Sigita Roķe: Latvijas Televīzijā arī šogad būs ierastās tiešraides no Vatikāna

Latvijas Televīzija Lieldienās skatītājiem piedāvās plašu un skaistu programmu – gan spēlfilmas, gan arī vairāku dokumentālo filmu, koncertierakstu un animāciju pirmizrādes, tāpat arī programmā būs reliģisks saturs.

Latvijas Televīzija raidīs Lieldienu dievkalpojumu no Rīgas Doma baznīcas, piedāvās Latvijas kristīgo konfesiju vadītāju uzrunas. Kā katru gadu, arī šogad Latvijas Televīzija pārraidīs norises no Vatikāna.

Kristus augšāmcelšanās svētki kristiešiem ir gada nozīmīgākais notikums. Tūkstošiem cilvēku apmeklē pasākumus Vatikānā, nesalīdzināmi lielāks skaits seko tiem līdzi tiešraidēs dažādās platformās, arī Latvijas Televīzija piedāvās saviem skatītājiem ierastās tiešraides no Vatikāna.

Lielajā Piektdienā tiešraidē no Romas Kolizeja būs vērojams Lielās Piektdienas krustaceļš. Krustaceļa stacijas ir sena katoļu baznīcas tradīcija, kas aizsākās jau ceturtajā gadsimtā, kad kristieši devās svētceļojumā uz Svēto zemi. Krustaceļa lūgšanā tiek iesaistītas ļoti dažādas cilvēku grupas, ne tikai teologi un garīdznieki. Ir bijuši bēgļi un migranti, ģimenes, cietumnieki.

Savukārt Pirmajās Lieldienās – Romas pāvesta Franciska uzruna "Urbi et Orbi" jeb "pilsētai un pasaulei". Vēl pavisam nesen pāvests tika plaši kritizēts par intervijā Šveices sabiedriskajai raidorganizācijai RTS teikto – aicinājumu uz miera sarunām starp Ukrainu un Krieviju. Ukraina reaģēja izlēmīgi. Vatikāna pārstāvis Ukrainā Visvalds Kulboks tika izsaukts uz Ukrainas Ārlietu ministriju, kur viņam pauda vilšanos saistībā ar Romas Katoļu baznīcas pāvesta izteikumiem par Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Šo notikumu kontekstā arī Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome apsprieda translāciju iekļaušanu LTV programmā. Lēmums bija, ka translācijas notiks. Neatzīstot konkrētos pāvesta izteicienus, Redakcionālā padome sprieda, ka ir būtiski dot iespēju Latvijas Televīzijas skatītājiem sekot līdzi aktuālajām Lieldienu norisēm, tostarp translācijām no Vatikāna. Turklāt atbilstoši uzdevumi doti gan Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā, gan formulēti kā sabiedriskā pasūtījuma uzdevumi.

Latvijas Televīzija no agresorvalsts Krievijas uzsāktā kara pirmās dienas ir atbalstījusi Ukrainu. Mēs esam ziņojuši par kara gaitu, apmeklējuši Ukrainu, stāstījuši par kara šausmām, cietušajiem, karavīriem, bēgļiem. Veidojuši dokumentālās filmas. Palīdzējuši labdarības akcijās, organizējuši ziedojumu vākšanu. Un mēs ar pārliecību ticam, ka Ukraina uzvarēs un ka neviena ukraiņu zemes pēda netiks atstāta iebrucējiem.

Arī šajos cerības un atdzimšanas svētkos mēs esam kopā ar katru ukraini pārliecībā, ka nākamajos svētkos nevienam nevajadzēs slēpties bumbu patvertnēs bailēs par savu, bērnu un vecāku dzīvību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti