Ārzemēs
Negaisā Polijas Tatros vairāki cilvēki zaudējuši dzīvību
Pērkona negaisā Polijas dienvidos – Tatru kalnos – dzīvību zaudējuši vismaz četri cilvēki. Viņu vidū ir divi bērni. Vairāk nekā 30 cilvēki ievainoti.

Zibens pēkšņi iespēris Gevonta kalna virsotnē uzstādītā metāla krustā brīdī, kad tur atradušies daudzi tūristi.
Arī Makrons noraida Džonsona «Brexit» piedāvājumu
Francijas prezidents Emanuels Makrons paudis atbalstu idejai uzsākt mēnesi ilgas sarunas, lai novērstu bezvienošanās “Brexit”. Tomēr viņš noraidījis iespēju, ka Eiropas Savienība varētu atteikties no tā dēvētā pagaidu risinājuma Īrijas robežas jautājumā. Šādu atteikšanos pieprasījis Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons.
Kosovas likumdevēji nobalso par parlamenta atlaišanu
Kosovas likumdevēji ceturtdien, 22.augustā, nobalsojuši par parlamenta atlaišanu, šādi sagatavojot ceļu jaunām vēlēšanām. Jaunā valdība Kosovas un Serbijas sarunām varētu dot jaunu impulsu, atceļot līdzšinējā premjerministra Ramuša Haradinaja noteikto 100% muitas tarifu Serbijas precēm. Tomēr var paiet vairāki mēneši, līdz tiks izveidota valdība, tādēļ sarunu atsākšana var arī ievērojami ieilgt.
ASV imigrantu bērnus turpmāk varēs aizturēt uz nenoteiktu laiku
ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija trešdien, 21.augustā paziņoja, ka atcels stingros juridiskos ierobežojumus tam, uz cik ilgu laiku nelegālo imigrantu bērni var tikt aizturēti. Rīcības mērķis ir atturēt nelegālos imigrantus no cerībām, ka viņi pēc aizturēšanas tiks atbrīvoti un varēs pazust ASV iedzīvotāju vidū.
Kanāriju salās izdevies stabilizēt ugunsgrēkus
Spānijai piederošajās Kanāriju salās ir izdevies stabilizēt jau vairākas dienas ilgstošo, plašo savvaļas ugunsgrēku, pateicoties vēsākam laikam un mierīgākiem vējiem. Lielākā daļa ugunsgrēka dēļ evakuēto iedzīvotāju ir atgriezušies mājās.
Islandes premjerministre netiksies ar Pensu
Islandes premjerministre Katrina Jakobsdotira paziņojusi, ka netiksies ar ASV viceprezidentu Maiku Pensu laikā, kad viņš apmeklēs Islandi. Tā vietā viņa dosies uz arodbiedrību konferenci Zviedrijā. Politikas vērotāji atzinuši, ka tas ir bezprecedenta gadījums.
Džonsons pārliecināts par ES spēju mainīt nostāju par pagaidu risinājumu Īrijas robežas lietā
Tupinoties Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona divpusējām sarunām ar Eiropas līderiem, britu premjers joprojām pauž pārliecību par to, ka Eiropas Savienība (ES) mainīs savu nostāju tā dēvētajā pagaida risinājumā Īrijas robežas jautājumā. Džonsona nostāja nav mainījusies par spīti tam, ka Eiropas Komisija (EK) noraidījusi prasību atteikties no pagaidu risinājuma, savukārt Vācijas kanclere Angela Merkele uzsvērusi, ka risinājums jāatrod bez izstāšanās līguma atvēršanas.  
Pēc tiesnešu nomelnošanas skandāla atkāpies Polijas tieslietu ministra vietnieks
Polijas tieslietu ministra vietnieks Lukašs Pjebjaks otrdien, 20. augustā, atkāpās no amata pēc tiesnešu nomelnošanas skandāla. Tādējādi viņš kļuvis par jau otro valdošās partijas „Likums un taisnīgums” pārstāvi, kas pēdējo nedēļu laikā demisionējis pirms 13. oktobrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.  
Itālijā sākas konsultācijas par jauno valdību
Itālijas prezidents Serdžo Matarella sācis sarunas ar politisko partiju līderiem, lai noskaidrotu, vai iespējama jauna valdības izveide, vai tomēr būs nepieciešamas jaunas vēlēšanas. Paredzams, ka sarunas ilgs līdz piektdienai.
Kaljulaida atbalsta nodokli Krievijas elektroenerģijai
Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida paudusi atbalstu idejai ar nodokli aplikt Baltijas valstu tirgū no Krievijas ienākošo elektroenerģiju. Viņa uzskata, ka par elektroenerģijas importu no trešajām valstīm būtu jāpanāk kopīgs Eiropas Savienības lēmums. To viņa paziņoja vakar Tallinā, tiekoties ar Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu.
Igaunijā valdības krīze
Igaunijas iekšlietu ministra un konservatīvās "EKRE" partijas politiķa Marta Helmes centieni atlaist Policijas pārvaldes priekšnieku izraisījuši krīzi Igaunijas valdībā. Nedz valdības vadītājs Jiri Ratass, nedz arī prezidente Kersti Kaljulaida neuzskata šādu plānu par adekvātu. Kaljulaida pat teikusi, ka šādam ministram nav vietas valdībā. Tikmēr opozīcijā esošā "Reformu partija" rosina neuzticības balsojumu visai valdībai.
Tramps un Maduro apliecina: Notiek sarunas starp ASV un Venecuēlas amatpersonām
ASV prezidents Donalds Tramps un Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro apliecināja, ka augstu ASV un Venecuēlas amatpersonu starpā jau mēnešiem ilgi notiek sarunas. Tramps gan atteicās precizēt, kādas amatpersonas ir iesaistītas sarunās, vien norādot, ka ASV sarunājas ļoti augstā līmenī un ir iesaistīti dažādu līmeņu Venecuēlas pārstāvji.  
Saūda Arābijā atvieglo ceļošanu sievietēm
Saūda Arābija sākusi īstenot reformu, kas ļaus sievietēm, sākot no 21 gada vecuma, saņemt pases un doties ārzemju braucienos bez aizbildņa jeb vīrieša atļaujas. Tas ir būtisks jaunums musulmaņu karalistē, kur sieviešu tiesības līdz šim tikpat kā neeksistēja.
Pētījums: Vācijas valdība strādā raiti, tomēr lielākā daļa sabiedrības to neizjūt
Vācijas valdība līdz šim strādājusi „rekordlielā” tempā, liecina jauns pētījums, kas vētījis valdības darbu un dotos solījumus. Tomēr, skaidrojot sabiedrības domas, lielākā daļa vēlētāju šaubās, ka valdība savus solījumus patiesi pilda. Tuvojoties vēlēšanām vairākās Vācijas federālajās zemēs, Vācijas kancleres Angelas Merkeles koalīcijai atlicis pavisam maz laika, lai pārliecinātu vēlētājus par valdības darba augļiem.  
Jaunākie
Interesanti