Ārzemēs
Ukraina sekmīgi uzbrūk kara lidlaukiem Krievijā – droni iznīcina 8 kara lidmašīnas
(papildināts)
Ukraina sekmīgi uzbrūk kara lidlaukiem Krievijā – droni iznīcina 8 kara lidmašīnas (papildināts)
Ukraina un Krievija naktī uz piektdienu apmainījušās ar dronu uzbrukumiem. Krievija uzbruka Ukrainai ar 13 trieciendroniem, bet ukraiņiem tos visus izdevās notriekt. Savukārt Ukraina ar vairākiem desmitiem dronu uzbruka militārajiem lidlaukiem Krievijas rietumos un iznīcināja vairākas lidmašīnas, kārtējo reizi apliecinot savas spējas apdraudēt agresorvalsts stratēģiskos objektus.
Turpinās Ukrainas lauksaimniecības zemju atmīnēšana
Turpinās Ukrainas lauksaimniecības zemju atmīnēšana
Krievijas agresijas un atstāto mīnu dēļ Ukrainā nav iespējams izmantot vairāk nekā 20 000 kvadrātkilometrus lauksaimniecības zemes. Atmīnēšana ir sarežģīta pat ar specializētās rietumvalstīs ražotās tehnikas palīdzību.
NATO piesardzīgi sola papildu militāro palīdzību Ukrainai
(papildināts)
NATO piesardzīgi sola papildu militāro palīdzību Ukrainai (papildināts)
NATO dalībvalstu ārlietu ministru sanāksmē izskanējuši solījumi par papildu militāro palīdzību Ukrainai, tai skaitā pretgaisa sistēmu "Patriot" piegādi. Tomēr būtiski konkrēti lēmumi nav pieņemti, un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis videouzrunā bija spiests kritizēt šo politiku.
Somija vēl neatvērs robežu ar Krieviju
Somija vēl neatvērs robežu ar Krieviju
Somijas valdība pieņēmusi lēmumu neatvērt sauszemes robežu ar Krieviju pēc 15. aprīļa, kad spēku zaudēs iepriekšējais lēmums. Vienlaikus tiek gatavots stingrāks likumprojekts par robežu.
Ukrainas premjers intervijā LTV: Karš beigsies sekundē, kad Putins nolems to izbeigt
Ukrainas premjers intervijā LTV: Karš beigsies sekundē, kad Putins nolems to izbeigt
Krievijas sāktais karš pret Ukrainu beigsies pat ne minūtē, bet sekundē, kad Krievijas diktators Vladimirs Putins nolems to izbeigt, tā Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs. Tikmēr Ukrainas karavīri turpina drosmīgi aizsargāt valsti pret Krievijas iebrucējiem un gaida arvien jaunas bruņojuma piegādes no Rietumiem.
Mjanmas galvaspilsēta piedzīvo huntas pretinieku dronu uzbrukumu
Mjanmas galvaspilsēta piedzīvo huntas pretinieku dronu uzbrukumu
Mjanmas galvaspilsētā Nepjido, kuru kontrolē pie varas esošā militārā hunta, ceturtdien notika vairāki bezpilota lidaparātu uzbrukumi. Uzbrukuma mērķi bija vairāki ar valsts bruņotajiem spēkiem saistīti objekti, tai skaitā militārā bāze Nepjido starptautiskās lidostas tuvumā.
Stoltenbergs NATO 75. jubilejā: Es ticu Amerikas un Eiropas kopābūšanai aliansē
(papildināts)
Stoltenbergs NATO 75. jubilejā: Es ticu Amerikas un Eiropas kopābūšanai aliansē (papildināts)
Pirms 75 gadiem Vašingtonā ASV, Kanāda un vairākas Rietumeiropas valstis parakstīja NATO dibināšanas līgumu, lai veidotu kolektīvo drošību pret Padomju Savienību. Kopš tā laika aliansei ir izdevies nosargāt mieru, taču pēdējos gados izaicinājumu skaits ir tikai pieaudzis. Alianses jubileja tika svinēta arī Briselē, taču daudz vairāk par svētkiem uzmanība pievērsta situācijai Ukrainā.
Ukraina būvē nocietinājumus un gatavojas atvairīt jaunus Krievijas uzbrukumus
Ukraina būvē nocietinājumus un gatavojas atvairīt jaunus Krievijas uzbrukumus
Ukrainā arvien skaļāk izskanot prognozēm par iespējamu jaunu plaša apmēra Krievijas ofensīvu vasarā, jaunus apgriezienus uzņēmuši darbi valsts aizsardzības stiprināšanai. Ukrainas valdība šonedēļ piešķīrusi papildus aptuveni 132 miljonus eiro nocietinājumu izbūvei visā frontes līnijas tuvumā.
Lietuvas prezidenta vēlēšanām reģistrēti pirmie trīs kandidāti
Lietuvas prezidenta vēlēšanām reģistrēti pirmie trīs kandidāti
Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien reģistrēja pirmos trīs kandidātus maijā gaidāmajām Lietuvas prezidenta vēlēšanām. Uz valsts galvas amatu pretendē līdzšinējais valsts vadītājs Gitans Nausēda, tagadējā premjerministre, konservatīvās partijas "Tēvzemes savienība – Lietuvas kristīgie demokrāti" izvirzītā kandidāte Ingrīda Šimonīte un valdošajā koalīcijā ietilpstošās liberālās Brīvības partijas kandidāts Daiņus Žalims.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd