Nacionālajā bibliotēkā vērtēs aizritējušos Dziesmu un deju svētkus
Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē šodien notiks 26. Vispārējo latviešu Dziesmu un 16. Deju svētku izvērtēšanas konference. Tajā svētku rīkotāji atskatīsies uz šīs vasaras Dziesmu svētkiem un spriedīs par tajos gūtajām mācībām un secinājumiem ceļā uz nākamajiem Dziesmu svētkiem 2023.gadā.
Trīs būtiskie Dziesmu svētku jautājumi: Dalībnieku skaits, svētku pieejamība un mērķdotācijas sadalīšana
Latvijas Nacionālajā kultūras centrā 25.oktobrī notika XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI deju svētkiem veltīta noslēdzošā padomes sēde, kuras uzmanības lokā bija galvenie secinājumi par aizvadītajiem svētkiem, informēja Nacionālajā kultūras centrā. Būtiskākie jautājumi bija rekordlielais dalībnieku skaits, kas liek analizēt nākamos Dziesmu svētkus no vairākiem svarīgiem aspektiem, svētku pieejamība, kā arī jautājums par mērķdotācijas sadalīšanu arī uz gadu pirms Dziesmu svētkiem, lai atvieglotu svētku sagatavošanas procesu. 
Padomes sēdē izvērtēs Dziesmu un deju svētkus
Ceturtdien notiks Dziesmu un deju svētku padomes sēde, veltīta svētku procesa izvērtēšanai. Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Anda Laķe prezentēs pētījumu “Dziesmu un deju svētku kopienas iezīmes Baltijas valstu simtgadē”, tāpat tiks pārrunāti galvenie secinājumi pēc šovasar Latvijā aizvadītajiem svētkiem.
Nacionālās enciklopēdijas šķirkļi – Dziesmu un deju svētku tradīcija
Kamēr vēl tikai tuvojās ilgi gaidītās Nacionālās enciklopēdijas elektroniskās versijas atklāšana gada nogalē, jau šobrīd ir pieejams enciklopēdijas drukātais sējums par Latviju. Viens no šķirkļiem ir par Dziesmu un deju svētku tradīciju, par ko Latvijas Radio stāsta Latvijas Universitātes profesors Valdis Muktupāvels.
Dziesmu svētku organizētāji vēršas tiesā pret biļešu izplatītāju
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ceturtdien iesniedzis prasības pieteikumu Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā par SIA "Biļešu paradīze" interneta veikala lietošanas maksas piemērošanu, tirgojot XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku biļetes, aģentūru LETA informēja LNKC Sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.
Irlavā notiks Virsdiriģentu svētki
2018.gada 15.septembrī Irlavā notiks Virsdiriģentu svētki, kas veltīti I latviešu Dziedāšanas svētku virsdiriģenta Jāņa Bētiņa piemiņai.
10.augustā noslēdzas reģistrācija Dziesmu svētku biedrības mājaslapā
Dziesmu svētku biedrības mērķis ir aicināt cilvēkus piedalīties svētku izvērtējumā, izcelt nule aizritējušo Dziesmu svētku veiksmes stāstus un ieteikt vajadzīgos uzlabojumus. Tāpat ikviens ir aicināts piedalīties nākamo svētku – Dziesmu svētku 150. jubilejas sapņošanā un veidošanā. 
Tiek izdots izstādes «Radītprieks» katalogs
9. augustā plkst. 16.00 Rīgas mākslas telpā tiks atklāts izstādes "Radītprieks” katalogs. Katalogs sastāv no divām daļām: raksti jeb pētījumi, dalībnieku un izstādes darbu saraksti. Katalogā ietverto profesionāļu pētījumi palīdzēs saprast latviešu tautas amatniecības un lietišķās mākslas izstādīšanas un apmācīšanas praksi no 19. gs. beigām līdz mūsdienām.
Dokumentālās filmas, apraksti un ziņas - ārvalstu mediji plaši atspoguļo Dziesmu svētkus
Dziesmu svētku vārds izskanēs arī tālāk par Latvijas robežām. Atspoguļot svētku norisi savu valstu medijos bija ieradušies 86 mediju pārstāvji no ārvalstīm. Dažs rakstīja iespaidu reportāžas, citi notikumus Rīgā skrupulozi dokumentēja, lai drīz par mūsu tautas lielākajiem svētkiem veidotu dokumentālas filmas un rādītu tos plašam vispasaules skatītāju lokam.
Pēc svētkiem Mežaparka estrādē atrod pat Jauno derību
Pirmdienas, 9. jūlija rītā, iebraucot Mežaparkā dažas stundas pēc pēdējiem sparīgās sadziedāšanās akordiem, pa ceļam uz estrādi nevienu aizkavējušos svētku dalībnieku vairs nesastapt. To nav arī estrādē, kur skanīgo dziesmu vietā rūc traktori, klaudz āmuri un svētku rotu palēnām atkal nomaina ikdiena.