Ārzemēs
Laikraksts: ASV un to sabiedrotajiem vajadzētu paplašināt Ukrainas militārpersonu apmācību programmu
Nepieciešams palielināt Amerikas un Eiropas mācību misiju skaitu ar Ukrainu, atzīmē laikraksts "The New York Times". Vašingtonas sākotnējā vilcināšanās šajā jautājumā daļēji bija saistīta ar bažām, ka pieredzējušiem ukraiņu karavīriem kaujas lauks būs jāatstāj apmācību dēļ. Bažas radīja arī tas, ka ASV veiktās Ukrainas militārpersonu apmācības Kremlis varētu uzskatīt par provokāciju, lēš laikraksts.
Ukrainas dronu izlūki uzteic Latvijā drukāto granātu «astīšu» kvalitāti
Droni, kas iepriekš filmēja kāzas, tagad Ukrainā nosaka ienaidnieka pozīcijas, tehnikas pārvietošanos un var arī veikt uzbrukumu – tā, tiekoties ar LTV, Ukrainas austrumos stāsta izlūku vienība, kas ļāva ielūkoties savā darbā. Vienība savā darbā izmanto arī Latvijā radītos granātu stabilizatorus jeb astītes, kuras piestiprina granātai, lai to no drona mestu uz ienaidnieka pozīcijām.
PVO diskutē par Covid-19 pandēmijas trauksmes līmeņa pazemināšanu
Pasaules Veselības organizācija (PVO) diskutē par Covid-19 pandēmijas trauksmes līmeņa pazemināšanu. Šobrīd PVO koronavīrusa pandēmiju klasificē kā "starptautisku sabiedrības veselības ārkārtas situāciju", kas ir organizācijas noteiktais augstākais trauksmes līmenis. Kā ziņo "Deutsche Welle", lēmums par trauksmes līmeņa iespējamo pazemināšanu netiks izziņots ātrāk par pirmdienu.
Zelenskis: Ukrainai nepieciešami 300–500 tanku
Esam pateicīgi Rietumiem par apņemšanos beidzot apgādāt Ukrainu ar tankiem, tomēr tanku kopējais skaits un piegādes laiks būs noteicošais, tā intervijā "Sky News" atzina Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Pēc viņa teiktā, Ukrainai pašlaik nepieciešami 300–500 tanku, lai atkarotu savas teritorijas un aizsargātu savus cilvēkus.
Indijā avarējušas divas kaujas lidmašīnas
Sestdien, 28. janvārī, 300 kilometru attālumā no Indijas valsts galvaspilsētas Ņūdeli avarēja divas Indijas gaisa spēku lidmašīnas, vēsta aģentūras AFP un "Reuters". AFP ziņo arī, ka incidenta cēlonis varētu būt šo lidmašīnu sadursme gaisā, mācību laikā.
Polija piegādās Ukrainai vēl 60 tanku
Polijas premjers Mateušs Moraveckis paziņojis, ka papildus 14 Vācijā ražotajiem tankiem "Leopard 2", ko Polija jau apsolījusi Ukrainai, Varšava nosūtīs ukraiņiem vēl 60 tanku. Puse no tiem būs Polijā ražotie tanki "PT-91", kas attīstīti uz padomju tanka "T-72" bāzes.
Svarīgākais šobrīd