Ārzemēs
Izraēlas premjerministrs atsaucis savu prasību par imunitātes piešķiršanu
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu atsaucis savu prasību parlamentam piešķirt viņam imunitāti pret kriminālvajāšanu. Pēc premjera vārdiem, viņš nevēlas, lai politiskiem konkurenti aizēno otrdien, 28. janvārī, gaidāmo vēsturisko notikumu – ASV piedāvātā Tuvo Austrumu miera plāna publiskošanu. Komentētāji jau prognozē, ka par spīti apsūdzībām korupcijā šis plāns varētu vairot Netanjahu izredzes uzvarēt marta sākumā paredzētajās parlamenta vēlēšanās. 
Āfrikas valstis cer uz progresu deviņus gadus ilgušajā strīdā par Nīlas aizsprostu
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) galvaspilsētā Vašingtonā otrdien, 28. janvārī, tiksies Ēģiptes, Etiopijas un Sudānas pārstāvji, lai beidzot panāktu vienošanos par Nīlas aizsprosta darbību. Tā dēvētais "Lielais Etiopijas renesanses aizsprosts" ir kļuvis par deviņus gadus ilgu domstarpību cēloni Etiopijas un Ēģiptes attiecībās. Etiopija to saredz kā iespēju saviem iedzīvotājiem piegādāt elektrību, bet Ēģiptei tas var nest postošu ūdens trūkumu.
Lielbritānijā apgrozībā nonāks «Brexit» monēta
Piektdien, 31. janvārī, apgrozībā Lielbritānijā nonāks tā dēvētā “Brexit” monēta. Uz tās aizmugures būs uzraksts “Peace, prosperity and friendship with all nations” jeb “Miers, uzplaukums un draudzība ar visām tautām” un datums: 2020. gada 31. janvāris.
Izraēlas parlaments spriež par Netanjahu imunitāti
Izraēlas parlaments otrdien, 28. janvārī, pulcēsies uz ārkārtas sanāksmi, lai lemtu par premjerministra Benjamina Netanjahu prasību piešķirt viņam imunitāti. Lēmuma pieņemšana šajā lietā gan var aizkavēties, jo premjers atrodas ASV. Turklāt tieši ASV rosinātais Tuvo Austrumu miera plāns varētu stiprināt korupcijā apsūdzētā premjera pozīcijas.
Britu aiziešana mainīs spēku samēru EP
Piektdien paredzētā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) mainīs spēku samēru Eiropas Parlamentā (EP) un tas var apgrūtināt Eiropas Komisijas (EK) iecerēto reformu īstenošanu.
Aušvicā piemin holokausta upurus
Aušvicas–Birkenavas memoriālā pirmdien, 27. janvārī, pulcējas desmitiem valstu vadītāju, kā arī holokaustā izdzīvojušie, lai pieminētu 75. gadadienu kopš bijušās nāves nometnes atbrīvošanas. Polijā ir arī Latvijas prezidents Egils Levits. Notikumu gan aizēno vairāku lielvalstu amatpersonu neierašanās, kas saistīta ar pagājušajā nedēļā notikušo Pasaules holokausta forumu Izraēlā.
Baltkrievijas opozīcija meklēs vienotu prezidenta kandidātu
Vairākas Baltkrievijas opozīcijas partijas vienojušās izvirzīt vienotu kandidātu šovasar gaidāmajām Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām. Opozicionāri uzskata, ka tāds kandidāts spēs izrādīt pietiekamu konkurenci valsts prezidentam Aleksandram Lukašenko un uzvaras gadījumā spēs panākt vēlēšanu sistēmas reformēšanu. Kritiķi gan norāda, ka šāds vienotais kandidāts nepārstāvēs visu opozīcijas spēku intereses.  
Afganistānas austrumos nogāzusies lidmašīna
Afganistānas austrumu provincē Gaznī pirmdien nogāzusies lidmašīna. Pagaidām nav skaidrs, kurai aviokompānijai vai organizācijai tā pieder un cik cilvēku ir bijuši uz borta. Sākotnējā informācija, ka šī lidmašīna pieder Afganistānas nacionālajai lidsabiedrībai “Ariana”, vēlāk tika noliegta.
Latvijas epidemiologi: Jaunā Ķīnas vīrusa izplatībai Eiropā – vidējs risks
Ķīnas jaunā koronavīrusa izplatības risks Eiropā ir vidējs, savukārt pati Ķīna jaunā vīrusa dēļ nav pievilcīgs galamērķis tūristiem, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.
ES augstais pārstāvis: Kosmoss ir jaunā globālās politikas arēna
„Augošā ģeopolitiskā spriedze uz Zemes atspoguļojas arī kosmosā,” tā nupat notikušajā Eiropas Kosmosa konferencē pavēstīja Eiropas Komisijas (EK) augstais pārstāvis ārlietās Žozeps Borels. Tādēļ Eiropas Savienībai būtu vairāk jādomā, kā stiprināt un aizsargāt savu klātbūtni kosmosā, lai nezaudētu cīņā par ietekmi šajā jaunajā globālās politikas arēnā. Diskusijas par jauno daudzgadu budžetu gan pagaidām nesveras par labu lielākai Eiropas Savienības klātbūtnei kosmosā.
Pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības «apokalipse» nav gaidāma
Šo sestdien, 1. februārī, pulksten vienos naktī pēc Latvijas laika Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības. Iepriekš breksita datums ir atlikts jau vairākas reizes, taču šoreiz noteiktais termiņš – 31. janvāris – ir gandrīz pilnībā drošs. Taču gan britu iedzīvotāju, gan Eiropas Savienības valstu pilsoņu vidū joprojām valda ne mazums jautājumu par to, kā Eiropas Savienības pamešana ietekmēs viņu ikdienas dzīvi?
Jaunākie
Interesanti