Ārzemēs
Ārzemju latvieši: lūdzu, runājiet ar mums latviski!
Bieži kautrējamies runāt svešvalodās, baidoties, ka akcenta dēļ mūs varētu apsmiet. Taču tieši tāpat jūtas ārzemēs dzimušie latvieši, viesojoties Latvijā un cenšoties runāt latviski. Par to un citām tautiešiem būtiskām lietām tika spriests pirmajā diasporas sieviešu konferencē Londonā. 
Lietuvā plaukst Ziemassvētku eglīšu noma
Jauna, videi draudzīga biznesa niša Lietuvā. Pievienojoties līdzīgai tendencei pasaulē, botāniskais dārzs Lietuvas ostas pilsētā Klaipēdā tagad iznomā Ziemassvētku eglītes, kuras pēc svētku beigām janvāra vidū var atdot atpakaļ.
Interneta pieejamību aicina pielīdzināt cilvēktiesībām
Tikai pusei visas zemeslodes iedzīvotāju ir pieejams internets. Ir izskanējuši aicinājumi interneta pieejamību pielīdzināt cilvēktiesībām, proti, lai 21. gadsimtā absolūti katram ir pilnas tiesības pieslēgties globālajam tīklam. Tam traucē dažādi režīmi, kuri ik pa laikam ierobežo pieeju globālajam tīmeklim.
Mīnu lauks Ukrainā tiešā un pārnestā nozīmē. Intervija ar EK Atbalsta grupas vadītāju
Austrumukraina ir punkts kartē, kur ir visvairāk mīnu pasaulē. Turklāt tās krājas no abiem kariem – pašreizējā konflikta un Otrā pasaules kara, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Pasaules panorāma" teica Peters Vāgners, kurš ir Eiropas Komisijas Atbalsta grupas Ukrainai direktors un pats personiski dodas uz Ukrainu. Kā mīnu lauks gan ir arī Ukrainas tiesu sistēma un gadiem iesakņojusies korupcija, kura traucē uzveikt agresoru.  
«Amazon» vēršas tiesā par Pentagona noslēgto darījumu ar «Microsoft»
ASV interneta tirdzniecības milzis „Amazon” vērsies tiesā, lai apstrīdētu Pentagona noslēgto 10 miljardus vērto darījumu ar ASV informācijas tehnoloģiju gigantu „Microsoft”. Noslēgtais līgums paredz izveidot mākoņdatošanas sistēmu ASV armijai. „Amazon” uzskata, ka darījums ir politizēts, jo starp Savienoto Valstu prezidentu Donaldu Trampu un uzņēmuma dibinātāju Džefu Bezosu jau ilgstoši pastāv nesaskaņas. Turpina Rihards Plūme.
«Vienotā Krievija» pulcējas gadskārtējā kongresā
Krievijā 23. novembrī notiks valdošās partijas „Vienotā Krievija” gadskārtējais kongress. Sagaidāms, ka tajā ne tikai tiks analizēts partijas paveiktais iepriekšējā gada laikā, bet arī uzsāktas diskusijas par gatavošanos 2021. gada Valsts domes vēlēšanām.
Vācijas kristīgo demokrātu līdere būtu gatava atkāpties
Vācijas Kristīgo demokrātu savienības līdere Annegrēta Krampa-Karrenbauere ir gatava pamest savu amatu, ja tāda būs partijas biedru vēlme. Šādu viedokli viņa paudusi partijas gadskārtējā konferencē Leipcigā. Vienlaicīgi viņa uzsvērusi, ka diskusijas par partijas vadības maiņu pašlaik varētu ievērojami kaitēt kristīgo demokrātu izredzēm gaidāmajās vēlēšanās.
ANO nespēj panākt progresu par mākslīgā intelekta ieroču regulējumu
Mēģinājumi regulēt autonomās ieroču sistēmas kārtējo reizi nonākuši strupceļā, jo Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) sarunas novembrī beigušās bez nozīmīgiem rezultātiem. Arī Eiropas Savienības likumdevēji turpina meklēt veidus, kā regulēt šo jomu, taču arī šeit būtisks progress vēl nav manāms.
Pasta sūtījumu apmaiņa ar Somiju – apgrūtināta
Somijas pasta operatora "Posti" darbinieki pagarinājuši streiku, tāpēc līdz 8. decembrim būs apgrūtināta pasta sūtījumu apmaiņa ar šo valsti. Aviosūtījumiem uz Somiju un no Somijas noteikts pilnīgs embargo, un ierobežota arī sūtījumu apmaiņa pa sauszemes ceļiem.
Lietuvā pārapbedīti 1863. gada sacelšanās līderi
Lietuvā pārapbedīti 1863. gada janvāra sacelšanās komandieri. Viņu mirstīgās atliekas tika atrastas Ģedimina kalnā pirms diviem gadiem pēc vairākiem zemes nogruvumiem. Viļņā uz svinīgo pārapbedīšanu bija ieradies arī Polijas prezidents un Baltkrievijas vicepremjers. Tomēr jautājumā par tā laika notikumu interpretāciju starp kaimiņvalstīm ir arī atšķirīgi viedokļi.
Protesti Kolumbijā pāraug vardarbībā
Tūkstošiem cilvēku Kolumbijā ceturtdien protestēja pret prezidenta Ivana Dukes konservatīvās valdības ekonomikas politiku. Tuvojoties vakaram, protesti pārauga vardarbībā un cilvēki iesaistījās sadursmēs ar policiju. Tiek ziņots par vairāk nekā 70 ievainotajiem, un teju 40 cilvēki tikuši arestēti. Protesti raisījuši bažas, ka Kolumbijā varētu izcelties līdzīgi nemieri kā citās Latīņamerikas valstīs.
Eiropā demokrātija piedzīvo lejupslīdi. Intervija ar starptautiskā institūta vadītāju
Tradicionāli tiek uzskatīts, ka Eiropas Savienība ir viens no pasaulē stabilākajiem un demokrātiskākajiem reģioniem. Taču tieši Eiropā ir vērojams viens no lielākajiem samazinājumiem demokrātijas jomā. Turklāt arī vairākās Eiropas Savienības valstīs. Šajā nedēļā organizācija „International IDEA” jeb Starptautiskais Demokrātijas un vēlēšanu palīdzības institūts publiskoja apjomīgu ziņojumu par demokrātijas stāvokli pasaulē.
Jaunākie
Interesanti