Kultūra / Dziesmu un deju svētki
Dziesmu un deju svētkiem reģistrējušies 43 252 dalībnieki
Noslēgusies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku potenciālo dalībnieku elektroniskā reģistrācija – kopumā šobrīd svētkiem reģistrējušies 43 252 potenciālo dalībnieku, informē pasākuma sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.
Noslēdzas reģistrēšanās Dziesmu un deju svētkiem
Kultūras ziņas sākās ar svarīgu informāciju tiem, kuri vēl nav reģistrējušies dalībai 26. Vispārējos latviešu Dziesmu un 16. Deju svētkos. Līdz ar šo dienu, pusnaktī, individuālā, elektroniskā reģistrēšanās noslēgsies.
Tūkstošiem studentu no Baltijas valstīm kopā svinēs Līgo svētkus
Baltijas valstu simtgades vasarā, no 22. līdz 24. jūnijam, studentu kori, mūziķi un deju kolektīvi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tiksies Tartu, lai piedalītos 18. Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkos „Gaudeamus”, informē “Gaudemaus XVIII” komunikācijas koordinatore Latvijā Aija Melbārde.
Aizkrauklē ieskandina Dziesmu un deju svētkus
Ar vērienīgu deju koncertu “'Ielūdz Radi” Aizkrauklē ieskandināti Dziesmu un deju svētki, kas šogad aizritēs Latvijas simtgades zīmē. Trīs stundu garajā koncertā izdejotas vairāk nekā 40 dejas no svētku repertuāra. Pasākumā piedalījās 45 kolektīvi no 14 novadiem.
Ar Dziesmu svētku elektroniskajām kartēm varēs redzēt svētku mēģinājumu «bastotājus»
Visiem Dziesmu un deju svētku dalībniekiem no 1. līdz 13. februārim būs jāreģistrējas elektroniskā sistēmā, pretējā gadījumā dalība svētkos ies secen. Par to 30.janvārī informēja svētku rīkotāji. Elektroniskā sistēma pirmo reizi aizstāj līdz šim ierastās dalībnieku papīra anketas un atvieglos dzīvi arī rīkotājiem, jo šogad svētkos piedalīsies vairāk nekā 40 tūkstoši dalībnieku no 21 valsts. Bet tā rada arī jaunus izaicinājumus – kā reģistrēsies tie, kuri ar datoru vēl ir uz jūs, un kā tiks nodrošināta dalībnieku datu aizsardzība.
Dziesmu un deju svētku dalībniekiem būs jāreģistrējas datu sistēmā
Gatavojoties Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem, kas Rīgu šovasar pieskandinās no 30.jūnija līdz 8.jūlijam, jau pašlaik svētku norisei aktīvi gatavojas ne vien mākslinieciskie kolektīvi, bet arī rīkotāji. Kā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” atklāj Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča, no 1. februāra sāksies svētku dalībnieku reģistrēšanās datu sistēmā internetā.
Kuldīgas tautastērpi papildina Dziesmu un deju svētkiem veltīto izstādi
Kuldīgas mākslas namā gads sācies ar latviešu tautastērpiem un Dziesmu un deju svētkiem veltītas izstādes „Latviskās dvēseles raksti” atklāšanu. Izstāde iepriekšējos gados bija apskatāma Minhenē un Luksemburgā, kā arī "Rīgas mākslas telpā” un Cēsu Izstāžu namā. Tagad pienākusi kārta Kuldīgai, kur izstāde papildināta ar tieši Kuldīgai raksturīgiem tautastērpiem.
Rosina izsvērt Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021.gadu
Latvijas Nacionālajā kultūras centrā 20. decembrī notika Dziesmu un deju svētku padomes sēde, kuras uzmanības lokā šoreiz bija aktuālie jautājumi par gatavošanos XVII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Padome rosināja Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkotājus – Izglītības un zinātnes ministriju – izsvērt un pārdomāt Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises gadu: organizēt svētkus 2020. gadā vai pārcelt tos uz 2021. gadu.
Pūtēju orķestri piecos ieskaņas koncertos atskaņos Dziesmu svētku programmu

Novembrī un decembrī visos Latvijas vēsturiskajos novados notiks pūtēju orķestru Ieskaņas koncerti, kuros izskanēs XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pūtēju orķestru Dižkoncerta programma. Pirmais koncerts notika 12.novembrī Siguldā, nākošie koncerti skanēs 7. decembrī Jelgavā (4.vidusskolā), 9. decembrī Straupes kultūras namā, 26. decembrī Saldū un Balvu novada Kubulu kultūras namā.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti