Ārzemēs
Irāna atsakās sadarboties ar Ukrainu izmeklēšanā par notriekto lidmašīnu publiskota gaisa kontroles sarunu ieraksta dēļ
Irāna vairs nevēlas sadarboties ar Ukrainu izmeklēšanā par janvārī notriekto ukraiņu pasažieru lidmašīnu. Par to paziņots pēc tam, kad Ukrainas televīzija publicēja sarunas ierakstu ar gaisa satiksmes kontroles torni Teherānā. Tas liecina, ka Irāna jau no paša sākuma zināja, ka Ukrainas pasažieru lidmašīna notriekta ar raķetēm, kaut vairākas dienas to noliedza. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pārmeta Teherānai informācijas slēpšanu. Teherāna Kijevai pārmet neprofesionalitāti, publicējot materiālu no konfidenciāla ziņojuma. Katastrofā bojā gāja 176 cilvēki. Irāna un Ukraina arī joprojām nespēj vienoties par "melno kastu” atšifrēšanu.
Britiem un ES atšķirīgas vīzijas par nākotnes tirdzniecību pēc «Brexit»
Gatavojoties sākt smagas vairāku mēnešu sarunas, Lielbritānija un Eiropas Savienība (ES) izklāstīja savas kontrastējošās vīzijas par to, kādām vajadzētu būt nākotnes tirdzniecības attiecībām pēc “Brexit”. Brisele piedāvā ciešas attiecības bez tarifiem un kvotām, bet Londonai jāievēro ES standarti. Britu premjers Boriss Džonsons savukārt paziņoja, ka turpmāk vairs nebūs vajadzības pakļauties Eiropas Savienības normām.
Pēc Sīrijas spēku uzbrukuma Turcijas armijai Erdogans sola prettriecienus
Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka Ankara vienmēr dos prettriecienu tiem, kas uzbruks tās armijai. Šādi viņš reaģējis uz ziņām, ka Sīrijas režīma spēki apšaudē nogalinājuši vairākus turku karavīrus un vienu armijas līgumdarbinieku. Turcija īstenojusi prettrieciena operāciju un brīdinājusi Krieviju nestāties tai ceļā.
Pēc svētdienas uzbrukuma Lielbritānija mainīs attieksmi pret notiesātajiem teroristiem
Pēc svētdien notikušā uzbrukuma Londonā Lielbritānijas valdība sola plašas un fundamentālas izmaiņas sistēmā, kas attiecas uz personām, kuras notiesātas par terorismu. Svētdien Londonā islāma ekstrēmists sadūra trīs cilvēkus, viņu pēc tam nošāva policija. Uzbrucēju identificēja kā 20 gadus veco Sudešu Ammanu. Viņš nesen janvārī bija priekšlaicīgi atbrīvots no ieslodzījuma, kur izcieta cietumsodu par terorakta plānošanu. Tikai pirms diviem mēnešiem Londonā notika līdzīgs uzbrukums.
«Airbus» par iespējamo korupciju maksās milzu sodu
Eiropas aviobūves uzņēmums "Airbus" piekritis samaksāt 3,6 miljardu eiro sodu Francijā, Lielbritānijā un ASV. Šo valstu tiesībsargājošās institūcijas noskaidroja, ka kompānija maksājusi kukuļus starpniekiem un amatpersonām, lai panāktu līgumu noslēgšanu vismaz 20 valstīs.
Ziemeļīrijā dalītas izjūtas par «Brexit»
Ziemeļīrija referendumā par Lielbritānijas tālākajām attiecībām ar Eiropas Savienību (ES) plaši balsoja pret “Brexit”. Tagad, kad tas ir noticis, ziemeļīri pieņem realitāti, bet atzīst, ka joprojām ir daudz nezināmā. Tieši Ziemeļīrija arī visskaudrāk izjutīs atdalīšanos no bloka, jo tai ir robeža ar Īriju, kas paliek Eiropas Savienībā.  
Jaunākie
Interesanti