Ārzemēs
ANO aicina mazināt saspīlējumu Kašmirā
Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) pārstāvji aicinājuši mazināt saspīlējumu Džammu un Kašmiras statā. Pēc Indijas valdības lēmuma par autonomijas atcelšanu jau arestēti simtiem cilvēku, ierobežota iedzīvotāju komunikācija un saasinājušās attiecības ar kaimiņvalsti Pakistānu. 
Itālijā varētu rīkot parlamenta ārkārtas vēlēšanas
Itālijā tuvākajā laikā varētu notikt parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Šādu iespēju pēc strīda ar koalīcijas partneriem - "Pieczvaigžņu kustības" partiju -, pieļāvusi iekšlietu ministra Mateo Salvīni vadītā nacionāli konservatīvā partija "Līga".
No amata atkāpsies Polijas Seima spīkers
Polijas parlamenta apakšnama spīkers Mareks Kuhčiņskis paziņojis par atkāpšanos no amata. Lēmumu viņš pieņēmis pēc publiskotās informācijas par iespējamo valsts lidmašīnu izmantošanu privātiem mērķiem.
Gruzija piemin kara 11. gadadienu
Gruzijā ceturtdien, 8. augustā, piemin 11 gadus kopš kara ar Krieviju. Uz īpašu piemiņas pasākumu bija ieradušās augstākās amatpersonas, tajā skaitā valsts prezidents un premjers.
Kirgizstānā pēc vardarbīgām sadursmēm aizturēts eksprezidents
Kirgizstānas policijai un drošības dienestiem ar otro mēģinājumu izdevies aizturēt kriminālnoziegumos apsūdzēto bijušo valsts prezidentu Almazbeku Atambajevu. Trešdien  mēģinājums aizturēt eksprezidentu cieta neveiksmi, jo sākās likumsargu sadursmes ar eksprezidenta atbalstītājiem. To laikā gāja bojā viens policists un 79 cilvēki tika ievainoti.  
ANO pauž bažas par situāciju Kašmirā
Saasinājušās attiecības Pakistānas un Indijas starpā pēc Indijas valdības lēmuma atcelt autonomiju Kašmiras štatam. Pakistāna pazeminājusi diplomātisko attiecību līmeni, bet Indija apsūdzējusi kaimiņvalsti par iejaukšanos tās iekšējās lietās un panikas celšanā. Tikmēr Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) paudusi bažas par iespējamo cilvēktiesību pārkāpumu palielināšanos reģionā.
ĀM prognoze: ES kopējā nostāja par Donbasā izsniegtām Krievijas pasēm netaps ātri
Igaunija kļuvusi par pirmo Eiropas Savienības (ES) valsti, kas atteikusies atzīt Krievijas izsniegtās pases Ukrainas austrumos dzīvojošajiem cilvēkiem. Arī Latvija jau kopš aprīļa rūpīgi seko tam, lai cilvēki ar šādām pasēm nevarētu ieceļot mūsu valstī. Savukārt kaimiņvalsts Lietuva aicina izstrādāt Eiropas Savienības līmeņa politiku, kas aizliegtu šo pasu īpašniekiem ieceļot Eiropas valstīs. Bet tikmēr Krievija šādas aktivitātes sauc par mēģinājumiem kavēt situācijas uzlabošanos Ukrainas austrumos.  
Maskavā aktīvisti protestē pret valdības nepietiekamu reaģēšanu uz Sibīrijas ugunsgrēkiem
Sibīrijas mežu ugunsgrēki plešas plašumā – tie pārņēmuši jau 4,5 miljonu hektāru lielu platību, kas ir vairāk nekā puse Latvijas teritorijas. Liesmu dzēšanai piesaistīti arī militārie spēki, taču ugunsgrēki ir tik plaši, ka ir ļoti grūti tos kontrolēt.  Maskavā daži aktīvisti rīkoja protesta akciju pie Vides ministrijas, jo uzskata, ka valdība nereaģēja pietiekami ātri.
Ķīna bažījas par ASV raķešu plāniem Āzijā
Ķīna izteikusi brīdinājumu Savienotajām Valstīm par plāniem izvietot vidēja darbības rādiusa raķetes Āzijas reģionā. Amatpersonas uzsvērušas, ka tādā gadījumā no Ķīnas sekos atbilstoša reakcija.
Zelenskis aicina Putinu izdarīt spiedienu uz kaujiniekiem Ukrainas austrumos
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aicinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu izdarīt spiedienu uz Ukrainas austrumos karojošajiem promaskaviskajiem kaujiniekiem. Šādu prasību viņš izteicis abu valstu līderu telefonsarunā. Tāpat viņš aicinājis atsākt miera sarunas Normandijas formātā, kā arī izveidojis īpašu komisiju, lai veicinātu okupēto Ukrainas austrumu reģionu pilnvērtīgu atgriešanos Ukrainas sastāvā.
Jaunākie
Interesanti