Ārzemēs
Fermeri Eiropā rīko plašas protesta akcijas
Fermeri vairākas Eiropas valstīs sarīkojuši plašas protesta akcijas pret valdību īstenoto lauksaimniecības politiku. Vācijas lauksaimnieku neapmierinātību izraisīja plānotie stingrie ierobežojumi, kuru mērķis ir aizsargāt vidi.
Sociāldemokrātu grupa - centieni pārdzīvot identitātes krīzi
Sociāldemokrāti ir viena no lielākajām, vecākajām un ietekmīgākajām politiskajām grupām Eiropas Parlamentā. Lai gan šis politiskais spēks, ko Eiropas Parlamentā ir pieņemts dēvēt arī par sociālistiem, aizvadītajās vēlēšanās ir zaudējis daļu mandātu, tā deputāti joprojām veido otro lielāko frakciju.
Turcijā tiesas process pret cilvēktiesību aktīvistiem
Turcijā trešdien, 27. novembrī, atsāksies tiesas prāva pret vairākiem cilvēktiesību aizsardzības organizācijas ''Amnesty International'' darbiniekiem, tostarp organizācijas Turcijas nodaļas bijušo vadītāju. Šis process aizsākās jau pirms vairākiem gadiem, un kopumā desmit cilvēki tiek apsūdzēti par dalību teroristu organizācijā. Apsūdzētie savu vainu kategoriski noliedz.
Maltā saistībā ar žurnālistes slepkavības lietu no amata atkāpies premjera biroja vadītājs
Maltā no amata atkāpies premjerministra biroja vadītājs Kīts Skembri. Viņa vārds no jauna izskanējis pirms diviem gadiem nogalinātās pētnieciskās žurnālistes Dafnes Karuanas Galicias slepkavības lietā. Skembri ir augstākā Maltas amatpersona, kas atkāpusies no amata šīs lietas ietvaros. Tikmēr Eiropas Padomes ziņotājs pauž bažas, ka Maltas varas iestādes joprojām cenšas kavēt šīs slepkavības izmeklēšanu.
«Pasaules panorāma» prognozē. TOP3 notikumi ārzemēs šonedēļ
Otrdien, 26. novembrī, Strasbūrā pasniedz Saharova balvu ukraiņu aktīvistam Oļegam Sencovam, kurš ieslodzījuma dēļ to nevarēja saņemt iepriekš. Šonedēļ apstiprinās arī jauno Eiropas Komisijas sastāvu, un Francijas prezidents Emanuels Makrons, kurš iepriekš kritizējis NATO, ka tā piedzīvo ''smadzeņu nāvi'', Parīzē tiekas ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu.
Ķīniešu spiegi Austrālijā - vai pat parlamentā?
Austrālijā plašumā vēršas spiegošanas skandāls. Medijos izskanējusi informācija, ka Ķīna ir centusies izvērst šajā valstī savu spiegu tīklu, cenšoties pat panākt sava cilvēka ievēlēšanu Austrālijas parlamentā. Izlūkdienesti apstiprina, ka par šādu iespējamo spiegošanu ir informēti un to izmeklē. Tikmēr atsevišķi mediji norāda, ka Ķīnas ietekme Austrālijā, tostarp politiskajā dzīvē, nevienam jau sen nav noslēpums.
Gruzijā turpinās plaši protesti pret valdību
Gruzijā turpinās plaši protesti pret partijas “Gruzijas sapnis” veidoto valdību. Pirmdien, 25. novembrī, galvaspilsētas Tbilisi ielās izgāja aptuveni 20 000 opozīcijas atbalstītāju.  
Ukrainas prezidents Zelenskis apmeklēs Lietuvu un Igauniju
Otrdien, 26. novembrī, oficiālās vizītēs Baltijas valstīs atgriežas Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Šodien viņš viesosies Igaunijā, bet rīt – Lietuvā. Latvijā Ukrainas prezidents oficiālā vizītē ieradās jau pagājušajā mēnesī.
Kaljulaida atbrīvo no amata lauku lietu ministru Jerviku
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida pēc premjerministra Jiri Ratasa ieteikuma pirmdienas vakarā pieņēmusi lēmumu atbrīvot no amata lauku lietu ministru Martu Jerviku, kas pārstāv labēji populistisko Konservatīvo tautas partiju (EKRE).
ANO dati liecina par rekordaugstu siltumnīcefektu izraisošo gāzu koncentrāciju
Siltumnīcefektu izraisošo gāzu koncentrācija atmosfērā atkal sasniegusi rekordaugstus līmeņus. Par to paziņoja ANO Pasaules Meteoroloģiskā organizācija, publicējot datus par 2018. gadu. Neskatoties uz Parīzes klimata vienošanos, kuras mērķis ir cīnīties pret klimata izmaiņām un globālo sasilšanu, Zemes atmosfērā palielinājusies gan oglekļa dioksīda, gan metāna, gan slāpekļa monoksīda koncentrācija. Dati publicēti nedēļu pirms ANO Klimata konferences Madridē.
Levits tiekas ar Stoltenbergu: skatījums uz svarīgākajiem NATO jautājumiem pilnībā sakrīt
NATO dalībvalstu vidū turpinās spraigas diskusijas par alianses vienotību. Daudzi joprojām ir saniknoti par Francijas prezidenta Emanuela Makrona paziņojumu, ka NATO piedzīvo ''smadzeņu nāvi''. Savukārt Latvijas prezidents Egils Levits uzskata Makrona izteikumus par pamudinājumu uz diskusiju, kas notiks jau nākamnedēļ gaidāmajā alianses galotņu tikšanās reizē Londonā. Bet jau pirmdien, 25. novembrī, notiekošo aliansē Levits Briselē apsprieda ar NATO ģenerālsekretāru.
Jaunākie
Interesanti