Sadaļas Sadaļas
Latvijā
Skolēniem būs iespēja pieteikties NVA rīkotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā
Ņemot vērā to, ka skolēni katru vasaru aktīvi meklē darba iespējas, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) no nākamās nedēļas piedāvā iespēju skolēniem reģistrēties dalībai skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā. Tādējādi skolēni vasaras brīvlaikā varētu iegūt darba pieredzi, iemaņas un prasmes, kā arī nopelnīt kabatas naudu valsts līdzfinansētās darba vietās.
Pandēmijas laikā konferenču organizatoriem jauna pieredze un plašākas iespējas
Līdz ar pandēmiju konferences un semināri pārcēlās uz tiešsaistes vidi. Veidojot šāda veida pasākumus, organizatoriem nākas apgūt jaunas prasmes, atrast veidus kā tiešsaistes pasākumu padarīt pēc iespējas kvalitatīvāku ne tikai satura, bet arī tehniskā izpildījuma ziņā. Pieņemot šī brīža diktētos noteikumus, organizatori gājuši soli tālāk un veido tā dēvētos hibrīdpasākumus, kuros daļa no konferences vai semināra dalībniekiem drošā veidā un vidē tiekas klātienē, bet skatītāji saturu saņem tiešsaistē. Kādas ir konferenču organizatoru gūtās mācības un kādi ir ieguvumi organizējot plaša mēroga konferences un seminārus pandēmijas laikā?
«Tautas panorāma»: Jelgavnieki gaida pārmaiņas arī ārpus pilsētas centra
Jelgavā vesela paaudze uzaugusi, domē saimniekojot Andrim Rāviņam un Zaļo un zemnieku savienībai. Tās valdīšanas laikā pilsētā veikti dažādi remontdarbi – renovētas skolas, uzbūvēta moderna koncertzāle. Vizuāli pilsētas centrs plaukst un attīstās, taču pilsētnieki uzsver, ka ārpus Jelgavas centra pašvaldība naudu iegulda krietni mazāk un viņi gaida pārmaiņas.
ECT spriedums par bērnu obligāto vakcināciju paver iespēju noteikt vakcinācijas veicināšanas pasākumus
Spriedums par bērnu obligāto vakcināciju atbilst demokrātijas normām. Tā atzinusi Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), izskatot prasību pret Čehijas valdību, kuru bija iesniegusi čehu bērnu vecāku grupa, kas nepiekrita potēt pirmsskolas vecuma bērnus kā to pieprasa valsts likums. Šis ir vēsturē pirmais ECT spriedums jautājumā par bērnu obligāto vakcināciju, pret kuru cīnās nelielas, bet aktīvas pretinieku grupas daudzās valstīs. Spriedums dod arī Latvijai iespēju tam, ka nepieciešamības gadījumā valsts varētu noteikt kādus soļus, lai veicinātu bērnu vakcināciju.
Partijas atskaitās KNAB par valsts finansējuma izlietojumu
Pagājis vairāk nekā gads kopš partijām gandrīz astoņas reizes palielināts valsts finansējums. Naudu no valsts budžeta saņem desmit partijas, un tām tikko par naudas izlietojumu bijis jāatskaitās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB). Partiju iesniegtie gada pārskati liecina, ka valsts nauda ļāvusi segt parādus, kā arī audzēt biroju izdevumus.
Pārbaudīs iepirkumus saistībā ar Jēkabpils domnieka uzņēmumu  
Iepirkumu uzraudzības birojs veiks pārbaudi saistībā ar plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par iepirkumiem, kuros piedalījies Jēkabpils domes deputāta Andreja Gavrilova būvniecības uzņēmums "Erbauer Group". Pēdējo divarpus gadu laikā uzņēmums uzvarējis vairāk nekā 10 Jēkabpils un pašvaldības uzņēmumu sludinātajos iepirkumos, un pret uzņēmumu sākts kriminālprocess saistībā ar aplokšņu algu maksāšanu uzņēmuma darbiniekiem. 
VM kļūdas dēļ trīs vēža slimniekiem zāles apmaksā valsts, bet septiņi palīdzību nesaņem
Trīs pacientiem ar onkoloģisku saslimšanu valsts nolēmusi kompensēt medikamentus, kas izmaksā 1600 eiro mēnesī. Taču septiņi cilvēki kļūdas dēļ ir atstāti “aiz borta”, arī 28 gadus vecā Saldus iedzīvotāja Līga Pumpuriņa. Viņai ir viens no leikozes veidiem – īstā policitēmija. Paciente ir iesūdzējusi tiesā Veselības ministriju (VM). Latvijas Televīzijas raidījums “4. studija” pēc skatītājas palīdzības sauciena secinājis, ka patlaban Latvijā izveidojusies situācija, kurā tūkstošiem vēža slimnieku ir un būs nolemti pāragrai nāvei, ja vien netiks mainīta kompensējamo zāļu politika un finansējums onkoloģijas pacientu atbalstam.
Kāpēc «Latvijas pastā» netic notāra apstiprinātai mantojuma apliecībai?
Kopš 2003. gada janvāra mantojuma lietas Latvijā kārto zvērināti notāri, izskatot visus dokumentus un izdodot mantojuma apliecību, kas der iestādēs, kur mantiniekam jāvēršas, lai saņemtu mantojumu. Līdz ar to mantiniekam katrā iestādē, piemēram, bankā, Zemes dienestā,  Zemesgrāmatā, pastā – nav jāiesniedz visi dokumenti no jauna. Latvijas Televīzijas raidījumā "4. studija" vērsās kāda skatītāja, kurai pārdzīvojumu par vīra zaudējumu vēl smagāku padarīja birokrātija, ar kādu viņa saskārās valsts AS “Latvijas pasts”.  
Sestdien notiks ģimenēm veltīti tiešsaistes koncerti
Neskatoties uz to, ka ir pandēmija un koncerti klātienē notikt nevar, Rīgas kultūras centri sestdien, 15. maijā, rīko svētku koncertus veltītus ģimenēm. Koncerti notiks tiešraidē, kuros uzstāsies vairākas dziedošas un muzicējošas ģimenes – Arņa Miltiņa ģimene, brāļi Grīnbergi, Tihovsku ģimene un grupa „ZeBand”, kurā muzicē ģitārists Kaspars Zemītis kopā ar sievu un trīs dēliem.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt