Sadaļas Sadaļas
Skolēnu dziesmu svētkus plāno ārtelpās un bez nakšņošanas
Dziesmu un deju svētku padome 3. martā uzklausīja iespējamos scenārijus uz šo vasaru pārceltajiem skolēnu svētkiem. Paredzams: ja svētki šovasar vispār drīkstēs notikt, tad pārsvarā tikai ārtelpās, bez lieliem masu koncertiem un bez ierastās dalībnieku nakšņošanas Rīgas skolās nedēļas garumā.
Skates pirms skolēnu dziesmu un deju svētkiem šogad nenotiks
Ierastās skates jeb pārbaudījumi pirms šīs vasaras skolēnu dziesmu un deju svētkiem šogad nenotiks – tā lēmuši svētku rīkotāji. Ja Covid-19 saslimstība mazināsies un svētki samazinātā formātā vispār tiks atļauti, piedalīties varēs visi kolektīvi, kas zinās repertuāru un spēs to izpildīt. Taču laikā, kad jau kopš oktobra vidus bērni nav varējuši dziedāt, dejot un muzicēt klātienē, nav zināms, cik daudz kolektīvu un kādos sastāvos līdz vasarai būs “izdzīvojuši”.
Kori Dziesmu svētkiem gatavojas virtuāli
2023. gadā svinēsim Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārtu, un jau šobrīd norit aktīvs darbs pie svētku veidošanas, iesaistot arī Latvijas amatierkorus noslēguma koncerta repertuāra veidošanā. Kori pasākumiem tikmēr gatavojas, izmantojot tehnoloģiju sniegtās iespējas. 
Tapusi multimediju resursa «Dziesmotā Latgale» atjaunotā versija
Latgales Centrālā bibliotēka nupat klajā laidusi atjaunotu un plašu multimediju projektu, kurā apkopta informācija par Latvijas kultūras dzīves svarīgu sastāvdaļu - Latgales dziesmu svētkiem. Par šo svētku vēsturi, norisi, repertuāru un dalībniekiem – diriģentiem, komponistiem, koriem un mākslinieciskajiem kolektīviem. Tās ir svarīgas vēsturiskas liecības, un būtiski, lai tās neiet zudumā, bet paliek nākamajām paaudzēm, stāsta resursa “Dziesmotā Latgale” jaunās versijas izveides autori.
Ja būs, tad citā formā – skolēnu dziesmu un deju svētku rīkotāji gatavi netradicionāliem risinājumiem
Par spīti skarbajai epidemioloģiskajai situācijai šobrīd, joprojām nav izslēgta iespēja, ka XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tomēr šovasar notiks. Iespējams, svētki būs tikai augustā, bet jau tagad zināms, ka tie būs netradicionāli. Plānots, ka bērni uzstāsies mērogā mazākos koncertos un ne visi svētku pasākumi notiks Rīgā. Arī kvalitātes latiņa varētu būt zemāka.  
Amatieru korus aicina piedalīties aptaujā par 2023. gada Dziesmu svētku noslēguma koncerta repertuāru
Latvijas amatieru koru diriģenti, dziedātāji, kormeistari, vokālie pedagogi un koncertmeistari ir aicināti piedalīties XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku noslēguma koncerta programmas izveidē, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāvji. Ieteikumus repertuāram varēs iesniegt līdz 2021. gada 21. janvārim, aizpildot elektronisko aptaujas anketu Dziesmu svētku biedrības tīmekļvietnē.
Vai ir kāds latvietis, kurš negrib piedalīties dziesmu un deju svētkos?
Grūti atrast tādu latvieti, kurš nekad dzīvē nebūtu dziedājis korī. Kora dziedāšana ir neatņemama latviešu identitātes sastāvdaļa jau kopš 19. gadsimta atmodas. Viss sākās 19. gadsimta pirmajā pusē, kad, sekojot Austrijas, Šveices un citu Eiropas valstu paraugam, Baltijas provinču pilsētās tika dibināti vācbaltiešu dziedāšanas pulciņi un rīkoti dziedāšanas svētki. Latviešiem nebija miera un – arī gribējās.
Cik gatavi ir dejotāji pārceltajiem skolēnu dziesmu un deju svētkiem?
Līdz ar ārkārtas situācijas izsludināšanu zināms, ka vismaz līdz 6. decembrim nenotiks koru, deju kolektīvu un citu pulciņu klātienes nodarbības. Pašlaik nodarbības var notikt individuāli vai attālināti, tomēr tas būtiski ietekmēšot skolēnu, īpaši mazāko dejotāju, gatavību uz nākamo vasaru pārceltajiem Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.
Pārmaksāto naudu par 2018. gada Dziesmu un deju svētku biļetēm līdz šim atguvuši apmēram 300 cilvēki
Līdz 2020. gada 10. decembrim Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina pieteikties to naudas līdzekļu atmaksai, kas komisijas maksas veidā (7,37% no biļešu cenas) tika ieturēti no XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumu elektronisko biļešu pircējiem 2018. gadā. Līdz šim iespēju atgūt naudu izmantojuši apmēram 300 cilvēki, informēja LNKC pārstāvji.
Pārmaksāto naudu par simtgades Dziesmu svētku biļetēm gaida pusgadu
Aizritējis vairāk nekā pusgads kopš simtgades Dziesmu un deju svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) un biļešu tirgotājs SIA "Biļešu paradīze" vienojās, ka pircējiem atgriezīs nepamatoti iekasēto komisijas maksu. Joprojām internetā pirkto biļešu īpašnieki nav saņēmuši aicinājumu pieteikties naudas saņemšanai.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt