Sadaļas Sadaļas
Ārzemēs
Daudzviet pasaulē notiek atbalsta akcijas baltkrievu tautai
Vairākos desmitos pasaules valstu un pilsētu notika atbalsta akcijas baltkrieviem. Uz šādām Globālās solidaritātes akcijām bija aicinājusi Svjatlana Cihanouska (Svetlana Tihanovska), tādējādi simboliski pieminot pirmo gadadienu, kopš tika aizturēts viņas vīrs – Sergejs Cihanouskis. Vienlaikus kļuvis zināms, ka savas ekonomiskās sankcijas pret Baltkrievijā valdošo režīmu drīzumā ir gatava atjaunot arī ASV.
Meksikā pirms vēlēšanām nogalināti desmitiem kandidātu
Desmitiem politiķu liktenīga izrādījusies kandidēšana 6. jūnijā gaidāmajās Meksikas nacionālā parlamenta un reģionālajās vēlēšanās. Šī priekšvēlēšanu kampaņa ir viena no asiņainākajām Latīņamerikas valsts vēsturē. Meksikas prezidents Andress Manuēls Lopess Obradors vardarbībā vaino narkokarteļus, kas vēloties paplašināt politisko ietekmi.
Ķīna sašutusi par ASV aizdomām saistībā ar Covid-19 izcelsmi
Ķīna asi reaģējusi uz ASV paziņojumu par koronavīrusa izcelsmes atkārtotu pārskatīšanu. Izskanējušās aizdomas par vīrusa izkļūšanu no Uhaņas laboratorijas Pekina sauc par faktos un zinātnē nebalstītiem mēģinājumiem uzvelt vainu. Tikmēr ASV prezidents Džo Baidens paziņojis, ka ASV izlūkošanas dienestu ziņojumam pēc tā publicēšanas vajadzētu būt pieejamam visai sabiedrībai.
ASV plāno glābt apdraudētos afgāņu tulkus
ASV steidzami izstrādā plānu, kā no Afganistānas evakuēt vietējos tulkus, kuri līdz šim strādājuši ASV armijas labā. Tas tiks darīts, lai tulkus pasargātu no talibu izrēķināšanās, kas var sekot pēc tam, kad visi sabiedroto spēki Afganistānu būs pametuši.
Austrālijā aug interese par iedzeršanu bez reibšanas
Covid-19 pandēmijas laiks gluži kā daudzās citās pasaules valstīs arī Austrālijā ir vairojis alkoholisko dzērienu patēriņu. Bet tagad sāk parādīties jauna tendence – cilvēki izvēlas dzērienus, kas izskatās un garšo kā ierasts, bet nav apreibinoši.
Lukašenko tiksies ar Putinu
Piektdien, 28. maijā, Sočos tiksies Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko un Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
ES notikumu TOP3: lidmašīnas sagrābšana Baltkrievijā, dezinformācijas kodekss un «zaļā alianse» ar Japānu
Incidents pagājušās nedēļas nogales Baltkrievijā, aizturot aviokompānijas “Ryanair” lidmašīnu, ir kļuvis par pamatu nepieredzēti asām diskusijām par nepieciešamību vērsties pret Minskā valdošo režīmu. Vienlaicīgi norisinās arī aktīvas diskusijas par potenciālajām ekonomiskajām sankcijām un to iespējamām sekām uz bloka dalībvalstīm. Taču, kā norādījis arī Latvijas satiksmes ministrs, – šajā situācijā nevar īsti salīdzināt potenciālos ekonomiskos zaudējumus un cilvēku drošību. Šīs nedēļas Eiropas Savienības (ES) notikumu TOP3 ne tikai par Baltkrievijas incidentu, bet arī par Prakses kodeksu dezinformācijas jomā un ES un Japānas “zaļo aliansi”.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt