Ārzemēs
Krievija izmeklēs Sibīrijas ugunsgrēku cēloni
Krievijas varasiestādes paziņojušas, ka izmeklēs iespējamu ļaunprātīgu dedzināšanu saistībā ar plašajiem ugunsgrēkiem Sibīrijā. Tas saistīts ar aizdomām par nolaidīgu rīcību mežu izciršanas laikā, kas reģionā kļūst arvien populārāka.
Pēc ASV izstāšanās no raķešu līguma Krievija mudina noteikt moratoriju to izvietošanai
ASV 2. augustā oficiāli izstājušās no Vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu līguma. ASV valsts sekretāra Maika Pompeo paziņojumā Maskava apsūdzēta apzinātā vienošanās pārkāpumā. Savukārt Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs mudināja ASV pēc līguma pamešanas noteikt moratoriju vidējā darbības rādiusa raķešu izvietošanai.
Džonsona valdība cietusi pirmo politisko sakāvi vēlēšanās Velsas apgabalā
Britu premjerministra Borisa Džonsona valdība cietusi pirmo politisko sakāvi. Starpvēlēšanās Brekonas un Radnoršīras apgabalā konservatīvās partijas kandidāts ir zaudējis Liberāldemokrātu partijas pretendentei Džeinai Dodsai. Šāds vēlēšanu iznākums ļauj prognozēt, ka dalību Eiropas Savienībā atbalstošie spēki ir apņēmības pilni sadarboties arī nākotnes balsojumos. 
Vai Irānas kodolvienošanās ir jāglābj? Intervija ar Stokholmas Starptautiskā miera pētījumu institūta direktoru
Var diezgan droši apgalvot, ka diskusijas par Irānas kodolvienošanos ir iegājušas ģeopolitiskajā fāzē un šoreiz vārda tiešākajā nozīmē par ķīlniekiem ir kļuvuši jūrnieki. Ne Latvijas, ne Somijas, ne citu valstu centieni panākt Irānas aizturētā kuģa apkalpes atbrīvošanu nav nesuši rezultātus. Irāna neslēpj, ka šo kuģa aizturēšanu izmanto kā sviru sarunās ar Eiropas Savienību (ES) par Irānas kodolvienošanās saistību izpildi. Vai šī vienošanās būtu vispār jāglābj? Vai ir atbalstāma Eiropas valstu ideja izvērst kuģošanas drošības operāciju Persijas līča reģionā un vai ES šajā situācijā vispār ir kādas rīcības iespējas? Par to Latvijas Radio sarunājās ar Stokholmas Starptautiskā miera pētījumu institūta direktoru Denu Smitu (Dan Smith).
Septembrī iznāks Snoudena memuāri
Šā gada 17. septembrī pie lasītājiem nonāks Eduarda Snoudena memuāri. Bijušais ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes un nacionālās drošības aģentūras darbinieks plašu atpazīstamību pasaulē ieguva pēc slepenu dokumentu publiskošanas.  
ASV piektdien izstāsies no Vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu līguma
Paredzams, ka ASV piektdien, 2. augustā, izstāsies no Vidēja un tuva darbības rādiusa raķešu līguma. Dalību līgumā šogad apturējušas gan ASV, gan Krievija. Savienotās Valstis iepriekš bija devušas Krievijai laiku līdz 2. augustam, lai pakļautos līguma prasībām, pretējā gadījumā draudot, ka ASV izstāsies no līguma.
Meža ugunsgrēki Krievijā raisa aizdomas par tīšu rīcību nelikumību slēpšanai
Krievijā turpina izplatīties plašie mežu ugunsgrēki. Tie skāruši jau vairāk nekā trīs miljonus hektāru mežu. Iedzīvotāji un vides aktīvisti aicina varas iestādes aktīvāk iesaistīties uguns dzēšanā, taču atbildīgās reģionālās iestādes ar to nesteidzas. Kā iemesls tiek minētas augstās dzēšanas darbu izmaksas, kas var pārsniegt iespējamos zaudējumus. Tikmēr atsevišķi eksperti pieļauj, ka ugunsgrēki ir radīti speciāli, lai slēptu nelikumīgo mežu izciršanu.
Jaunākie
Interesanti