Sadaļas Sadaļas
Ārzemēs
Lielbritānijā gatavojas G7 valstu samitam
Lielbritānijas pilsētā Kornvolā turpinās gatavošanās septiņu pasaules industriāli attīstītāko valstu vadītāju samitam. Tikšanās paredzēta no 11. līdz 13. jūnijam
ES ierobežo plastmasas atkritumu eksportu, bet vides aizstāvji aicina to aizliegt pavisam
Eiropas Savienība (ES) tiecas uz arvien ilgtspējīgāku un videi draudzīgāku saimniekošanu. Atkritumu pārstrādāšana ir būtisks elements, lai bloks varētu sasniegt savus mērķus. Taču līdz šim ES ar to nav sekmējies. Ievērojams daudzums Eiropas iedzīvotāju saražoto plastmasas atkritumu tiek eksportēti uz trešajām valstīm, kur tos visbiežāk nepārstrādā. Vides aizstāvji mudina Briseli aizliegt ES plastmasas atkritumu eksportu. Pret to iebilst atkritumu eksportētāji, kuri norāda uz ES atkarību no pārstrādātājiem ārvalstīs.
Ziņojums: Kipra nelegāli pārdevusi tūkstošiem pasu
Kipra no 2007. gada līdz 2020. gada beigām nelegāli piešķīrusi pilsonību tūkstošiem cilvēku, kas nav Eiropas Savienības (ES) rezidenti. To pavēstīja īpašās izmeklēšanas komitejas vadītājs. Pavalstniecību nelikumīgi varētu būt saņēmuši vairāk nekā 3600 cilvēki.
Nīderlandes tiesa skata pierādījumus MH17 lidmašīnas notriekšanas lietā
Tiesa Nīderlandē pirmdien, 7. jūnijā, sāka skatīt pierādījumus lietā par Malaizijas aviokompānijas “Malaysian Airlines” pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainas austrumos 2014. gadā, kad bojā gāja visi 298 lidmašīnā esošie cilvēki, lielākā daļa no tiem – Nīderlandes pilsoņi. Aizmuguriski tiek tiesāti trīs Krievijas un viens Ukrainas pilsonis.
Krievija saniknota par Ukrainas futbolistu formām ar Krimas attēlu
Krievijā sašutuma vētru izraisījis Ukrainas futbola izlases jaunais formu dizains, ar ko Ukrainas futbolisti šonedēļ startēs Eiropas futbola čempionātā. Uz spēlētāju formām atveidota Ukrainas kontūra ar Krimu un Donbasu Ukrainas sastāvā, kā arī sauklis “Slava Ukrainai! Varoņiem slava!”, ko Maskava attēlo kā “nacistisku lozungu”.
Vācijas kristīgie demokrāti izcīna vērtīgu uzvaru Saksijas-Anhaltes vēlēšanās
Vācijas kancleres Angelas Merkeles pārstāvētie kristīgie demokrāti (CDU) guvuši pārliecinošu uzvaru svētdien notikušajās Saksijas-Anhaltes landtāga vēlēšanās, liecina sākotnējie balsu skaitīšanas rezultāti. Šis bija pēdējais lielais pārbaudījums Vācijas politiskajām partijām pirms parlamenta vēlēšanām septembrī.
Spānijā atļauts ieceļot pilnībā vakcinētiem ārvalstniekiem
Spānijā no 7. jūnija ir atļauts ieceļot ārvalstniekiem, kuri ir pilnībā vakcinējušies pret koronavīrusu Covid-19. Spānija ir viena no bīstamā vīrusa vissmagāk cietušajām valstīm Eiropā, taču pēdējos mēnešos tur inficēšanās ar Covid-19 ir strauji samazinājusies. Spāņi cer, ka ārvalstu ceļotāju atgriešanās palīdzēs atdzīvināt pandēmijas iedragāto tūrisma nozari.
Pasaulē piemin 77. gadadienu kopš sabiedroto izcelšanās Normandijā
Pasaulē 6. jūnijā piemin 77. gadskārtu kopš sabiedroto izcelšanās Normandijā, ko pazīst ar nosaukumu “D-diena”. Pirms pandēmijas ik gadu tūkstošiem cilvēku devās uz Franciju, lai atzīmētu šo vēsturisko brīdi, bet šogad, tāpat kā pirms gada, “D-dienu” piemin nedaudz klusāk. 

Toreiz 1944. gada 6. jūnija rītā uzsāktā militārā operācija ievadīja tā sauktās otrās frontes atklāšanu un veicināja nacistiskās Vācijas sagrāvi Otrajā pasaules karā.
Britu valdība neizslēdz iespēju saglabāt ierobežojumus arī pēc 21. jūnija
Apvienotās Karalistes valdība neizslēdz iespēju, ka var nākties atlikt lēmumu par pilnīgu sociālās kontaktēšanās ierobežojumu atcelšanu, jo valstī strauji turpina izplatīties koronavīrusa Covid-19 paveids, ko pirmo reizi atklāja Indijā. Valsts veselības ministrs paziņojis, ka šis vīrusa variants ir par 40% lipīgāks nekā Covid-19 oriģinālais variants, tomēr pašreiz pieejamās vakcīnas spējot pasargāt cilvēkus no inficēšanās ar to.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt