Kas notiek sporta politikā, finansēs un Latvijas Olimpiskajā komitejā?

Anda Čakša, Juris Zīvarts, Jānis Buks, Raimonds Lazdiņš, Aivars Platonovs, Artūrs Liepa, Dainis Caune, Raimonds Rudzāts

Jānis Domburs 17.aprīlis, trešdiena 21:15

«Kas notiek Latvijā?» aptauja: Siliņas valdības darba kritiskie vērtējumi krietni apsteidz pozitīvos

33% respondentu, kurus aizvadītā gada decembrī pēc raidījuma "Kas notiek Latvijā?" iniciatīvas aptaujāja tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, atzīst, ka septembra vidū apstiprinātā Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") valdība savas darbības pirmajos trīs mēnešos strādājusi sliktāk, nekā gaidīts. Tikmēr teju 42% aptaujāto atzina, ka Evikas Siliņas valdība, kas tika izveidota pēc ilggadējā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa atkāpšanās, strādājusi "apmēram tā, kā biju gaidījis/usi".

Tikai 5,3% no kopumā 1009 respondentiem uzskata, ka Siliņas valdība, kas decembra vidū atzīmēja savas darbības pirmās simt dienas, ir strādājusi labāk, nekā gaidīts. Teju piektdaļa jeb 19,9% aptaujāto izraudzījušies atbildi "grūti pateikt".

Visapmierinātākie ar valdības darbu ir tie respondenti, kas 14. Saeimas vēlēšanās 2022. gada oktobrī balsojuši par Siliņas pārstāvēto "Jauno Vienotību" (JV) – 23% no viņiem uzskata, ka valdība, ko veido JV, Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) un "Progresīvie", pirmajos trīs mēnešos strādājusi pat labāk, nekā gaidīts. ZZS un "Progresīvo" vēlētāju vidū šādu respondentu īpatsvars sasniedz attiecīgi 12% un 15%. Tikmēr 36% ZZS vēlētāju un 26% "Progresīvo" vēlētāju vērtē, ka valdība strādā sliktāk, nekā gaidīts.

Jau vēstīts, ka decembrī SKDS pēc raidījuma "Kas notiek Latvijā?" iniciatīvas veiktā aptauja liecina, ka nedaudz vairāk nekā gadu pēc 2022. gada oktobrī notikušajām 14. Saeimas vēlēšanām 40,7% vēlētāju ir vairāk vīlušies, nekā izjūt gandarījumu par savu izvēli parlamenta vēlēšanās. Tikai nepilna piektā daļa jeb 16,3% aptaujāto, kas piedalījās 14. Saeimas vēlēšanās, uzskata, ka partija vai to apvienība, par kuru nobalsots 2022. gadā notikušajās vēlēšanās, radījusi vairāk gandarījumu nekā vilšanos.

Salīdzinoši vairāk vīlušos vēlētāju ir to iedzīvotāju vidū, kas 14. Saeimas vēlēšanās savu balsi atdevuši par kādu no Siliņas (JV) vadīto valdību veidojošajiem politiskajiem spēkiem. Proti, vairāk vilšanos nekā gandarījumu izjūt 45% vēlētāju, kas nobalsojuši par partiju "Progresīvie". Tikai 11% no "Progresīvo" vēlētājiem ir vairāk gandarīti, nekā vīlušies savā izvēlē. Savukārt "Jaunās Vienotības" un Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS)  vēlētāju vidū vairāk vīlušos īpatsvars sasniedz 41%.

Evikas Siliņas valdību 14. Saeima apstiprināja aizvadītā gada 15. septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti