Ārzemēs
Džonsona un Korbina debatēs dominē «Brexit» un Lielbritānijas veselības aprūpes sistēma
Lielbritānijā otrdien, 19. novembrī, notika pirmās valdošās Konservatīvās partijas un opozīcijā esošās Leiboristu partijas līderu televīzijas debates pirms decembrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Debašu uzmanības centrā, kā jau tika prognozēts, bija gan "Brexit" jautājums, gan diskusijas par nacionālās veselības aprūpes sistēmas nāktoni. Kritiķi gan norāda, ka debatēs ir pietrūcis kāda, kas aizstāvētu Lielbritānijas palikšanu Eiropas Savienībā.
«Superkaķu izstādē» Romā atrod mājas daudziem ielas kaķiem
Cilvēki, kuriem ir alerģija pret kaķiem, patiesībā var turēt šos pūkainos mājdzīvniekus – tikai jāizvēlas pareizā šķirne. Tā atklāj Sibīrijas kaķu īpašniece gadskārtējā "superkaķu izstādē" Romā. Izstādē šogad godalgots pelēks persietis un atrastas jaunas mājas arī daudziem ielas kaķiem.
Jaunajās bišu vadlīnijās Eiropas Komisiju aicina vērtēt pesticīdu ietekmi ilgtermiņā
Eiropas Komisijai (EK) uzdots izstrādāt jaunus noteikumus bišu aizsardzībai pret pesticīdiem. Līdzšinējo priekšlikumu noraidījis Eiropas Parlaments (EP), jo virzītās bišu aizsardzības vadlīnijas vājinātas dalībvalstu iebildumu dēļ. Taču gan dabas eksperti, gan deputāti aicina pieņemt tādus pesticīdu izvērtēšanas noteikumus, kas pirms tirgošanas atļaujas šo līdzekļu ietekmi uz bitēm vērtētu ne vien īstermiņā, bet arī ilgtermiņā.
Trampa impīčmenta izmeklēšanā liecinās ASV vēstnieks ES
Septembra beigās sāktajā impīčmenta izmeklēšanā pret ASV prezidentu Donaldu Trampu turpinās publisko liecību sniegšana. Šodien liecības sniegs vēl trīs amatpersonas, un galvenā uzmanība būs pievērsta ASV vēstnieka Eiropas Savienībā Gordona Sondlanda atbildēm.
Polijas premjers sola turpināt EK kritizēto tiesu sistēmas reformu
Polijas valdība turpinās tiesu sistēmas reformas, otrdien paziņoja premjerministrs Mateušs Moraveckis. Iepazīstinot ar sava jaunā Ministru kabineta prioritātēm, Moraveckis aizstāvēja valdības īstenotās reformas, kuru dēļ Eiropas Komisija to apsūdzējusi par tiesu neatkarības graušanu. Morvacekis ar solījumu turpināt tiesu reformas nāca klajā dažas stundas pēc tam, kad Eiropas Savienības tiesa pasludināja, ka Polijas Augstākajai tiesai pašai ir jāizlemj, vai tās iekšienē valdības izveidotā disciplinārā palāta ir vai nav likumīga.
Zviedrija atceļ izmeklēšanu pret Asanžu
Zviedrijas prokurori ir atcēluši izmeklēšanu pret kompānijas "Wikileaks" dibinātāju Džūljenu Asanžu, kurš kopš 2010. gada tika apsūdzēts izvarošanā. Tiesa uzskata, ka kopš iespējamā nozieguma ir pagājis pārāk ilgs laiks un pierādījumi ir kļuvuši arvien vājāki. Tikmēr Asanžs, kurš pašlaik izcieš cietumsodu Londonā, turpina cīņu pret izdošanu Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV).
EDSO par vēlēšanām Baltkrievijā: Ir bažas, ka tās kļūs par fomalitāti
Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) asi kritizē Baltkrievijā notikušās parlamenta vēlēšanas. Netika ievērotas konstitūcijā garantētās pamatbrīvības, un bija vērojams vispārējs cieņas trūkums pret demokrātiskām vērtībām. Savukārt politologi izceļ faktu, ka Baltkrievijas parlaments būs sterils – tajā nebūs neviena opozīcijas pārstāvja.
«Pasaules panorāma» prognozē. TOP notikumi ārzemēs
Eiropā izvērtē Baltkrievijas vēlēšanu rezultātus, kuros atkal maz pārsteigumu. NATO mītnē Briselē tiksies alianses ārlietu ministri, un ASV paziņo, ka ebreju apmetņu veidošana Palestīnas okupētajā teritorijā vairs nav nelegāla.
EP nosoda Polijas likumu par seksuālās izglītības kriminalizēšanu
Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ir nosodījuši topošo Polijas likumu, kas varētu paredzēt līdz pat pieciem gadiem cietumā par seksuālo izglītību skolās. Likuma aizstāvji apgalvo, ka jaunā norma tikai pasargās bērnus no pedofilijas un tai neesot nekādas saistības ar izglītību. Turpretī kritiķi saka, ka skolotāji un nevalstiskās organizācijas Polijā turpmāk baidīsies runāt ar skolēniem par drošām dzimumattiecībām un ar to saistītiem jautājumiem.
Jaunākie
Interesanti