Mīlestība, radošums, garīgā inteliģence, cilvēciskās attiecības – arvien straujāk attīstoties mākslīgā intelekta (MI) tehnoloģijām, jāpārskata arī, kuras cilvēka spējas un sabiedrības iezīmes uzskatām par neaizstājamām vai neatdarināmām. Ja tehnoloģiju attīstības sprādzienu salīdzinām ar ātrvilcienu, tad kur tajā pašlaik atrodamies kā valsts un katrs individuāli, un cik gatavi esam nākotnei, uz kuru mūs tas ved? Atbildes lūko meklēt "100g kultūras diskusija". Pirmais un neapšaubāmākais secinājums – diskusiju būs vēl ļoti daudz. Tāpat kā pārmaiņu, ko radīs MI tehnoloģiju attīstība.
Mākslīgais intelekts: vienlaikus jauna un publiskajā telpā stipri vien jau nodrillēta tēma. Ap mākslīgo intelektu (MI) pēdējā pusotra gada laikā ir bijis tik daudz ažiotāžas, ka nav viegli saņemties un mēģināt par to uzrakstīt kaut ko jaunu, – ko tādu, kas būtu gan autora, gan lasītāja uzmanības vērts. Tomēr saņemties vajag, jo mākslīgajā intelektā balstītās tehnoloģijas šeit ir uz palikšanu.
Neskatoties uz sabiedrības polarizāciju pēc pirmajām publiski izskanējušajām Mūzikas akadēmijas studenšu liecībām par seksuālu uzmākšanos, portāla LSM.lv rosinātais pētījums atklāj, ka lielākā daļa iedzīvotāju ir gatavi publiskai sarunai par ilgi noklusēto vardarbības paveidu, ar kuru darba vidē Latvijā saskārušies 11% sieviešu un 5% vīriešu.