Ārzemēs
Lielbritānija apsūdz Krieviju mēģinājumos ietekmēt 2019. gada vēlēšanas
Lielbritānija paziņojusi, ka Krievija centusies ietekmēt 2019. gada parlamenta vēlēšanas. Tas esot darīts, sociālajos medijos izplatot nelikumīgi iegūtus delikātus dokumentus, kas attiecas uz iecerēto brīvās tirdzniecības līgumu ar ASV. Savukārt Lielbritānijas parlamenta izlūkošanas un drošības komiteja paziņojusi, ka nākamnedēļ tiks publicēts ilgi gaidītais ziņojums par iespējamo Krievijas iejaukšanos "Brexit" referendumā.
Norvēģijā pieaug autoavāriju skaits
Ņemot vērā Covid-19 ierobežojumus, daudzi sākuši iepazīt savas valsts skaistākās dabas takas, ezerus un citus dabas objektus. Tā dara ne tikai Latvijā, bet arī Norvēģijā. Pieaugot braucēju  skaitam, uz lielceļiem diemžēl pieaug arī avāriju skaits. 
ASV galvenais infektologs aizstāvas pret Trampa kritiku
ASV galvenais infektologs Entonijs Fauči atbildējis uz izteikto Baltā nama kritiku par savu darbību. Pret viņu vērstās apsūdzības Fauči nosaucis par dīvainām un nepamatotām.

Intervijā žurnālam “The Atlantic” viņš uzsvēris, ka mēģinājumi apšaubīt viņa profesionalitāti grauj tikai Donalda Trampa administrācijas reputāciju.  
Eksperti: Globālie dzimstības rādītāji līdz gadsimta beigām piedzīvos dramatisku kritumu
Vašingtonas Universitātes Veselības metrikas un novērtēšanas institūta pētījumā secināts, ka līdz 2100. gadam globālie dzimstības radītāji ievērojami samazināsies, atstājot milzīgu ietekmi uz sabiedrībām visā pasaulē. Iemesli meklējami faktā, ka sievietes arvien vairāk domā par izglītību un darbu, tāpat pieejamāka kļuvusi kontracepcija. Pētnieki norāda, ka vissmagāk no iedzīvotāju skaita izmaiņām cietīs tādas valstis kā Japāna un Itālija.
Maskavā protestos pret konstitūcijas izmaiņām vairāk nekā 140 aizturēto
Protestējot pret izmaiņām konstitūcijā, Maskavā ielās izgāja simtiem cilvēku. Iedzīvotāji iebilst pret izmaiņām, kas ļautu prezidentam Vladimiram Putinam kandidēt uz vēl diviem termiņiem, tā paliekot pie varas līdz 2036.gadam. Protesta laikā sanākušie vāca parakstus par referenduma rezultātu anulēšanu. Aizturēti vairāk nekā simts cilvēku.
Hakeri uzlauzuši slavenākos «Twitter» kontus naudas izkrāpšanas nolūkos
Pagaidām nenoskaidrots hakeru grupējums uzlauzis vairāku pasaulē slavenu politiķu, uzņēmēju un korporāciju “Twitter” kontus, cenšoties izkrāpt naudu. Uz to reaģējot, “Twitter” vadība uz laiku apturējusi verificēto kontu darbību un paroļu nomaiņu. 

Uzlauzto kontu vidū ir ietekmīgāko ASV uzņēmēju Džefa Bezosa, Bila Geitsa un Īlona Maska “Twitter” vietnes, kā arī bijušā ASV prezidenta Baraka Obamas un prezidenta amata kandidāta Džo Baidena konti. Tāpat hakeri spējuši piekļūt tādu uzņēmumu kā “Apple” un “Uber” kontiem. 
Briselē uz sarunām pulcējas Serbijas un Kosovas prezidenti
Ceturtdien, 16. jūlijā, Briselē uz sarunām pulcēsies Serbijas un Kosovas prezidenti Aleksandrs Vučičs un Hašims Tači, cenšoties atsākt jau vairākus gadus strupceļā nonākušas sarunas par abu pušu turpmākajām attiecībām. Serbija joprojām neatzīst Kosovas vienpusēji pasludināto neatkarību un arī pašlaik izvirzītās prasības uzskata par pārmērīgām.
Atceļ EK lēmumu piedzīt no «Apple» Īrijā nenomaksātos nodokļus
Amerikas Savienoto Valstu tehnoloģiju uzņēmumam "Apple" nebūs jāatmaksā 13 miljardi eiro, lai kompensētu uzņēmuma nenomaksātos nodokļus Īrijā. Tā lēmusi Eiropas Savienības Vispārējā tiesa.

Eiropas Komisija (EK) 2016. gadā uzsāka procesu pret "Apple", norādot, ka uzņēmuma priekšrocības Īrijā ir pretrunā ar Eiropas Savienības tiesību normām, kas regulē valsts atbalstu uzņēmumiem.
Baltkrievijā pie vēlēšanām nepielaistais Babariko aicina iedzīvotājus iesniegt miljonu sūdzību vēlēšanu komisijai
Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām nepielaistā Viktora Babariko komanda iesniegusi oficiālu sūdzību Centrālajai vēlēšanu komisijai, aicinot to darīt arī vienkāršajiem vēlētājiem. Šādi tiek reaģēts uz baltkrievu varas iestāžu rīcību, tostarp asi vēršoties pret mierīgajiem protestētājiem. Tikmēr Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko protesta akciju rīkošanā vaino interneta provokatorus, aicinot rietumvalstis nenorādīt uz demokrātijas trūkumu Baltkrievijā, bet tikt galā ar savām problēmām. 
Norvēģijā uzbrucējs sadur trīs sievietes; viena mirusi
Norvēģijā kāds uzbrucējs sadūris vairākas sievietes, un pēc gūtajiem ievainojumiem viena mirusi. Divas cietušās atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā. Policija aizturējusi kādu 31 gadus vecu vīrieti, kurš jau iepriekš bijis sodīts.
Vēlēšanās Ziemeļmaķedonijā galvenā cīņa starp sociāldemokrātiem un nacionāļiem
Ziemeļmaķedonijā trešdien, 15. jūlijā, notiek parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, kas ir pirmās vēlēšanas, kuras notiek kopš valsts nosaukuma maiņas. Vēlēšanu procesu apgrūtinājusi koronavīrusa pandēmija. Galvenā cīņa vēlēšanās norisināsies starp sociāldemokrātiem un nacionāļiem. Aptaujas nevienai no abām lielākajām partijām nesola absolūto vairākumu, tādēļ tiek sagaidītas sarežģītas koalīcijas sarunas.
Jaunākie
Interesanti