Ārzemēs
Krievijā sāk tiesāt opozīcijas aktīvistus
Krievijā sākti tiesas procesi pret Maskavas protestu laikā aizturētajiem aktīvistiem. Opozīcijas pārstāvji un apsūdzēto aizstāvji uzskata, ka šāda rīcība tikai vairos iedzīvotāju neapmierinātību ar varu. 
«Nord Stream 2» būvnieki prasa anulēt Eiropas Savienības gāzes tirgus nosacījumus
Gāzesvada "Nord Stream 2" projekta īstenotāji vērsušies Eiropas Savienības Vispārējā tiesā ar prasību anulēt bloka jaunos gāzes tirgus nosacījumus. Kompānija uzstāj, ka šie noteikumi ir "diskriminējoši un izstrādāti, lai radītu nelabvēlīgus apstākļus gāzesvadam, kas pa Baltijas jūras gultni tiek būvēts no Krievijas uz Vāciju. „Nord Stream 2” pārstāvji ir pārliecināti, ka tiesas spriedums būs uzņēmumam labvēlīgs. Tikmēr aktuāls ir arī jautājums, kā jaunā gāzesvada būvniecība ietekmēs Krievijas gāzes tranzītu caur Ukrainu.
Džonsons meklē skotu atbalstu savam «Brexit» plānam
Jaunais Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons devies savā pirmajā oficiālajā vizītē uz Skotiju. Galvenais tās mērķis bija pārliecināt eiropeiski noskaņotos skotus par nepieciešamību saglabāt valsts vienotību pēc “Brexit”. 
Afganistānā jauns vardarbības uzliesmojums
Teroristu uzbrukumos Afganistānā pēdējo dienu laikā gājuši bojā vismaz 50 cilvēki. Drošības dienestu darbinieki vardarbības uzliesmojumu saista ar prezidenta vēlēšanu kampaņas sākumu. 
Ķīna un ASV centīsies risināt tirdzniecības strīdus
Lai mēģinātu risināt samilzušos tirdzniecības strīdus, otrdien, 30. jūlijā, uz sarunām tiekas ASV un Ķīnas delegācijas. Divu dienu sanāksme notiek Šanhajā. Iespējas, ka abas pasaules lielākās ekonomikas panāks risinājumu, gan netiek vērtētas kā augstas.
Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs, iespējams, saindēts
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs ieslodzījuma vietā varētu būt saindēts ar nezināmu ķīmisku vielu. Tā ziņo viņa privātā ārste Anastasija Vasiļjeva pēc tam, kad politiķis no aizturēšanas izolatora ticis pārvests uz slimnīcu spēcīgas alerģiskas reakcijas dēļ. Tikmēr cilvēktiesību aktīvisti ceļ trauksmi par to, ka aizvadītajā nedēļas nogalē notikušo protestu apspiešana Maskavā bijusi viena no līdz šim vardarbīgākajām.
Lielbritānija noraida tankkuģu apmaiņu ar Irānu
Lielbritānija noraida iespēju apmainīt Gibraltārā aizturēto Irānas naftas kuģi pret Irānas varasiestāžu aizturēto britu tankeri. Tā paziņojis Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs.
Lielbritānija par miljardu mārciņu gatavosies «Brexit» bez vienošanās
Eiropas Savienībai (ES) ir nepieciešams mainīt savu nostāju, jo tikai tā ir iespējams izvairīties no Lielbritānijas izstāšanās no ES bez vienošanās. Par to brīdinājis jaunais britu ārlietu ministrs Dominiks Rābs. Tikmēr Britu rūpniecības konfederācija brīdinājusi, ka bezvienošanās scenārijam pašlaik nav sagatavota ne Apvienotā Karaliste, ne Eiropas Savienība.
Daļa no Somijas civilās aizsardzības - publiskās patvertnes
Vienā no Rietumromas impērijas rakstnieka Pūblija Flāvija Vegēcija Renāta darbiem atrodams kāds plaši pazīstams teiciens: ''Ja gribi mieru - gatavojies karam''. To, iespējams, varētu attiecināt uz mūsdienu Somiju, jo šīs valsts teritorijā daudzu gadu garumā uzceltas tūkstošiem patvertņu. Tādējādi miera laikā Somija domā un rūpējas par savu pilsoņu aizsardzību dažādu nelaimju gadījumā, īpaši, ja sāktos karš.
Makrons augustā tiksies ar Putinu
Francijas prezidents Emanuels Makrons augustā tiksies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Sarunas plānotas tā dēvētā G 7 valstu samita priekšvakarā.
Jaunākie
Interesanti