Latvijā
Pieaugumu bērnu psihiskās palīdzības apjomā saista arī ar lielāku pieejamību
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā vērojams tādu pacientu skaita pieaugums, kuriem psihiatri sniedz konsultācijas ambulatori, un tas saistīts arī šādas palīdzības pieejamību un cilvēku gatavību lūgt atbalstu, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja Bērnu slimnīcas Psihiatrijas klīnikas psihiatre Karīna Beinerte.
Par VUGD priekšnieku plāno virzīt pašreizējo vietnieku Baltmani
Šomēnes darbu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) beigs tā priekšnieks Oskars Āboliņš, kurš līdz ar atbilstoša vecuma sasniegšanu izlēmis atvaļināties no dienesta. Tāpēc valdības izlemšanai sagatavots lēmumprojekts par Mārtiņa Baltmaņa iecelšanu ugunsdzēsības dienesta priekšnieka amatā. Ja valdība lems apstiprinoši, Baltmani amatā uz pieciem gadiem iecels iekšlietu ministrs.
Daugavpils vēsturnieki aicina pārapbedīt padomju karavīrus
Padomju karavīru memoriāls Dubrovina parkā ir galvenā 9. maija atzīmētāju pulcēšanās vieta Daugavpilī. Obligāti demontējamo objektu sarakstā tas netika iekļauts, jo zem tā apbedīti karavīri. Mirstīgās atliekas parka teritorijā dažādos laikos pārvietotas pa parka teritoriju, un nu tiem patiesi pēdējā atdusas vieta būtu jārod kapos, uzskata Daugavpils vēsturnieki. Likums gan nosaka, ka to var iniciēt tikai pašvaldība.
Apbalvoti titula «Goda un Gada liepājnieks 2022» ieguvēji
Koncertzālē "Lielais dzintars" 18. marta vakarā norisinājās titula "Goda un Gada liepājnieks 2022" ieguvēju apbalvošanas svinīgā ceremonija. "Goda liepājnieka 2022" titulu par nozīmīgu ieguldījumu Liepājas ekonomikas un demokrātiskas pilsētpārvaldības atjaunošanā pēc Latvijas neatkarības atgūšanas un tirdzniecības ostas atgriešanu starptautiskā apritē saņēma pirmais Liepājas mērs pēc neatkarības atjaunošanas Imants Vismins, LSM.lv pavēstīja Liepājas pilsētas pašvaldības pārstāvji.
Zemniekiem Zemgalē kailsala dēļ cietuši ziemāji
Lauksaimnieki gatavojas jaunajai darba sezonai. Apsekojot laukus, secināts, ka šogad cietuši ziemāji. Vssliktākā situācija kailsala dēļ ir Zemgalē. Citos Latvijas reģionos ziemāji skarti mazāk, taču kailsala ietekmi uz saimniekošanu izjutīs teju katrs graudu audzētājs un tas var ietekmēt arī gala cenu pircējiem. 
Rēzeknē maza aktivitāte pie pārtikas apmaiņas skapja
Papildu iespēja palīdzēt trūcīgām personām – ar šādu mērķi pirms divām nedēļām Rēzeknē ierīkots bezmaksas pārtikas apmaiņas punkts. Līdz šim gan aktivitāte pie tā bijusi maza – skapis pārsvarā stāv tukšs. Labdarības projekta idejas autori cer uz cilvēku atbalstu un arī uzņēmēju lielāku iesaisti.
Vāc parakstus par bezmaksas higiēnas precēm meitenēm un sievietēm
Portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par bezmaksas higiēnas precēm meitenēm un sievietēm izglītības iestādēs. Iniciatīvas autori – Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls (Sieviešu sadarbības tīkls) uzsver, ka viņu vēlme ir dot iespēju meitenēm skolās un profesionālās izglītības iestādēs, neatkarīgi no viņu ģimeņu materiālā stāvokļa, piedalīties izglītības procesā. Kāda pieredze ir citās valstīs un cik svarīgi ir nodrošināt bezmaksas higiēnas preces arī Latvijas skolās?
Mainīgums un nezināmu problēmu risināšana ir pastāvīgs mediju uzdevums. Saruna ar Andu Rožukalni
Pēdējā laikā lielāku sabiedrības uzmanību ir ieguvuši paši Latvijas mediji. Sabiedriskos medijus sagaida apvienošana, tiek apspriests mediju finansējums, kā arī žurnālistu rīcība dažādās situācijās, piemēram, darbība sociālajos tīklos vai pārejot uz citu profesiju, un kā tad šajās situācijās žurnālistam ir pareizi rīkoties. Par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu, finansējumu – kā tas ietekmē mediju darbu, un arī par žurnālistu ētiku, saruna ar Latvijas sabiedrisko mediju ombudu Andu Rožukalni.
«Man bija 18 gadi, kad mūs visus arestēja.» Īles bunkurā piemin nacionālos partizānus
Īles bunkurs Zebrenes pagastā ir Baltijas valstu mežos lielākais bunkurs, ko savulaik latviešu un lietuviešu partizāni izbūvēja, lai cīnītos pret padomju varu. Tieši pirms 74 gadiem 17. martā notika noslēdzošā cīņa, kurā dzīvību zaudēja 15 mežabrāļi, bet vēl deviņi padevās. Izredžu uzvarēt Valsts drošības komitejas (VDK) pārspēku nebija. Piektdien Zebrenes pagastā pieminēja nacionālos partizānus, kas mira idejas par brīvu un neatkarīgu Latviju vārdā. Kauju ainas piektdien speciālā inscenējumā.
Daugavpilī pārejai uz izglītību valsts valodā vēlas papildu finansējumu
Daugavpilī pārejai uz mācībām valsts valodā nepieciešams papildu finansējums. Tā uzskata pašvaldības Izglītības pārvaldē, kur kopš pagājušās vasaras nācies pārtraukt darba attiecības ar vairāk nekā 30 pedagogiem, jo viņu latviešu valodas zināšanas novērtētas kā nepietiekamas. Izglītības un zinātnes ministrijā tikmēr domā par papildu atbalsta mehānismiem pedagogiem, lai skolotājus sagatavotu mazākumtautību bērnu iekļaušanai mācību procesā.
Svarīgākais šobrīd