Ārzemēs
Francijā turpinās vērienīgi protesti pret Makrona pensiju sistēmas reformu
Francijā otro dienu turpinās plaši streiki, kas vakar - ceturtdien, 5. decembrī, paralizēja lielu daļu valsts. Francija gatavojas jauniem masu protestiem pret prezidenta Emanuēla Makrona iecerētajām pensiju sistēmas reformām. Vakar demonstrācijās piedalījās simtiem tūkstoši cilvēku, izcēlās arī vardarbīgas sadursmes. Līdzīgi kā ceturtdien, arī šodien atcelti gandrīz visi ātrgaitas vilcienu reisi, gandrīz paralizēts arī Parīzes metro, un gaidāms, ka būs atcelti simtiem avioreisu.
Kompānijai «Uber» divu gadu laikā ziņots par 6000 seksuāliem uzbrukumiem
Amerikas Savienoto Valstu kopbraukšanas pakalpojumu kompānijai "Uber" 2017. un 2018.gadā tika ziņots par apmēram 6000 seksuālu uzbrukumu gadījumiem ASV. Tas atklājies pēc tam, kad kompānija ceturtdien publicējusi ziņojumu par drošību, pirmo reizi atklājot šādus datus. "Uber" un ar to konkurējošā kompānija "Lyft" sastopas ar pieaugošu spiedienu tikt galā ar aizvien lielāku skaitu sūdzību par seksuāliem uzbrukumiem.
ES notikumu apskats: EK ambiciozie plāni, klimats un digitālais nodoklis
Pagājušajā nedēļas nogalē Eiropas Savienība atzīmēja divus nozīmīgus notikumus – desmito gadadienu kopš Lisabonas līguma noslēgšanas, kā arī jaunās Eiropas Komisijas stāšanos amatā. Šonedēļ ES notikumu apskatā  TOP3 arī par klimatu un briestošo tirdzniecības saspīlējumu starp ASV un Eiropu.
Vācija varētu ierobežot maksimālo braukšanas ātrumu uz autobāņiem līdz 120 km/h
Vācijā apsver iespēju ierobežot maksimālo braukšanas ātrumu uz autobāņiem līdz 120 kilometriem stundā (km/h), lai mazinātu izmešus un sasniegtu klimata mērķus. Patlaban daudzviet uz vācu lielceļiem nav nekāda ātruma ierobežojumu. Par pretrunīgi vērtēto priekšlikumu ziņo vācu mediji, atsaucoties uz vides aģentūras iekšējo dokumentu.
Laikraksts: Krievijas spiegi izmantojuši Francijas Alpu reģionu kā savu bāzi
Rietumu izlūkdienesti noskaidrojuši, ka 15 Krievijas armijas izlūkdienesta GRU spiegi izmantojuši Francijas Alpu reģionu kā bāzi savām operācijām Eiropā. Par to šodien vēsta Francijas laikraksts "Le Monde". Šī spiegu vienība esot atbildīga par pasūtījuma slepkavībām, sabotāžu un informācijas apmaiņu starp aģentiem un viņu kontaktpersonām.
Igaunijā atbrīvo valsts nodevēju Simmu
Igaunijas tiesa atbalstījusi Krievijas labā spiegojošā Hermana Simma pirmstermiņa atbrīvošanu. Par valsts nodevību notiesātais Simms cietumā bija pavadījis 11 gadus no 12,5 gadu piespriestā soda. 

Tiesa atzinusi, ka viņam pašlaik ir ārkārtīgi niecīgas iespējas piekļūt informācijai, kas varētu apdraudēt Igauniju, tāpēc uz atlikušo soda laiku viņš atbrīvots, nosakot policijas uzraudzību.
FOTO: Franciju paralizē pēdējos gadu desmitos lielākais streiks
Francija ceturtdien, 5.decembrī, piedzīvo pēdējos gadu desmitos lielāko nacionālo streiku. Arodbiedrības protestē pret prezidenta Emanuela Makrona ierosināto universālo pensiju sistēmu, kas visvairāk ietekmētu sabiedriskā sektorā strādājošos. Streika dēļ traucēts skolu, policijas un medicīnas iestāžu darbs, taču vislielākais haoss vērojams transporta jomā.
NATO samiti pēc Krimas aneksijas - darba pilni
2014. gada Velsas samits tika dēvēts pat par nozīmīgāko kopš Berlīnes mūra krišanas. Tas notika septembrī pēc trauksmaina gada, kad Krievija bija anektējusi Krimu, bet Austrumukrainā, kā liecināja samitā publicētie NATO satelītuzņēmumi, aktīvi un militāri veiksmīgi konfliktā darbojās Krievijas bruņutehnika un karavīri. Paralēli samitam notika arī pirmā Minskas sanāksme, kas mieru tā arī nenesa. 
Baltkrievijas un Krievijas samits: cīņa par «prjaņikiem»
Šīs nedēļas beigās Baltkrievija un Krievija varētu parakstīt jaunu ciešākas integrācijas programmu, kas daudzu baltkrievu ieskatā apdraud Baltkrievijas neatkarību. Minskas un Kremļa sarunas rit smagi. Galvenos strīdus jautājumus izlems Vladimirs Putins un Aleksandrs Lukašenko, tiekoties aci pret aci Sočos. Baltkrievu līderis, kuram asa mēle, vienā laidā kritizē Kremli, kas savukārt Minsku šantažē. Pērn Kremlis paziņoja - ja Lukašenko grib arī turpmāk lēti iepirkt Krievijas naftu un gāzi, abu valstu integrācijai jābūt ciešākai. 
Jaunākie
Interesanti