Pārmaksāto naudu par simtgades Dziesmu svētku biļetēm gaida pusgadu
Aizritējis vairāk nekā pusgads kopš simtgades Dziesmu un deju svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) un biļešu tirgotājs SIA "Biļešu paradīze" vienojās, ka pircējiem atgriezīs nepamatoti iekasēto komisijas maksu. Joprojām internetā pirkto biļešu īpašnieki nav saņēmuši aicinājumu pieteikties naudas saņemšanai.
Bēdīgi, bet ko lai dara. Reportāža no Mērsraga atcelto skolēnu dziesmu svētku priekšvakarā
Ja ne Covid krīze, jau 3. jūlijā Rīgā sāktu ierasties tūkstošiem skolēnu, lai piedalītos 12. Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. Rīt notiktu koru konkursa fināls, sāktos gatavošanās lielkoncertiem un vēl vairāk nekā 50 svētku pasākumiem. Taču koronavīrusa dēļ marta beigās nācās pieņemt lēmumu svētkus pārcelt uz nākamo vasaru. Kā jūtas skolēni un viņu pedagogi lielā nenotikušā notikuma priekšvakarā? To Latvijas Radio devās uzzināt uz Mērsraga novadu, kura bērni šogad svētkos cerēja piedalīties pirmoreiz.
Jauniešus aicina piedalīties Renāra Kaupera un Jāņa Aišpura dziesmas videoklipa tapšanā
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki pārcelti uz nākamo gadu, taču jau šovasar sadarbībā ar LMT taps īpašs videoklips. Gatavojoties svētkiem, Renārs Kaupers un Jānis Aišpurs radījuši dziesmu “Tavs karogs” kora koncertam “Dziesmubērns” un šobrīd aicina jauniešus iesūtīt dziesmas video vai tās fragmentu, tā piedaloties videoklipa veidošanā, medijus informē skolēnu dziesmu un deju svētku organizatori.
Skolēnu dziesmu un deju svētkus Covid-19 dēļ atliek par gadu
XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tiks pārcelti uz nākamā gada vasaru, otrdien paziņoja izglītības un zinātnes ministre, svētku rīcības komitejas priekšsēdētāja Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija). Svētku izpilddirektore Agra Bērziņa precizēja, ka tie paredzēti 2021. gada 5. - 11. jūlijā.
Austrālijas, Norvēģijas un Luksemburgas latviešu jaunieši pošas uz dziesmu svētkiem
Tuvojas XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Tiem pošas latviešu bērni un jaunieši visā pasaulē. Norvēģijā svētkiem gatavojas latviešu zēnu koris. Svētku repertuāru ļoti cītīgi arī apgūst folkloras kopas. Tādu citur Eiropā un Austrālijā ir 19. Arī šiem 500 bērniem un jauniešiem jāiztur pārbaudes kritēriji, lai nokļūtu svētkos.
Sākas jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju skates
Trešdien, 4. martā, Bauskā sāksies XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” repertuāra apguves un dalībnieku atlases skates, kas noslēgsies 25. aprīlī Jelgavā, medijus informē organizatori.
Rīgas tautas deju kolektīvi skatēs atrāda savu meistarību
Februāra izskaņā piedzīvot īstu Deju svētku atmosfēru, novērtēt Rīgas tautas deju kolektīvu sniegumu, uzzināt, kādas ir dejotāju vismīlētākās dejas un kā rit darbs starp Dziesmu un deju svētkiem, varēja kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Tur – skatēs – 33 galvaspilsētas deju kolektīvi žūrijai un skatītājiem rādīja savu meistarību.
Koklētāji ar trim koncertiem ieskandinās Skolēnu dziesmu un deju svētkus
22. februārī Jūrmalā sāksies trīs koncertu cikls, kurā būs dzirdami koklētāju ansambļi no visas Latvijas. Pirmajā koncertā Jūrmalas mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē piedalīsies ap 120 koklētāju no 10 Kurzemes un Zemgales pilsētām. Koncertā izskanēs tautas dziesmu apdares un latviešu komponistu oriģināldarbi atsevišķu ansambļu un apvienoto ansambļu izpildījumā.
Sākas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku skašu maratons
13. februārī ar Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālu-konkursu “No baroka līdz rokam” Talsos aizsāksies intensīvākais laiks ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem – skates, kurās tradicionāli tiek pārbaudīta koprepertuāra apguve un noskaidroti svētku dalībnieki, medijus informē Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatori.
Skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieki būs zināmi maija sākumā
Šodien, 13. februārī, gatavojoties Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, sākas amatierkolektīvu skates. Kā pirmie iespējami labāko sniegumu centīsies demonstrēt vokāli instrumentālie ansambļi, instrumentālie kolektīvi un popgrupas. Skates ilgs teju divus mēnešus, un maija sākumā jau būs zināmi visi skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieki.
Rēzeknē cītīgi gatavojas Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu svētkiem
Šajā vasarā no 6. līdz 12. jūlijam notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, pulcējot Rīgā tūkstošiem dziedātāju un dejotāju no visas Latvijas. Šobrīd bērni un jaunieši cītīgi gatavojas, lai atlases skatēs parādītu sevi labi un iegūtu ceļazīmi uz svētkiem. Gatavošanās būtiska sastāvdaļa ir kopmēģinājumi, šajā nedēļā ar Rēzeknes koristiem strādāja Dziesmu svētku virsdiriģenti.  
Izsludināti pirmie 2023. gada Dziesmu un deju svētku māksliniecisko koncepciju konkursi
Gatavojoties XXVII Vispārējiem Dziesmu un XVII Deju svētkiem, kas notiks 2023. gada jūlijā, izsludināti pirmie konkursi par divu lielkoncertu māksliniecisko koncepciju izstrādi: „XXVII Vispārējo Dziesmu un XVII Deju svētku Koru lielkoncerta mākslinieciskā koncepcija” un „XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Deju lieluzveduma mākslinieciskā koncepcija”, medijus informē Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.
Rīgā un Valmierā slīpē Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku repertuāru
Emīla Dārziņa mūzikas skolas Lielajā zālē 23. janvārī teju 120 Latvijas skolu diriģenti un mūzikas pedagogi tikās ar XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu svētku virsdiriģentiem, lai vēlreiz kopā izietu cauri Mežaparka Lielajā estrādē šovasar iecerētā koru lielkoncerta “Dziesmubērns” programmai. Tikmēr Valmieras apriņķa bērnu deju kolektīvu vadītāji un dejotāji sanāca kopā, lai izmēģinātu deju soļus un pārrunātu organizatoriskos jautājumus par svētku norisi.
Jaunatnes dziesmu un deju svētku plānā: 35 000 dalībnieku, rūpes par drošību un klimatam draudzīga domāšana
No 2020. gada 6. līdz 12. jūlijam Rīgā notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Plānots, ka tajos piedalīsies vairāk nekā 35 000 dalībnieku no Latvijas un ārvalstīm. Svētku laikā notiks 60 pasākumi, to vidū 40 bezmaksas un 20 ar ieejas biļetēm, pārstāvot visas kultūrizglītības nozares – kora mūziku, tautas un mūsdienu deju, pūtēju, simfonisko orķestru, kokļu, folkloras, skolu teātrus, vizuālo un vizuāli plastisko mākslu, medijus informē organizatori.