubileju, 27. jūnijā piedāvājot bez maksas apskatīt muzeja atjaunoto ekspozīciju un citas aktivitātes, medijus informē muzejā.
Grupa «Nando» ieskandina vasaru ar deju hitu
Grupa “Nando” vasaru pavada radoši un raženi: iznācis jau otrais singls no albuma “Man nav laika”, ko iecerēts prezentēt augusta beigās. Kompozīcija “Dejo ar mani” meiteņu izpildījumā ir kļuvusi par vasaras ballīšu priekšvēstnesi, ko pašas grupas dalībnieces raksturo kā deju hitu.
Rīgas Saksofonu kvartets Mālpils muižas parkā spēlēs Brodvejas un kino mūziku
Koncertprogramma “Brodveja un kino mūzika” ir viena no daudzveidīgajām Rīgas Saksofonu kvarteta programmām, kurā var arī radoši “izdauzīties” kopā ar dziedātājiem Beāti Zviedri un Emīlu Kivlenieku. Covid-19 laiks arī šiem mūziķiem bijis kluss un mierīgs, tāpēc 26. jūnija koncerts Mālpils muižas parkā tiek gaidīts īpaši.
Kur velkam robežu starp Austrumiem un Rietumiem? Ar Latvijas dalību tiešsaistē norit teātra festivāls «Postwest»
Šajās dienās – no 24. līdz 26. jūnijam tiešsaistē notiek Berlīnes Folksbīnes (Volksbühne Berlin - vācu: Tautas skatuve) teātra rīkotais festivāls “Postwest”, kurā piedalās arī trīs projekti no Latvijas. 25. jūnijā tiešsaistes pirmizrādi tajā piedzīvos Ģertrūdes ielas teātra (ĢIT) projekts “Taņas dzimšanas diena. Berlīne”. Formas ziņā tā veidota pēc populārās Rīgas izrādes parauga, bet saturiski tas ir pilnīgi cits stāsts, kas rosina domāt par diviem lieliem notikumiem – Baltijas ceļu un Berlīnes mūra krišanu un to atstātajām pēdām mūsu visu kopējā vēsturē un šodienā.
Galerijas