Valsts pārdos izsolē «LaRocca» kluba, bijušā Operetes teātra ēku

Valdība otrdien, 30. aprīlī, atbalstīja Finanšu ministrijas ierosinājumu izsolē pārdot valstij piederošos īpašumus Brīvības ielā 96 un 94A. Namā agrāk bija Operetes teātris, bet tagad – vairāki veikali, uzņēmumi un izklaides klubs "LaRocca", kas tur atrodas kopš 1996. gada.

Nekustamā īpašuma sastāvā ir zeme 0,34 hektāru platībā, bruģēts laukums 429 kvadrātmetru platībā un divas ēkas – viena no tām ir administratīvā ēka 792 m2 platībā (Brīvības iela 96), bet otra – izklaides pasākumu ēka vairāk nekā 8000 m2 platībā (Brīvības iela 96A). 

Nama Brīvības ielā 96A tehniskais stāvoklis ir apmierinošs, tas ir piedzīvojis vairākas pārbūves, atjaunošanu un remontus. 1996. gadā to pārveidoja par nakts klubu "LaRocca", un tad ēkas dienvidaustrumu galā tika izbūvēti vēl divi stāvi. Tomēr jaunizbūvētajam apjomam nav pabeigta iekšējā un daļēji ārējā apdare, kā arī nesen veiktā fasādes apdare ir bojāta, informē Finanšu ministrija. Pašlaik ēka tiek ekspluatēta tikai daļēji.

"Ēkai nav siltinātas ārsienas, un tās, visticamāk, neatbilst noteikumiem par Latvijas būvnormatīvu. Vides pieejamības prasības nav izpildītas," vēl piebildusi ministrija.

Savukārt, apsekojot administratīvo ēku Brīvības ielā 96, secināts, ka ēka ir daļēji apmierinošā stāvoklī, ēkai ir ieteicams veikt atjaunošanu, kas pagarinātu ēkas ekspluatācijas ilgumu un uzlabotu ekspluatācijas īpašības.

Administratīvās ēkas telpas iznomātas fiziskām un juridiskām personām, starp "Valsts nekustamajiem īpašumiem" un privātpersonām noslēgti kopumā 11 līgumi.

"Noslēgtie telpu nomas līgumi tiks turpināti līdz attiecīgā līgumā noteiktajam termiņam un ne ilgāk kā līdz nekustamā īpašuma atsavināšanai," informējusi Finanšu ministrija, piebilstot, ka esošie nomnieki un jaunais īpašnieks varēs izlemt par nomas attiecību turpināšanu.

Kopumā nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība šā gada sākumā bija vairāk nekā 4 miljoni eiro, no tiem zemes – 697 888 eiro un būvju – 3 387 409 eiro.

Īpašums atrodas Rīgas pilsētas vēsturiskā centra robežās, UNESCO Pasaules mantojuma teritorijā, bet tas nav iekļauts Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā atsevišķs valsts vai reģiona nozīmes kultūras piemineklis.

Vienlaikus Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde informējusi, ka izklaides pasākumu ēkai ir  kultūrvēsturiska vērtība – nams ir celts 1910. gadā pēc S. Nudelmana projekta kā teātris-kazino, vēlākos gados izveidots Operetes teātris, ēka vairākkārt pārbūvēta. "Ēkas kultūrvēsturisko vērtību veidojošie elementi ir ēkas apjoms un arhitektūra," norādījusi pārvalde.

Taču pārvalde norādījusi, ka ēkai noteiktais kultūrvēsturiskās vērtības līmenis nav pamats tās iekļaušanai Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. 

Īpašumam arī ir vairāki apgrūtinājumi, tomēr Finanšu ministrija norāda, ka tiešā veidā tie nerada papildu ietekmi uz īpašuma izmantošanu tā atsavināšanas gadījumā.

Tāpat daļa būves atrodas uz fiziskai personai un juridiskai personai (SIA "Mobus") piederošām zemēm, un arī uz valsts zemes daļēji atrodas juridiskai (SIA "Mobus") un fiziskai personai piederošas būves. Ministrija skaidrojusi – tā kā attiecīgo būvju daļas, kas atrodas uz valsts nekustamā īpašuma, ietilpst citu nekustamo īpašumu (zeme/būve) sastāvā, nav pamata konstatēt šo būvju daļu īpašnieku pirmpirkuma tiesības uz valsts nekustamo īpašumu. Tāpat minētais attiecināms uz zemes vienību īpašniekiem, uz kuru zemes atrodas vienota valsts nekustamā īpašuma sastāvā esošās būves daļa.

Valsts nekustamais īpašums nav iznomāts publiskām personām, valsts iestādes nav izrādījušas interesi par tā lietošanu savām vajadzībām, tādēļ to pārdos izsolē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti