Latvijā
Rēzeknē maza aktivitāte pie pārtikas apmaiņas skapja
Papildu iespēja palīdzēt trūcīgām personām – ar šādu mērķi pirms divām nedēļām Rēzeknē ierīkots bezmaksas pārtikas apmaiņas punkts. Līdz šim gan aktivitāte pie tā bijusi maza – skapis pārsvarā stāv tukšs. Labdarības projekta idejas autori cer uz cilvēku atbalstu un arī uzņēmēju lielāku iesaisti.
Vāc parakstus par bezmaksas higiēnas precēm meitenēm un sievietēm
Portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana par bezmaksas higiēnas precēm meitenēm un sievietēm izglītības iestādēs. Iniciatīvas autori – Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls (Sieviešu sadarbības tīkls) uzsver, ka viņu vēlme ir dot iespēju meitenēm skolās un profesionālās izglītības iestādēs, neatkarīgi no viņu ģimeņu materiālā stāvokļa, piedalīties izglītības procesā. Kāda pieredze ir citās valstīs un cik svarīgi ir nodrošināt bezmaksas higiēnas preces arī Latvijas skolās?
Mainīgums un nezināmu problēmu risināšana ir pastāvīgs mediju uzdevums. Saruna ar Andu Rožukalni
Pēdējā laikā lielāku sabiedrības uzmanību ir ieguvuši paši Latvijas mediji. Sabiedriskos medijus sagaida apvienošana, tiek apspriests mediju finansējums, kā arī žurnālistu rīcība dažādās situācijās, piemēram, darbība sociālajos tīklos vai pārejot uz citu profesiju, un kā tad šajās situācijās žurnālistam ir pareizi rīkoties. Par Latvijas sabiedrisko mediju apvienošanu, finansējumu – kā tas ietekmē mediju darbu, un arī par žurnālistu ētiku, saruna ar Latvijas sabiedrisko mediju ombudu Andu Rožukalni.
«Man bija 18 gadi, kad mūs visus arestēja.» Īles bunkurā piemin nacionālos partizānus
Īles bunkurs Zebrenes pagastā ir Baltijas valstu mežos lielākais bunkurs, ko savulaik latviešu un lietuviešu partizāni izbūvēja, lai cīnītos pret padomju varu. Tieši pirms 74 gadiem 17. martā notika noslēdzošā cīņa, kurā dzīvību zaudēja 15 mežabrāļi, bet vēl deviņi padevās. Izredžu uzvarēt Valsts drošības komitejas (VDK) pārspēku nebija. Piektdien Zebrenes pagastā pieminēja nacionālos partizānus, kas mira idejas par brīvu un neatkarīgu Latviju vārdā. Kauju ainas piektdien speciālā inscenējumā.
Daugavpilī pārejai uz izglītību valsts valodā vēlas papildu finansējumu
Daugavpilī pārejai uz mācībām valsts valodā nepieciešams papildu finansējums. Tā uzskata pašvaldības Izglītības pārvaldē, kur kopš pagājušās vasaras nācies pārtraukt darba attiecības ar vairāk nekā 30 pedagogiem, jo viņu latviešu valodas zināšanas novērtētas kā nepietiekamas. Izglītības un zinātnes ministrijā tikmēr domā par papildu atbalsta mehānismiem pedagogiem, lai skolotājus sagatavotu mazākumtautību bērnu iekļaušanai mācību procesā.
Aizsardzības ministre atstādina divas ar armijas pārtikas iepirkumu saistītas amatpersonas (papildināts)
Pamatojoties uz Aizsardzības ministrijas (AM) veiktās pirmās dienesta pārbaudes rezultātiem, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) ir izdevusi rīkojumu no amata pienākumu pildīšanas uz laiku atstādināt divas amatpersonas, kas saistītas ar Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra (VALIC) veikto pārtikas iepirkumu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām, informēja AM.
Daugavpilī plāno atvērt sporta skolu
Daugavpilī jaunajā mācību gadā plānots atvērt sporta skolu, liecina informācija pašvaldības mājaslapā. Dome februāra sākumā pieņēma lēmumu par pašvaldības dibināto profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu apvienošanu. Savukārt ceturtdien, 16. martā, atbalstīts jaunās Daugavpils Sporta skolas nolikums, ko apstiprinās nākamajā domes sēdē. Plānots, ka izglītības iestāde savas durvis audzēkņiem vērs jau šoruden.
Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra metu konkursā uzvar Polijas arhitektu kompānija
Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra teritorijas attīstības metu konkursā uzvarēja "SBS Engineering group SP. ZOO", kuras piedāvāto redzējumu žūrija atzina par atbilstošāko pasūtītāja, arhitektu un pilsētplānotāju vīzijai par Akadēmiskā centra turpmāku attīstību, kā arī saņēma LU saimes – studentu, darbinieku un absolventu simpātijas balvu, paziņojumā medijiem informēja Latvijas Universitāte.
Jaunie elektrovilcieni būs daudz ērtāki – kā no zaporožeca pārsēžoties mersedesā
Latvijā pusgada laikā plānots sākt pārvadāt pasažierus jaunajos elektrovilcienos. Līdz tam speciālisti šos dzeltenpelēkos sastāvus regulāri pārbauda un veic izmēģinājuma braucienus. Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, no ražotājvalsts Čehijas tos piegādāt esot sarežģītāk. No šogad plānotajiem 23 vilcienu sastāviem tagad piegādāti ir astoņi. Kādas ērtības pasažierus sagaida?
Pacientu bezsamaņā vadā no vienas slimnīcas uz otru. Pieredzes stāsts par paliatīvo aprūpi
Par problēmām nedziedināmi slimu pacientu aprūpē tiek runāts jau gadiem. Latvijas Radio jau iepriekš caur pacientu stāstiem aktualizējis, cik nesakārtota Latvijā ir paliatīvās aprūpes joma. Šādā izmisuma zonā pavisam nesen bija nonākusi arī kāda sieviete, bezpalīdzīgi noraugoties, kā viņas nedziedināmi slimā tēva ķermenis tiek vadāts no vienas ārstniecības iestādes uz citu. Šajā situācijā tiesību eksperti saskata vairākus trūkumus un runā arī par "tiesību vakuumu".
Preiļos dome plāno būvēt jaunu šķeldas katlu māju; opozīcija iebilst
Preiļu domes deputātu vairākums lēmis par labu jaunas šķeldas katlu mājas būvniecībai, kuras aptuvenās izmaksas kopā ar siltumtrasi varētu būt 5,4 miljoni eiro. Opozīcijas deputāti šādu lēmumu uzskata par sasteigtu un ekonomiski nepamatotu – neesot izvērtēta iespēja atjaunot jau esošo infrastruktūru un nav bijušas diskusijas ar privāto pakalpojuma sniedzēju par efektīvākajiem risinājumiem apkures problēmām Preiļos.
Svarīgākais šobrīd