Austrālijas, Norvēģijas un Luksemburgas latviešu jaunieši pošas uz dziesmu svētkiem
Tuvojas XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Tiem pošas latviešu bērni un jaunieši visā pasaulē. Norvēģijā svētkiem gatavojas latviešu zēnu koris. Svētku repertuāru ļoti cītīgi arī apgūst folkloras kopas. Tādu citur Eiropā un Austrālijā ir 19. Arī šiem 500 bērniem un jauniešiem jāiztur pārbaudes kritēriji, lai nokļūtu svētkos.
Sākas jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju skates
Trešdien, 4. martā, Bauskā sāksies XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” repertuāra apguves un dalībnieku atlases skates, kas noslēgsies 25. aprīlī Jelgavā, medijus informē organizatori.
Rīgas tautas deju kolektīvi skatēs atrāda savu meistarību
Februāra izskaņā piedzīvot īstu Deju svētku atmosfēru, novērtēt Rīgas tautas deju kolektīvu sniegumu, uzzināt, kādas ir dejotāju vismīlētākās dejas un kā rit darbs starp Dziesmu un deju svētkiem, varēja kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Tur – skatēs – 33 galvaspilsētas deju kolektīvi žūrijai un skatītājiem rādīja savu meistarību.
Koklētāji ar trim koncertiem ieskandinās Skolēnu dziesmu un deju svētkus
22. februārī Jūrmalā sāksies trīs koncertu cikls, kurā būs dzirdami koklētāju ansambļi no visas Latvijas. Pirmajā koncertā Jūrmalas mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē piedalīsies ap 120 koklētāju no 10 Kurzemes un Zemgales pilsētām. Koncertā izskanēs tautas dziesmu apdares un latviešu komponistu oriģināldarbi atsevišķu ansambļu un apvienoto ansambļu izpildījumā.
Sākas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skašu maratons
13. februārī ar Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālu-konkursu “No baroka līdz rokam” Talsos aizsāksies intensīvākais laiks ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem – skates, kurās tradicionāli tiek pārbaudīta koprepertuāra apguve un noskaidroti svētku dalībnieki, medijus informē Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatori.
Skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieki būs zināmi maija sākumā
Šodien, 13. februārī, gatavojoties Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, sākas amatierkolektīvu skates. Kā pirmie iespējami labāko sniegumu centīsies demonstrēt vokāli instrumentālie ansambļi, instrumentālie kolektīvi un popgrupas. Skates ilgs teju divus mēnešus, un maija sākumā jau būs zināmi visi skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieki.
Rēzeknē cītīgi gatavojas Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu svētkiem
Šajā vasarā no 6. līdz 12. jūlijam notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, pulcējot Rīgā tūkstošiem dziedātāju un dejotāju no visas Latvijas. Šobrīd bērni un jaunieši cītīgi gatavojas, lai atlases skatēs parādītu sevi labi un iegūtu ceļazīmi uz svētkiem. Gatavošanās būtiska sastāvdaļa ir kopmēģinājumi, šajā nedēļā ar Rēzeknes koristiem strādāja Dziesmu svētku virsdiriģenti.  
Izsludināti pirmie 2023. gada Dziesmu un deju svētku māksliniecisko koncepciju konkursi
Gatavojoties XXVII Vispārējiem Dziesmu un XVII Deju svētkiem, kas notiks 2023. gada jūlijā, izsludināti pirmie konkursi par divu lielkoncertu māksliniecisko koncepciju izstrādi: „XXVII Vispārējo Dziesmu un XVII Deju svētku Koru lielkoncerta mākslinieciskā koncepcija” un „XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Deju lieluzveduma mākslinieciskā koncepcija”, medijus informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.
Rīgā un Valmierā slīpē Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāru
Emīla Dārziņa mūzikas skolas Lielajā zālē 23. janvārī teju 120 Latvijas skolu diriģenti un mūzikas pedagogi tikās ar XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu svētku virsdiriģentiem, lai vēlreiz kopā izietu cauri Mežaparka Lielajā estrādē šovasar iecerētā koru lielkoncerta “Dziesmubērns” programmai. Tikmēr Valmieras apriņķa bērnu deju kolektīvu vadītāji un dejotāji sanāca kopā, lai izmēģinātu deju soļus un pārrunātu organizatoriskos jautājumus par svētku norisi.
Jaunatnes dziesmu un deju svētku plānā: 35 000 dalībnieku, rūpes par drošību un klimatam draudzīga domāšana
No 2020. gada 6. līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Plānots, ka tajos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Svētku laikā notiks 60 pasākumi, to vidū 40 bezmaksas un 20 ar ieejas biļetēm, pārstāvot visas kultūrizglītības nozares – kora mūziku, tautas un mūsdienu deju, pūtēju, simfonisko orķestru, kokļu, folkloras, skolu teātrus, vizuālo un vizuāli plastisko mākslu, medijus informē organizatori.
Varēs atgūt komisijas maksu par internetā pirktajām 2018. gada Dziesmu svētku biļetēm
Iedzīvotāji, kas 2018. gadā internetā iegādājās biļetes uz Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, varēs atgūt “Biļešu paradīzes” iekasēto komisijas maksu par interneta veikala lietošanu – 7,37 procentus no biļetes cenas. Tas izriet no izlīguma, par ko “Biļešu paradīze” vienojusies ar svētku rīkotāju – Latvijas Nacionālo kultūras centru.
Skolēnu dziesmu un deju svētku organizatori: Kolektīviem jāvērtē sava varēšana
Vērienīgākais šī gada notikums mūzikā būs XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas jūlija sākumā Rīgā pulcēs vairāk nekā 30 tūkstošus dalībnieku no visas Latvijas. Iepriekšējie Skolēnu dziesmu un deju svētki palikuši atmiņā ar bērnu ģībšanu noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā, kas raisīja jautājumus par dalībnieku pārslodzi un atklāja kļūdas krīzes menedžmentā. Tagad organizatori sola, ka nepatīkamā pieredze ņemta vērā.
Vecāki satraukti: pat 2 dejotāju slimība skates laikā var liegt kolektīvam dalību dziesmu un deju svētkos
Nākamo Skolēnu dziesmu un deju svētku kolektīvu atlases nolikuma nosacījums, ka pat divu dejotāju prombūtnes dēļ ir jāatsauc dalība skatē, vai vērtējumu anulēs, radījis mazo dejotāju vecāku satraukumu, jo tas būtībā nozīmēs, ka kolektīvs svētkos nepiedalīsies. Svētku rīkotāji stāsta, ka kolektīva vadītājiem šādā situācijā būs jānāk uz sarunām par iespēju piedalīties cita rajona skatē vai meklēt citus risinājumus, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Izdota 2018. gada Dziesmu un deju svētku grāmata ar DVD
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) ir laidis klajā 2018. gada Dziesmu un deju svētkiem veltītu izdevumu ar noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” un deju lieluzveduma “Māras zeme” videoierakstiem DVD formātā, paziņojumā medijiem informē LNKC pārstāvji.
Deju nozare piedāvā idejas nākamo Dziesmu un deju svētku konkursu nolikumiem
Latviešu skatuviskās tautas dejas nozares pārstāvji ceturtdien, 7. novembrī, darba grupu diskusijās debatēja par principiem un piedāvāja idejas 2023. gada Dziesmu un deju svētku deju lieluzveduma un koncerta veidošanai, paziņojumā medijiem informē Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāvji. Šajā diskusijā izstrādātos priekšlikumus un idejas LNKC izmantos par pamatu deju svētku lieluzveduma un koncerta konkursu nolikumu izstrādei, ko tālāk vērtēs Deju nozares padome un svētku Mākslinieciskā padome. Nolikumus plānots izstrādāt līdz 2019. gada beigām.