Ārzemēs
Habarovskā tūkstošiem protestē pret gubernatora aizturēšanu
Sestdien Krievijā desmitiem tūkstoši cilvēku otro nedēļu pēc kārtas piedalījās demonstrācijā Habarovskā, protestējot pret novada gubernatora Sergeja Furgala apcietināšanu. Izmeklēšanas komiteja viņu apsūdz par divu uzņēmēju slepkavības organizēšanu pirms daudziem gadiem. Gubernatora atbalstītāji apsūdzības uzskata par politiski motivētām un varasiestādes apsūdz par patvaļu. 
Covid-19 un universālais pamatienākums. Vērienīgs eksperiments Spānijā
Koronavīrusa izraisītā Covid-19 pandēmija un tās ekonomiskās sekas devušas iespēju vēlreiz pārbaudīt praksē populāro ideju par to, ka universālais pamatienākums var izglābt pasauli no nabadzības. Iepriekšējie mēģinājumi nav devuši pozitīvus rezultātus, un tagad visas pasaules ekonomisti vēro, vai naudas dalīšana “vienkārši tāpat” palīdzēs Spānijas nabadzīgākajām ģimenēm tikt galā ar finansiālajām problēmām, kuras padziļinājusi krīze.
Polija prezidenta Dudas laikā: sašķelta valsts, kas šķeļ Eiropu
Pēc “sava” prezidenta Andžeja Dudas ievēlēšanas uz otro amata termiņu valdošā partija “Likums un taisnīgums” nostiprinājusi savu varu Polijā. Tomēr nesaskaņas ar Briseli un gaidāmā Džo Baidena uzvara prezidenta vēlēšanās ASV var izraisīt būtiskus sarežģījumus.
Francijā gaidāmi protesti pret «ātro modi»
Vides aizstāvju kustība “Extinction Rebellion” gatavojas sestdien, 18. jūlijā, rīkot plašas protesta akcijas Francijas pilsētā Lillē. Šo protestu laikā paredzēts uzsvērt tekstila ražošanas industrijas lielo kaitējumu apkārtējai videi, kā arī norādīt uz to, ka lēto apģērbu ražošanā bieži vien tiek nodarbināts lētais darba spēks Āzijas valstīs.
ES līderi lauž šķēpus par ekonomikas glābšanas plānu
Covid-19 dēļ Eiropas Savienība šobrīd piedzīvo vislielāko ekonomikas lejupslīdi tās vēsturē. Tāpēc dalībvalstu līderi Eiropadomes samitā Briselē cīnās par to, kam vajadzētu maksāt visvairāk un kam vajadzētu gūt vislielāko finansiālo labumu, lai tiktu ārā no ekonomiskās krīzes. Francijas prezidents Emanuels Makrons šo samitu jau nosaucis par "patiesības mirkli", piebilstot, ka "uz spēles ir viss mūsu Eiropas projekts".
Baltkrievijā trīs prezidenta amata kandidāti apvieno savus spēkus kopīgā startā
Triju Baltkrievijas prezidenta amata kandidātu komandas izlēmušas apvienot savus spēkus, lai kopīgi startētu 9. augustā paredzētajās prezidenta vēlēšanās. Viens no kopīgajiem mērķiem ir panākt atkārtotu, godīgu vēlēšanu sarīkošanu. Centrālās vēlēšanu komisijas vadība to uzskata par reklāmas triku. Savukārt Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko izteicies, ka vēlēšanām nedrīkstētu pielaist nevienu, kurš nav dienējis armijā.
Somija robežkontrolei pandēmijas dēļ tērēs 13 miljonus eiro
Koronavīrusa pandēmijas radītās krīzes dēļ Somijai savas robežas sargāšanai nāksies tērēt 13 miljonus eiro, no tiem aptuveni 4 miljoni eiro tiks atvēlēti rietumu robežas ar Zviedriju apsargāšanai. Tā būs lielākā summa, kādu valsts jebkad atvēlējusi robežkontrolei miera laikā. Darbam uz šīs robežas nācies pārvietot simtiem robežsargu no citiem apgabaliem, tajā skaitā no robežas ar Krieviju.
Bristolē noņem melnādaino tiesību aktīvistei veltītu statuju
Lielbritānijas pilsētas Bristoles centrā noņemts piemineklis melnādaino tiesību aktīvistei, kurš tika uzsliets 17. gadsimta filantropa, taču reizē arī vergu tirgoņa Edvarda Kolstona vietā. Pilsētas amatpersonas skaidrojušas, ka tas darīts, jo pieminekļa izvietošana nebija saskaņota ar pilsētas domi.
Eiropas TOP3 notikumi: «Apple» uzvara, datu nodošana un gatavošanās koronavīrusa otrajam vilnim
Eiropas Savienībā (ES) pēdējās dienas aizvadītas tiesu zīmē. Vispārējā tiesa spriedusi par sliktu Eiropas Komisijai un par labu ASV tehnoloģiju uzņēmumam „Apple” un Īrijai, tikmēr Eiropas Tiesa anulējusi bloka un Savienoto Valstu vienošanos par datu nodošanu. Tāpat šīs nedēļas Top3 atkal nākas pieminēt koronavīrusu. Atsevišķu uzliesmojumu rašanās joprojām dalībvalstīm neļauj atslābināties, tādēļ ES amatpersonas jau laikus cenšas sagatavoties nākamajam vīrusa uzliesmojuma vilnim, kas varētu sākties reizē ar gripas sezonu.
Kubā pakāpeniski atceļ Covid-19 ierobežojumus
Dažādus Covid-19 laika ierobežojumus atceļ visdažādākajās pasaules valstīs. Arī Kubā pēc vairāku mēnešu karantīnas iedzīvotājiem ļauts brīvāk pārvietoties, kā arī atsākt uzņēmējdarbību. Starptautiskais tūrisms gan vēl nav atļauts.
ANO lūdz 10 miljardus nabadzības apkarošanai
Apvienoto Nāciju organizācija (ANO) aicinājusi donorvalstis ziedot vairāk nekā desmit miljardus dolāru, lai palīdzētu pasaules nabadzīgākajām valstīm cīņā ar Covid-19, kā arī pandēmijas ekonomiskajām sekām. Tā ir lielākā summa, ko ANO līdz šim lūgusi no dalībvalstīm.
ASV diennaktī konstatē vairāk nekā 68 000 jaunu Covid-19 gadījumu
Ņemot vērā Covid-19 izplatību, pasaulē reģistrēti vairāki antirekordi. ASV pēdējās diennakts laikā reģistrēti vairāk nekā 68 tūkstoši jaunu inficēšanās gadījumu, kas ir līdz šim lielākais pieaugums vienā dienā. Tā liecina Džonsa Hopkinsa Universitātes publicētie dati.
ASV zinātnieki izmēģina pirmo vakcīnu pret Covid-19
Covid-19 izplatība pasaulē nemazinās. Vietām vīruss un tā izraisītā slimība rimstas, bet citur pieņemas spēkā. Tikmēr pasaules zinātnieki un gudrākie prāti joprojām meklē vakcīnu, ko uzskata par vienīgo glābiņu. Cik tālu šie pētījumi ir?
Spānijā piemin Covid-19 upurus
Ar īpašām ceremonijām Spānijā piemin Covid-19 upurus, kā arī tos, kuri vīrusa uzliesmojuma laikā pakļāvuši sevi vislielākajam riskam – mediķus, veikalu darbiniekus un citus.
Jaunākie
Interesanti