Rēzeknē cītīgi gatavojas Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu svētkiem
Šajā vasarā no 6. līdz 12. jūlijam notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, pulcējot Rīgā tūkstošiem dziedātāju un dejotāju no visas Latvijas. Šobrīd bērni un jaunieši cītīgi gatavojas, lai atlases skatēs parādītu sevi labi un iegūtu ceļazīmi uz svētkiem. Gatavošanās būtiska sastāvdaļa ir kopmēģinājumi, šajā nedēļā ar Rēzeknes koristiem strādāja Dziesmu svētku virsdiriģenti.  
Izsludināti pirmie 2023. gada Dziesmu un deju svētku māksliniecisko koncepciju konkursi
Gatavojoties XXVII Vispārējiem Dziesmu un XVII Deju svētkiem, kas notiks 2023. gada jūlijā, izsludināti pirmie konkursi par divu lielkoncertu māksliniecisko koncepciju izstrādi: „XXVII Vispārējo Dziesmu un XVII Deju svētku Koru lielkoncerta mākslinieciskā koncepcija” un „XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Deju lieluzveduma mākslinieciskā koncepcija”, medijus informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.
Rīgā un Valmierā slīpē Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāru
Emīla Dārziņa mūzikas skolas Lielajā zālē 23. janvārī teju 120 Latvijas skolu diriģenti un mūzikas pedagogi tikās ar XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu svētku virsdiriģentiem, lai vēlreiz kopā izietu cauri Mežaparka Lielajā estrādē šovasar iecerētā koru lielkoncerta “Dziesmubērns” programmai. Tikmēr Valmieras apriņķa bērnu deju kolektīvu vadītāji un dejotāji sanāca kopā, lai izmēģinātu deju soļus un pārrunātu organizatoriskos jautājumus par svētku norisi.
Jaunatnes dziesmu un deju svētku plānā: 35 000 dalībnieku, rūpes par drošību un klimatam draudzīga domāšana
No 2020. gada 6. līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Plānots, ka tajos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Svētku laikā notiks 60 pasākumi, to vidū 40 bezmaksas un 20 ar ieejas biļetēm, pārstāvot visas kultūrizglītības nozares – kora mūziku, tautas un mūsdienu deju, pūtēju, simfonisko orķestru, kokļu, folkloras, skolu teātrus, vizuālo un vizuāli plastisko mākslu, medijus informē organizatori.
Varēs atgūt komisijas maksu par internetā pirktajām 2018. gada Dziesmu svētku biļetēm
Iedzīvotāji, kas 2018. gadā internetā iegādājās biļetes uz Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, varēs atgūt “Biļešu paradīzes” iekasēto komisijas maksu par interneta veikala lietošanu – 7,37 procentus no biļetes cenas. Tas izriet no izlīguma, par ko “Biļešu paradīze” vienojusies ar svētku rīkotāju – Latvijas Nacionālo kultūras centru.
Skolēnu dziesmu un deju svētku organizatori: Kolektīviem jāvērtē sava varēšana
Vērienīgākais šī gada notikums mūzikā būs XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas jūlija sākumā Rīgā pulcēs vairāk nekā 30 tūkstošus dalībnieku no visas Latvijas. Iepriekšējie Skolēnu dziesmu un deju svētki palikuši atmiņā ar bērnu ģībšanu noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā, kas raisīja jautājumus par dalībnieku pārslodzi un atklāja kļūdas krīzes menedžmentā. Tagad organizatori sola, ka nepatīkamā pieredze ņemta vērā.
Vecāki satraukti: pat 2 dejotāju slimība skates laikā var liegt kolektīvam dalību dziesmu un deju svētkos
Nākamo Skolēnu dziesmu un deju svētku kolektīvu atlases nolikuma nosacījums, ka pat divu dejotāju prombūtnes dēļ ir jāatsauc dalība skatē, vai vērtējumu anulēs, radījis mazo dejotāju vecāku satraukumu, jo tas būtībā nozīmēs, ka kolektīvs svētkos nepiedalīsies. Svētku rīkotāji stāsta, ka kolektīva vadītājiem šādā situācijā būs jānāk uz sarunām par iespēju piedalīties cita rajona skatē vai meklēt citus risinājumus, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Izdota 2018. gada Dziesmu un deju svētku grāmata ar DVD
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ir laidis klajā 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem veltītu izdevumu ar noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” un deju lieluzveduma “Māras zeme” videoierakstiem DVD formātā, paziņojumā medijiem informē LNKC pārstāvji.
Deju nozare piedāvā idejas nākamo Dziesmu un deju svētku konkursu nolikumiem
Latviešu skatuviskās tautas dejas nozares pārstāvji ceturtdien, 7. novembrī, darba grupu diskusijās debatēja par principiem un piedāvāja idejas 2023. gada Dziesmu un deju svētku deju lieluzveduma un koncerta veidošanai, paziņojumā medijiem informē Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāvji. Šajā diskusijā izstrādātos priekšlikumus un idejas LNKC izmantos par pamatu deju svētku lieluzveduma un koncerta konkursu nolikumu izstrādei, ko tālāk vērtēs Deju nozares padome un svētku Mākslinieciskā padome. Nolikumus plānots izstrādāt līdz 2019. gada beigām.
Vēlas veidot spēlfilmu par pirmajiem Dziesmu svētkiem
Tiek attīstīta ideja par spēlfilmas veidošanu par pirmajiem Dziesmu svētkiem 1873. gadā. Pirmizrāde iecerēta 2023. gadā kā veltījums šīs tradīcijas 150. gadskārtai, un šobrīd tiek gatavots projekta pieteikums Nacionālā kino centra konkursā. Ideju atbalsta Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku mākslinieciskā padome, medijus informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.
Cilvēki cer, ka dziesmu svētki atkal satuvinās igauņus. Saruna ar Igaunijas Dziesmu un deju svētku pārstāvi Stenu Veidebaumu
Igaunijas galvaspilsētu Tallinu šajā nedēļas nogalē pārņēmuši Vispārējie dziesmu un deju svētki. Igauņi jau šogad atzīmē šīs tradīcijas 150. jubileju, un, līdzīgi kā Latvijā, arī Igaunijā daudzi uzskata, ka tieši pie viņiem svētki ir vislielākie. Dalībnieku skaits patiešām ir iespaidīgs – 45 tūkstoši. Par kopīgo un atšķirīgo Latvijas un Igaunijas dziesmu svētkos, par sašķeltas sabiedrības vienošanu, biļešu ārprātu un plastmasas traukiem intervijā stāsta ilggadējais Igaunijas Dziesmu un deju svētku fonda komunikācijas menedžeris Stens Veidebaums (Sten Weidebaum). Saruna notika Igaunijas Dziesmu svētku dzimšanas vietā Tartu, kur pirms divām nedēļām ieskandināja svētku 150. jubileju.