Ārzemēs
ASV nosaka papildu sankcijas Venecuēlas valdībai
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) noteikušas papildu sankcijas prezidents Nikolasa Maduro vadītajai Venecuēlas valdībai. Ierobežojumus varēs vērst arī pret ārzemju kompānijām, kas sadarbojas ar oficiālo Karakasu.
ANO kritizē Itāliju par vēršanos pret bēgļu glābējiem Vidusjūrā
Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bēgļu lietu aģentūra asi kritizējusi Itālijas varas iestāžu virzīto likumprojektu, kas paredz ievērojami palielināt sodus nevalstiskajām organizācijām (NVO), kas Vidusjūrā glābj bēgļus un migrantus. Arī Eiropas Savienība (ES) solījusi pārbaudīt šo likumu atbilstību ES likumiem. Tikmēr NVO par spīti ierobežojumiem ir apņēmības pilnas savu misiju turpināt.
Ziemeļkoreja izmēģina ballistiskās raķetes
Laikā, kad notiek ASV un Dienvidkorejas ikgadējās militārās mācības, Ziemeļkoreja izmēģinājusi divas ballistiskās raķetes. Tas ir jau ceturtais raķešu mēģinājums mazāk nekā divu nedēļu laikā un liecina par saspīlējumu ASV un Ziemeļkorejas attiecībās.  
Peru notiek Venecuēlas krīzei veltīta konference
Peru galvaspilsētā Limā šodien notiks starptautiska Venecuēlas krīzei veltīta konference, kurā piedalīsies vairāk nekā 50 valstu pārstāvji. Mērķis ir meklēt risinājumus iespējamai izejai no krīzes. Amerikas Savienotās Valstis (ASV) vēlas pastiprināt politisko un ekonomisko spiedienu uz Venecuēlas prezidentu Nikolasu Maduro, cenšoties panākt viņa atkāpšanos un aicinot arī Eiropas Valstis sekot ASV piemēram. Eksperti brīdina, ka ekonomisko sankciju pastiprināšana var Venecuēlā izraisīt badu, savukārt Venecuēlas sabiedrotā Krievija ir skeptiski noskaņota par iespējām bez Venecuēlas pārstāvju klātbūtnes panākt kādu dzīvotspējīgu pašreizējo problēmu risinājumu.
Pieaudzis ASV pilsētā Elpaso apšaudes upuru skaits
Apšaudē tirdzniecības kompleksā Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Elpaso pilsētā  bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 22 cilvēkiem. Šī un otra apšaude Ohaio štatā, kurā gāja bojā deviņi cilvēki, valstī aktivizējusi diskusiju par šaujamieroču pieejamības ierobežošanu.
Vidusjūrā pie Marokas krastiem izglābti 424 imigranti
Marokas karaflote Vidusjūrā izglābusi 424 migrantus, kuri ar vairākām laivām mēģināja nokļūt Spānijā. Viņi sākotnēji pārsēdināti uz krasta apsardzes kuģiem, bet pēc tam nogādāti ostās Marokas ziemeļdaļā. 
Nīderlandē neskaidrības par jauno sejas aizsegu aizliedzošo likumu
Nīderlandē kopš augusta sākuma ir stājies spēkā aizliegums sabiedriskajās ēkās un transportā nēsāt apģērbu, kas pilnībā vai daļēji aizsedz seju. Tomēr slimnīcu, sabiedriskā transporta kompāniju un pat policijas pārstāvji nav apmierināti ar jauno normu un lielākoties gatavojas to ignorēt.
ASV un Dienvidkorejas sāk militārās mācības
Neskatoties uz Ziemeļkorejas iebildumiem, ASV un Dienvidkoreja sākušas ikgadējās kopīgās militārās mācības. Šogad manevros tiks pārbaudītas Dienvidkorejas spējas uzņemties kopīgo spēku vadību kara apstākļos.
Tramps aicina ASV politiķus vienoties par stingrāku ieroču kontroli
ASV prezidents Donalds Tramps aicinājis republikāņu un demokrātu politiķus vienoties par stingrākiem ieroču kontroles pasākumiem, mudinot tos sasaistīt ar plānoto imigrācijas reformu. Šādi ASV prezidents reaģējis uz nedēļas nogalē notikušajām apšaudēm Ohaio un Teksasas štatos, kuros dzīvību zaudēja 29 cilvēki. Tāpat Tramps naida un vardarbības veicināšanā apsūdzējis masu saziņas līdzekļus.
Jaunākie
Interesanti