Ārzemēs
18. novembri svin arī Londonā
18. novembri jau nosvinējuši Londonas latvieši. Lai arī svinības nebija tik kupli apmeklētas kā Latvijas simtgade, tomēr savācās ap 300 svinēt gribētāju, lai Londonas centra baznīcu pieskandinātu ar latviešu dziesmām un dejām. 
Ķīnai un Zviedrijai diplomātiskais konflikts par balvas pasniegšanu grāmatu izdevējam
Ķīna ir piedraudējusi Zviedrijas valdībai ar nopietnām sekām par to, ka Zviedrijas kultūras ministre ir piedalījusies literārās balvas pasniegšanā ķīniešu izcelsmes grāmatu izdevējam. Zviedrijas premjers Stefans Levēns ir sacījis, ka šādi draudi neesot pieņemami, un atzīmēja, ka izteiksmes brīvība ir viens no demokrātijas stūrakmeņiem viņa valstī.
Kļūs zināms EP atzinums par topošajiem eirokomisāriem
Pirmdien, 18. novembrī, kļūs zināms, vai visi topošie Eiropas Savienības komisāri ir izturējuši noklausīšanos Eiropas Parlamentā. Līdz pusdienas laikam Ungārijas kandidātam ir jāiesniedz rakstiskas atbildes uz deputātu papildu jautājumiem. Ja tās būs apmierinošas, tad balsojums par jaunās Eiropas Komisijas apstiprināšanu notiks mēneša beigās.
Londonas latviešu skolā atzīmē Latvijas valsts svētkus
Ārzemēs daudzviet 18. novembris jau nosvinēts šajā nedēļas nogalē, jo pirmdiena ir darbadiena. Tā Londonas latviešu skolā sestdien, 16. novembrī, tika atzīmēta Latvijas dzimšanas diena, kas bija negaidīti labi apmeklēta.
Baltkrievijā notiek parlamenta vēlēšanās; opozīcijai bažas par pārkāpumiem
Baltkrievijā svētdien, 17.novembrī, notiek parlamenta vēlēšanas. Lai gan deputāti spēlē ne pārāk nozīmīgu lomu Baltkrievijas politikā, daudzi ar interesi vēro šo balsojumu, lai saprastu, cik opozīcijas pārstāvjiem izdosies iekļūt parlamentā. Arvien vairāk jautājumu parādās arī par to, cik ilgi pie varas paliks Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.
Uiguru kultūras masveida iznīcināšana – Ķīnas slēptais genocīds
Pēdējo gadu laikā uiguru dzīves apstākļi Ķīnas Tautas Republikas ziemeļrietumu reģionā kļuvuši krasi bargāki: ikdienā uiguri tiekot pakļauti sistemātiskai novērošanai, izsekošanai un potenciālai nosūtīšanai uz tā dēvētajām “pāraudzināšanas skolām”. Neskatoties uz satelīta uzņēmumu pierādījumiem un izdzīvojušo pieredzes stāstiem, Ķīnas valdība turpina noraidīt jebkādas apsūdzības par tās plašajiem cilvēktiesību pārkāpumiem pret uiguru etnisko grupu. Iespējams, šī ir plašākā apzinātā atbrīvošanās no konkrētas etniskās grupas kopš Otrā pasaules kara. Taču kādi ir Pekinas motīvi un mērķi, īstenojot šo genocīdu?   
Čehijā protestē pret valdību
Samta revolūcijas 30.gadadienas priekšvakarā Čehijas galvaspilsētā Prāgā organizēti plaši protesti. Ielās izgājuši vairāk nekā 200 000 cilvēku, lai pieprasītu premjerministra Andreja Babiša atkāpšanos.
Jaunākie
Interesanti