Ārzemēs
Vašingtonā turpinās vērienīga «Nord Stream 2» lobēšana
Amerikas Savienoto Valstu likumdevēji joprojām cenšas apturēt vienu no svarīgākajiem Maskavas projektiem Eiropā – cauruļvadu "Nord Stream 2". Tādēļ projekta lobētāji Vašingtonā šobrīd ir aizņemtāki nekā jebkad agrāk. Taču saskaņā ar ASV valdības dokumentiem un pašreizējo un bijušo ASV amatpersonu sniegto informāciju lobētāji atklāj vien nelielu daļu par savām darbībām.
Ukrainu sadala Covid-19 riska zonās
Ukrainas valdība sadalījusi valsti Covid-19 riska zonās. Daļā valsts aizliegta visu publisko pasākumu rīkošana, bet citviet spēkā ir vienīgi prasība nēsāt maskas un ievērot sociālo distancēšanos.  
Trampa politika sekmējusi Irānas tuvināšanos Ķīnai
Irānas ekonomika smagi cieš no ASV noteiktajām sankcijām. Tāpēc Teherāna gatavojas noslēgt stratēģiskās sadarbības līgumu ar Ķīnu, lai piesaistītu ķīniešu investīcijas. Islāma republikas vēlme ciešāk sadarboties ar komunistisko Ķīnu lielā mērā ir saistīta ar ASV lēmumu izstāties no starptautiskās kodolvienošanās un Eiropas valstu nespējas pretoties Vašingtonas spiedienam.
Aicina atjaunot Covid-19 ierobežojumus Tartu
Tartu pilsētas un apriņķa pašvaldību, kā arī valsts iestāžu pārstāvji aicina atjaunot reģionā stingrākus ierobežojumus cīņai pret koronavīrusu Covid-19. Viens no prasības iemesliem ir Igaunijas iedzīvotāju vieglprātīgā attieksme pret infekciju.  Amatpersonas vēstulē valdībai aicina atjaunot vairāk par 2 svešu cilvēku kontaktēšanās aizliegumu un pieprasīt visiem ievērot 2 metru distanci.
Zviedriju šokējusi pusaudzes slepkavība apšaudē
Zviedrijas sabiedrību šokējusi pusaudzes slepkavība apšaudē. Traģēdija no jauna uzšķīlusi diskusijas par nepieciešamību stingrāk vērsties pret kriminālajiem grupējumiem. Pēdējos gados Zviedriju ir pārņēmis apšaužu un spridzināšanu vilnis.
Laikraksts: Bijušais pāvests Benedikts ir smagi slims
Bijušais Romas Katoļu baznīcas pāvests Benedikts ir smagi slims. Tā vienam no Vācijas laikrakstiem ir paziņojis Benedikta biogrāfijas autors. Emeritētais pāvests jūnijā viesojās savā dzimtajā Bavārijā, lai pēdējo reizi apciemotu 96 gadus veco brāli, kurš nomira īsi pēc tam. Tas bija pirmais Benedikta ceļojums ārpus Itālijas pēc atteikšanās no pāvesta krēsla.
Itālijas pilsētā Dženovā atklāj jauno tiltu
Itālijas pilsētā Dženovā pirmdien, 3.augustā, tiek atklāts jauns tilts, kas aizstās pirms diviem gadiem pēkšņi sabrukušo viaduktu. Jaunais tilts ir uzbūvēts ļoti ātrā tempā – tikai 15 mēnešu laikā. Tomēr vietējie iedzīvotāji ir skeptiski par to, vai tas spēs atdzīvināt problēmām pārņemto ostas pilsētu.
Turcijas jaunais sociālo mediju likums raisa bažas par vārda brīvību
Turcijas parlaments pagājušajā nedēļā apstiprināja likumu, kas dos valdībai plašākas iespējas kontrolēt sociālos medijus. Likums ticis vērtēts pretrunīgi, arī debates parlamentā par to bija garas. Cilvēktiesību aktīvisti pauž bažas par tā ietekmi uz vārda brīvību, kā arī norāda uz Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana vēlmi apklusināt savus kritiķus.
ASV un Kanādas robeža nebūtiskiem ceļojumiem varētu būt slēgta vēl mēnešiem
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) un Kanādas robeža Covid-19 dēļ varētu būt slēgta vēl mēnešiem ilgi. Par to ziņo Kanādas televīzijas kanāls CBC. Ierobežotā pārvietošanās starp valstīm ietekmējusi daudzus iedzīvotājus abās pusēs. Tomēr vīrusa uzliesmojuma ASV dēļ vismaz kanādieši pagaidām nevēlas, lai robeža drīzumā tiktu atvērta.
Jaunākie
Interesanti