Ārzemēs
Šodien Lielbritānija pamet Eiropas Savienību
Lielbritānija šodien oficiāli izstājas no Eiropas Savienības. Tomēr jau tuvākajā laikā oficiālai Londonai un Briselei nāksies uzsākt sarežģītās sarunas par savstarpējo tirdzniecību.  
Īsi pirms «Brexit» vizītē Londonā ieradies ASV valsts sekretārs
ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo ieradies vizītē Lielbritānijā, lai īsi pirms “Brexit” uzsvērtu abu valstu īpašās divpusējās attiecības. Londonā Pompeo uzsvēra, ka izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) pavērs Lielbritānijai jaunas iespējas. Vienlaikus vizīte arī tiek saistīta ar ASV bažām par Ķīnas līdzdalību Lielbritānijas 5G infrastruktūras attīstīšanā.
Ministrs: Latvija vēlas ES vienotu pozīciju par Trampa Tuvo Austrumu miera plānu
Lai gan Izraēlas un palestīniešu jautājumā Eiropas Savienībai (ES) ir sarežģīti vienoties par kopēju skatījumu, Latvija vēlētos redzēt vienotu ES pozīciju par ASV prezidenta Donalda Trampa piedāvāto Tuvo Austrumu miera plānu, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).
Trampa personiskās intereses advokāts sauc arī par nacionālajām interesēm
ASV prezidenta impīčmenta tiesas prāvā republikāņu juristi nākuši klajā ar jauniem argumentiem, apgalvojot, ka ASV prezidenta personiskās intereses ir arī nacionālās intereses. Šādi argumenti izpelnījušies demokrātu likumdevēju nosodījumu. Šādi apgalvojumi izskanējuši laikā, kad Senātā notiek aktīvas diskusijas par to, vai uzaicināt liecināt arī bijušo Nacionālās Drošības padomnieku Džonu Boltonu, kura apgalvojumi viņa jaunajā grāmatā varētu apgāzt Trampa aizstāvības argumentus.
Uhaņas pilsētā Ķīnā rekordātrā tempā norit divu jaunu slimnīcu būvniecība
Jaunā koronavīrusa epidēmijas epicentrā Ķīnā, Uhaņas pilsētā, ar pilnu sparu norit divu jaunu slimnīcu būvniecība. Triecientempā abas paredzēts pabeigt un pirmos pacientus uzņemt tuvāko dienu vai nedēļas laikā. Ķīnai jau ir pieredze ar šādiem projektiem – pirms 17 gadiem, cīnoties pret SARS vīrusa epidēmiju, līdzīgu hospitāli Pekinā uzcēla nedēļas laikā. Šonedēļ to sāka atjaunot, vēsta Ķīnas mediji.
Britu izstāšanās no Eiropas Savienības mainīs spēku samēru Eiropas Parlamentā
Trešdienas, 29. janvāra,  vakarā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti atbalstīja Lielbritānijas izstāšanās līgumu no Eiropas Savienības. Līdz ar to būtībā nekas vairs netraucē Apvienotajai Karalistei naktī no piektdienas uz sestdienu pamest Eiropas Savienību (ES). Pirmie pārmaiņas izjutīs britu Eiropas Parlamenta deputāti, kuri zaudēs savu mandātu. Daļu no šiem krēsliem aizpildīs citu valstu eiroparlamentārieši.
Tuvie Austrumi pēc ASV nogalinātā ģenerāļa. Vai jaunas ēras sākums reģionā?
Jaunās desmitgades sagaidīšana starptautisko kopienu pārsteidza ar negaidītu pavērsiens Tuvo Austrumu reģionā. Tas raisīja diskusijas par iespējamu jaunas ēras sākumu Tuvo Austrumu reģionā un iespējama Trešā pasaules kara eskalāciju. 3. janvārī pēc Donalda Trampa sniegtajiem norādījumiem tika raidīts raķešu uzbrukums Bagdādes lidostai, kurā tika nogalināts Irānas Revolucionārās gvardes vienības “Kudsas spēki” komandieris, ģenerālis Kasems Soleimani. Ietekmīgākās reģionālās militārās personas nogalināšana izraisīja ne tikai plašus neapmierinātības un antiamerikānisku protestu viļņus Irānā un plašākā Tuvo Austrumu reģionā, bet arī neziņu par attiecīgā reģiona nākotni un kārtību bez Soleimani.
Ķīnā ar koronavīrusu mirušo skaits sasniedz 170
Ķīnā mirušo skaits nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 170 cilvēkiem, savukārt apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir palielinājies līdz 7711, ceturtdien paziņoja valdība.
ASV Valsts sekretārs sāks vizīti Ukrainā
Vizītē Ukrainā šodien ieradīsies ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo. Ukraina ir nokļuvusi ASV politiskās dienaskārtības uzmanības centrā, jo pret valsts prezidentu Donaldu Trampu uzsāktā impīčmenta procedūra saistāma tieši ar Ukrainu. ASV valsts departaments gan noraida, ka vizīte būtu saistāma ar prezidenta atstādināšanu.
Jaunākie
Interesanti