Latvijā
VUGD saistībā ar sniegotajiem laika apstākļiem vakar saņemti divi izsaukumi
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aizvadītajā diennaktī saņēmis 46 izsaukumus no kuriem 21 bijis uz ugunsgrēku dzēšanas darbiem. Ugunsgrēkos cietuši divi cilvēki un ir viens bojāgājušais, tādēļ glābēji atgādina par ugunsdrošību – neatstāt atklātu liesmu bez uzraudzības un arī rūpēties par apkures ierīču tehnisko stāvokli. Savukārt saistībā ar sniegotajiem laika apstākļiem vakar saņemti divi izsaukumi.
Uzturēšanās atļauju izsniegšana virzās lēni; prasītāji pārsteigti par stingrajiem noteikumiem
Uzturēšanās atļaujas pagarināšanai ir stingri noteikumi, jāiesniedz informācija ne tikai par atļaujas pieprasītāju, bet arī par viņa ģimenes locekļiem. Daudziem iesniedzējiem tas rada neizpratni un dokumentu sagādāšana problēmas. Vairumā gadījumu papildus notiek padziļinātas pārbaudes, ko veic Valsts drošības iestādes, atļauju izsniegšana norit lēni.
Šorīt visā Latvijā autoceļi sniegoti un apledo
Šorīt uz pulksten 6.30 sniegs un apledojums visā Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 42 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.
Ceļā uz Ukrainu dodas humānais konvojs
Vairāki lielie mikroautobusi ar humāno kravu un vēl vairāki karavīriem paredzēti automobiļi sestdien no Rīgas devušies ceļā uz Ukrainu. Kārtējo palīdzības konvoju Ukrainai šodien pie Kongresu nama pavadīja kā vietējie iedzīvotāji, tā Latvijā patvērumu radušie Ukrainas kara bēgļi.
«Ja nebūtu pierādījumu, neticētu» – Tiesībsarga birojā vērtē video ar cieņu aizskarošu bāriņtiesas darbinieces izturēšanos pret klienti
Ja nebūtu pierādījumu, neticētu, ka tā notiek. Tā kādas sievietes iesniegtu videomateriālu komentē Tiesībsarga birojā. Videomateriālā redzama kāda bāriņtiesas sēde, kurā bāriņtiesas pārstāvji pret klienti izturas familiāri, aizskarot viņas cieņu. Bāriņtiesu asociācija Tiesībsarga biroja mudinājumu aktualizēt ētikas jautājumus savukārt uzskata par nomelnošanu.
Dzelzceļa līnijas «Rail Baltica» būvniecības dēļ uz ilgāku laiku slēdz satiksmi Gogoļa ielas posmā
Ar zināmām neērtībām un ceļā ilgāku laiku jārēķinās autovadītājiem, kuru maršruts Rīgā ved gar Gogoļa ielu, posmā no 13. janvāra ielas līdz Turgeņeva ielai. No sestdienas, 11. marta, šis ceļa posms autovadītājiem, izņemot sabiedrisko transportu un iedzīvotājiem, kam nepieciešams piekļūt saviem privātīpašumiem, ir slēgts, turklāt uz ilgu laiku. Tas saistīts ar "Rail Baltica" integrēšanu Rīgas centra infrastruktūrā.
Pērn par mājdzīvnieku labturības pārkāpumiem PVD piemērojis 52 administratīvos sodus
Ik gadu Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņem gandrīz nemainīgi daudz iesniegumu par mājdzīvnieku labturības pārkāpumiem. Pērn – pusotru tūkstoti. Aptuveni trešdaļā gadījumu pārkāpumi apstiprinās. Savukārt veterinārārsti novērojuši, ka reizēm dzīvnieku īpašnieki pēc palīdzības vēršas jau novēloti. Tas saistāms arī ar naudas trūkumu.
Ilūkstē atklāj mācību bāzi jaunsargiem
Izbūvējot šautuvi un horizontālo klinšu sienu, Augšdaugavas novada Ilūkstē radīta vieta, kur praktiskās nodarbības aizvadīt jaunsargiem un skolēniem, kas apgūst valsts aizsardzības mācību. Daudzfunkcionālā mācību bāze ir vietējo jauniešu un viņu skolotāju lolota ideja, ko vēl varētu pilnveidot ar interaktīvu klasi.   
«Sāku krāt naudu zeķē». Liepājas ģimenes ārstes praksē tēriņi lielāki par ieņēmumiem
"Sāku krāt naudu zeķē", lai nodrošinātu prakses darbu. Tā savas prakses uzturēšanu Liepājā, kur tēriņi ir lielāki par ieņēmumiem, raksturojusi ģimenes ārste Linda Reicle. Arī viņas prakse saskārusies ar to, ka valsts laikus nemaksā rēķinus, kā arī bijuši gadījumi, kad draud palikšana parādā par telpu īri un elektrību. Ārste ir arī ieguldījusi savus privātos līdzekļus prakses vajadzībām. 
Skolotāji ceļ trauksmi – pēc jaunās pieejas vēstures priekšmetu atstās novārtā
Kompetenču pieejas ieviešana mācību saturā Latvijas skolās noslēgsies šajā mācību gadā. Tomēr jau šobrīd vēstures un sociālo zinību skolotāji ceļ trauksmi – pēc jaunās pieejas, kad vēsture ir apvienota ar sociālajām zinībām, vēsture ir palikusi novārtā, vēstures saturs ir nekonkrēts, nav noteikti vēstures procesi un notikumi, kuros skolēnam būtu jāorientējas.
Jelgavas novada pagastos veido iedzīvotāju padomes un atgādina par dziesmu svētku tradīcijām
Biedrība "Lauku partnerība Lielupe" Jelgavas novadā dibināta jau 2005. gadā, lai ar projektu palīdzību atbalstītu uzņēmējus un veicinātu iedzīvotāju aktivitāti. Šobrīd tās mērķis ir ne tikai pagastos izveidot iedzīvotāju padomes, bet arī apkopot liecības par agrāk novadā notikušajiem mazajiem dziesmu svētkiem, Latvijas Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" stāstīja biedrības "Lauku partnerība Lielupe" pārstāvji. 
Daugavpilī nerimst vēlme universitāti saglabāt kā neatkarīgu augstskolu
Daugavpilī nerimst iecere par to, ka Daugavpils Universitātei (DU) jāpaliek kā neatkarīgai augstskolai, to neiekļaujot Latvijas Universitātes (LU) sastāvā. Lai arī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) februāra beigās starp pusēm panāca vienošanos, kas paredz DU integrāciju LU, jau februāra beigās ārkārtas sēdē DU padome nolēma, ka augstskolai ir jāpaliek patstāvīgai, virzoties uz zinātnes universitātes statusa iegūšanu.
No kabineta uz patruļas mašīnu. Arī Latgalē reformas Valsts policijā
Ne darbs iecirkņu kabinetos, bet reāli izbraukumi un patrulēšana kopš 1. marta kļuvuši par ikdienu Valsts policijai Latgales reģionā, kur līdzīgi kā citos reģionos valstī ieviestas policijas strukturālās reformas. Latgalē tagad sešu iecirkņu vietā  būs divi – Ziemeļlatgalē un Dienvidlatgalē.
Svarīgākais šobrīd