Latvijā
Bērnu slimnīca vāc ziedojumus Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra aprīkojumam (papildināts)
Pēdējos gados augusi vajadzība pēc palīdzības, ko bērniem var sniegt psihiatri un psihologi. Pērn Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) psihiatri ambulatori snieguši gandrīz 7500 konsultāciju, un tas ir par 30% vairāk nekā gadu iepriekš. Rindā uz pirmo konsultāciju pie bērnu psihiatra nākas gaidīt gandrīz pusgadu, ja vien pacients nav jāpieņem neatliekami. Lai varētu sniegt plašāku palīdzību, Bērnu slimnīcā pašlaik rit Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centra būvniecība.
Pērn no pneimokoku infekcijas miris pilnībā vakcinēts bērns; aicina steidzami mainīt vakcīnu uz efektīvāku
Imunizācijas valsts padome (IVP) pieprasa steidzami mainīt pneimokoku vakcīnu, jo pašlaik Latvijā plaši izmantotā vakcīna pret pneimokoku nepietiekami sargā bērnus un pieaugušos. Turklāt pērn, saslimstot ar šo infekciju, miris pilnībā vakcinēts bērns, informēja IVP locekle Inga Akmentiņa-Smildziņa, kura ir arī nodibinājuma "Fonds mammām un tētiem" vadītāja.
Norisināsies starptautiska konference «Baltijas un Ziemeļvalstu ES sarunas 2023: Vienotāki kā jebkad?»
Lai diskutētu par aktuālo situāciju Eiropas Savienībā (ES) jaunās ģeopolitiskās situācijas ietekmē, piektdien, 17. martā, norisināsies augsta līmeņa starptautiska konference "Baltijas un Ziemeļvalstu ES sarunas 2023: Vienotāki kā jebkad?", kas tiek organizēta, Latvijas Ārpolitikas institūtam sadarbojoties ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Latvijas Republikas Saeimu. Konferencei varēs sekot līdzi LSM.lv tiešraidē.
Rēzeknē šogad piešķir 21 000 eiro krievu valodas fakultatīvajām nodarbībām; opozīcija nosoda
Četrās Rēzeknes pilsētas mazākumtautību skolās fakultatīvajās nodarbībās skolēni apgūst krievu valodu un literatūru. Pašvaldība šādas nodarbības finansē kopš 2020. gada, kad mācību programmas ietvaros samazinājās krievu valodas stundu skaits. Finansējums šim mērķim vairāk nekā 20 tūkstoši eiro apmērā piešķirts arī šogad. Pilsētas domes opozīcijas deputāti šādu iniciatīvu nosoda, uzskatot, ka integrācijas veicināšanai un skolēnu konkurētspējas uzlabošanai mazākumtautību skolās jāstiprina tieši latviešu valodas zināšanas.
Nenotveramais Meroni: valsts joprojām nespēj pārņemt Lemberga lietā arestēto mantu
Pirms divarpus gadiem Rīgas apgabaltiesa, bažījoties par politiķa Aivara Lemberga krimināllietā arestētās mantas stāvokli, nolēma atcelt šveicieti Rūdolfu Meroni no turpmākas šīs mantas glabāšanas. Viņam uzdeva arestēto mantu nodot Iekšlietu ministrijas iestādei. Taču tas nenotika. Pērn valdība aiz slēgtām durvīm uzdeva Tieslietu ministrijai tikt ar to galā. Tomēr noteiktajā termiņā darbs nav paveikts, ziņo LTV raidījums "de facto".
Trešdaļai ģimenes ārstu – 64 gadi un vairāk
Kurš mūs ārstēs? Šis jautājums šogad uztrauks aizvien vairāk cilvēku, kuru ģimenes ārsti nolēmuši darbu atstāt. Viens no galvenajiem prakses slēgšanas iemesliem noteikti ir ārstu vecums.
«Nomirt vieglāk, nekā laicīgi tikt pie mediķa» – Jēkabpils novadā ģimenes ārstu trūkums
Ģimenes ārstu trūkums reģionos ietekmē desmitiem tūkstošu cilvēku, pieaugot saslimušo skaitam. Jēkabpils novadā pēdējo reizi jauna ģimenes ārstu prakse tika izveidota 2009. gadā, daudzi kolēģi pensionējas, un viņu pacienti ir neziņā, kā būs tālāk. Iedzīvotāji atklāti atzīst – nomirt ir vieglāk, nekā laicīgi tikt pie mediķa. Pašvaldības cīnās, kā var, – sola stipendijas, atbalsta programmas, dzīvesvietas, bet arī tas nav pietiekoši motivējošs faktors, lai jaunie speciālisti prakses veidotu ārpus galvaspilsētas robežām.
Ap 200 cilvēku Rīgā piketē pret Puškina pieminekļa aizvākšanu
Aptuveni 200 cilvēku svētdien pulcējās piketā pie Rīgas domes, protestējot pret Krievijas dzejnieka Aleksandra Puškina pieminekļa aizvākšanu. Rīgas domes Pieminekļu padome pagājušajā nedēļā lēma demontēt un pārvietot vairākus pieminekļus, tos saistot ar padomju laiku slavināšanu. Aizvācamo pieminekļu vidū ir arī Puškina piemineklis, jo dzejniekam nav saistības ar Latviju, un šis piemineklis esot ticis izvietots nelikumīgi.
Lobēšanas atklātības likums stājies spēkā; kā pildīt tā prasības – nav zināms
Saeima šonedēļ pieņēmusi budžetu šim gadam. Cauru nakti deputāti skatīja vairāk nekā divsimt iesniegtos priekšlikumus. Vai kāda priekšlikuma tapšanas laikā ir notikušas interešu pārstāvniecības aktivitātes jeb vienkārši runājot – lobēšana? Jau kopš pirmā janvāra tas būtu jāuzrāda. Tomēr prasības ir tik izplūdušas, ka pat pats likumdevējs īsti nezina, kā tās pildīt, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "De facto". Oficiāla lobija reģistra izveidei gan vēl doti divarpus gadi laika.
Ar 20 pelēko roņu nomedīšanu pētnieki plāno iegūt datus par roņu uzvedību zvejas rīku tuvumā
Ar 20 pelēko roņu nomedīšanu pētnieki plāno iegūt datus par roņu uzvedību zvejas rīku tuvumā. Līdz ar pelēko roņu skaita pieaugumu, palielinājies arī roņu radītie postījumi zvejas rīkiem un zvejnieku lomiem gan Baltijas jūrā kopumā, gan Latvijas piekrastes ūdeņos. Tiesa zvejniekiem Latvijā pieejamas arī kompensācijas, kurās pēdējos divos gados izmaksāti vairāk nekā 350 tūkstoši eiro.
Biedrība: Jebkādas ierakumu sveces Ukrainas karavīriem ir noderīgas
Biedrība "Tavi draugi", kas koordinē Latvijas iedzīvotāju ziedoto palīdzību, noraida Latvijas Radio raidierakstā "Drošinātājs" izskanējušos pārmetumus par ierakumu svecēm, uzsverot – frontē karavīriem aizvien ir noderīgas jebkādas ierakumu sveces. Turklāt Latvijā tapušo sveču ar satītu kartonu liesma ir mazāka, bet tā deg ilgāk.
Svarīgākais šobrīd