Mediju pratības konkursa «Pilna doma» uzvarētāji pārstāv dažādus Latvijas reģionus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vidusskolēnu mediju pratības konkursa “Pilna doma” uzvarētāji pārstāv dažādus Latvijas reģionus, un viņu izveidoto darbu tematika aptver atšķirīgas sfēras: gan lokālus jautājumus, gan aktualitātes, kas skar visus Latvijas iedzīvotājus.

Konkursa rīkotājs - Baltijas Mediju izcilības centrs – piektdien, 13. aprīlī, norādīja, ka

uzvarētāju vidū ir 10 skolēnu komandas.

Apbalvoto skolēnu un darbu vidū ir Saulkrastu vidusskola ar darbu “Vai Cibiņš ir nevēlams mūsu skolā?”, Rēzeknes 2. vidusskola ar darbu “Если за рулём молодёжь” (“Ja pie stūres sēž jaunieši”), viena no Tukuma Raiņa ģimnāzijas komandām ar darbu “Uz Tukumu pēc smukuma?”, viena no Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja komandām ar darbu “Исчезнет ли Даугавпилс...?” (“Vai Daugavpils izzudīs?”), Ventspils 4. vidusskola ar darbu “Ventspils simbols – govs”, Grobiņas ģimnāzija ar darbu “Grobiņas ģimnāzijas ēdnīca”, Pilsrundāles vidusskola ar darbu “Telefonu kastītes – drauds vai palīgs?”, Skrīveru vidusskola ar darbu “Metro izveide Rīgā”, viena no Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas komandām ar darbu “E-grāmatas Latvijas skolās – nākotnes perspektīva” un Līvānu vidusskola ar darbu “Mazliet vairāk kā grausti”.

Speciālbalvu no Latvijas Radio kanāla “Pieci.lv” saņēma Ventspils 4. vidusskolas komanda ar darbu “Ventspils simbols - govs”.

Paredzams, ka šīs 10 labākās komandas dosies uz Latvijas Televīziju, lai uzzinātu, kā top TV raidījumi un ziņas. Savukārt seši labākie konkursa darbi tiks publicēti portālā lsm.lv, un to autori saņems žurnāla “Ir” abonementu uz diviem mēnešiem.

Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga norāda, ka konkursa nolūks bija padarīt jauniešus par zinošiem mediju lietotājiem.

“Lai jaunieši nekļūtu par paviršiem mediju lietotājiem, ir svarīgi apgūt medijpratību un prast atšķirt kvalitatīvu žurnālistiku un uzticamus avotus no propagandas un mēģinājumiem manipulēt ar mūsu prātiem un uzskatiem,” stāsta Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga.

Projektā “Pilna doma” piedalījās deviņi mentori, kas ir deviņi nacionālo mediju žurnālisti. Viņi ar savām zināšanām dalījās ar vairāk nekā 300 jauniešiem 43 Latvijas skolās. Savukārt jauniešu radītos darbus, kurus mentori palīdzēja veidot, vērtēja žūrija, kuras vidū bija gan žurnālisti, gan nevalstisko un dažādu institūciju pārstāvji.

Konkursa “Pilna doma” rīkošanā palīdzēja “British Council”, ASV vēstniecība Latvijā, portāls “lsm.lv”, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti