Ārzemēs
Uzbrucējs Londonā sadūris mošejas kalpotāju
Londonas policija aizdomās par slepkavības mēģinājumu ceturtdien aizturējusi kādu vīrieti, kurš atbilstoši liecinieku teiktajam pilsētas centra mošejā sadūris muedzinu - draudzes kalpotāju, kurš vada lūgšanas.
Ukrainas austrumos turpinās artilērijas apšaudes
Austrumukrainā turpinās apšaudes starp Krievijas atbalstītajiem separātistiem un  valdības karaspēku. Oficiālā Kijeva vēsta, ka kaujinieki pēdējās diennakts laikā ir izmantojuši arī 82 milimetru kalibra mīnmetēju.  
Divās apšaudēs Vācijā vismaz 9 bojāgājušie
Vismaz deviņi cilvēki gājuši bojā apšaudē Vācijas pilsētā Hānavā. Kāds vīrietis atklājis uguni divos bāros. Policija uzskata, ka 43 gadus vecais uzbrucējs rīkojās rasistisku un galēji labēju motīvu vadīts. Aizdomās turēto vēlāk atrada mirušu savās mājās blakus viņa mātes mirstīgajām atliekām. Lietas izmeklēšanu pārņēmusi pretterorisma prokuratūra.
Ukrainā piemin un atceras Pašcieņas revolūcijas upurus
Kijevā šonedēļ atceras arī 2014. gada februāra traģiskos notikumus un godina “Debesu simtnieka” piemiņu. Valdības spēki atklāja uguni un nogalināja vairāk nekā 100 demonstrantu, kuri protestēja pret prezidenta Viktora Janukoviča valdību un atteikšanos virzīties uz Eiropas Savienību.
Lielbritānija mainīs imigrācijas sistēmu - neizsniegs vīzas mazkvalificētiem strādniekiem
Lielbritānija vairs neizsniegs vīzas mazkvalificētiem strādniekiem, liecina britu valdības trešdien, 19. februārī, publicētie plāni par jaunu imigrācijas sistēmu. Tā nosaka prioritāti augsti kvalificētam darbaspēkam un izbeidz cilvēku brīvu kustību. Valdība aicina uzņēmumus nepaļauties uz lētu darbaspēku no Eiropas un ieguldīt līdzekļus automatizācijā. 
Lībija izstājusies no ANO sarunām par pamieru
Lībijas vienotības valdība ir paziņojusi par izstāšanos no ANO sarunām, kuru mērķis bija veicināt ilgstošu pamieru kara izpostītajā valstī. Šāds paziņojums izskanējis neilgi pēc uzbrukuma Tripoles ostai. Pret starptautiski atzīto valdību karojošie Lībijas nacionālās armijas kaujinieki paziņojuši, ka uzbrukuma mērķis esot bijis turku kravas kuģis, kas no Turcijas piegādājis Lībijai bruņojumu.
Turcijas varasiestādes turpina vēršanos pret pilsoniskajiem aktīvistiem
Turcijas varasiestādes turpina vēršanos pret pilsoniskajiem aktīvistiem, kurus tur aizdomās par valsts apvērsuma mēģinājumu 2016. gadā. Otrdien, 18. februārī, tiesa pierādījumu trūkuma dēļ uzlika par pienākumu atbrīvot vienu no skaļākajiem cilvēktiesību aizstāvjiem Osmanu Kavalu, taču vien dažas stundas vēlāk viņu atkārtoti arestēja, izvirzot jaunas apsūdzības. Šodien paredzēts pasludināt spriedumu vēl 11 aktīvistu lietā.
Lielbritānijā izstrādāta jauna imigrācijas sistēma
Lielbritānijas varas iestādes izstrādājušas jaunu imigrācijas sistēmu, kuras mērķis ir veicināt augsti kvalificētu speciālistu ieceļošanu. To varētu ieviest no nākamā gada sākuma, kad beigsies izstāšanās pārejas periods no Eiropas Savienības.
Eksperti brīdina par klimata pārmaiņu ietekmi uz starptautisko drošību
Šomēnes Starptautiskā Klimata un drošības militārā padome publicēja pirmo ziņojumu par klimata pārmaiņu ietekmi uz starptautisko drošību. “Pasaules klimata un drošības ziņojums 2020” ir aicinājums uz rīcību un aicinājums sagatavoties un novērst klimata pārmaiņu radītos drošības riskus, starptautiski sadarbojoties.  
Jaunākie
Interesanti