Sadaļas Sadaļas
Ārzemēs
Austrālijā aug interese par iedzeršanu bez reibšanas
Covid-19 pandēmijas laiks gluži kā daudzās citās pasaules valstīs arī Austrālijā ir vairojis alkoholisko dzērienu patēriņu. Bet tagad sāk parādīties jauna tendence – cilvēki izvēlas dzērienus, kas izskatās un garšo kā ierasts, bet nav apreibinoši.
Lukašenko tiksies ar Putinu
Piektdien, 28. maijā, Sočos tiksies Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko un Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
ES notikumu TOP3: lidmašīnas sagrābšana Baltkrievijā, dezinformācijas kodekss un «zaļā alianse» ar Japānu
Incidents pagājušās nedēļas nogales Baltkrievijā, aizturot aviokompānijas “Ryanair” lidmašīnu, ir kļuvis par pamatu nepieredzēti asām diskusijām par nepieciešamību vērsties pret Minskā valdošo režīmu. Vienlaicīgi norisinās arī aktīvas diskusijas par potenciālajām ekonomiskajām sankcijām un to iespējamām sekām uz bloka dalībvalstīm. Taču, kā norādījis arī Latvijas satiksmes ministrs, – šajā situācijā nevar īsti salīdzināt potenciālos ekonomiskos zaudējumus un cilvēku drošību. Šīs nedēļas Eiropas Savienības (ES) notikumu TOP3 ne tikai par Baltkrievijas incidentu, bet arī par Prakses kodeksu dezinformācijas jomā un ES un Japānas “zaļo aliansi”.
Skaitļi un fakti: Eiropieši aprites ekonomikas principus vērtē arvien augstāk
Eiropas Savienības (ES) “zaļais kurss” un virzība uz aprites ekonomiku paredz, ka atkritumi pēc iespējas vairāk ir jāpārstrādā, lai tie kļūtu par jaunu lietu izejvielām. Aptaujas liecina, ka eiropieši aprites ekonomikas principu ieviešanu vērtē arvien augstāk, bet tāpat par vienu no galvenajiem uzdevumiem virzībā uz tīrāku vidi viņi sauc cīņu ar plastmasas atkritumiem. Savukārt Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk novērtē atkritumu šķirošanas iespējas.
Baltkrievijā apcietinātā Protaseviča vecāki: Pasaule, lūdzu, palīdziet!
“Mēs esam pārliecināti, ka mūsu dēlam piespieda atzīt vainu,” tā saka aizturētā Baltkrievijas opozīcijas žurnālista Romāna Protaseviča vecāki. Viņi jau vairāk nekā pusgadu dzīvo Polijā, jo bija spiesti pamest Minsku, nemitīgi sastopoties ar režīma draudiem. Tagad viņi aicina starptautisko sabiedrību darīt visu iespējamo, lai dēlu atbrīvotu.
Eiropas Savienība meklē sāpīgākas sankcijas pret Lukašenko režīmu
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri plāno mērķtiecīgas sankcijas pret Baltkrievijas diktatoru Aleksandru Lukašenko, un galvenā uzmanība tika pievērsta tam, lai sankcijas skartu viņam tuvās ekonomikas nozares, tostarp ienesīgo kālija rūpniecību. Ir vairākas versijas par nozarēm, pret kurām varētu vērst sankcijas, – to vidū ir naftas pārstrāde, kokrūpniecība, cementa ražošana.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt