Ārzemēs
Vēlēšanas Velsas apgabalā kļūs par pirmo Džonsona pārbaudījumu
Šodien Lielbritānijā notiekošās papildvēlēšanas vienā no apgabaliem Velsā būs pirmais nopietnais pārbaudījums jaunajam valsts premjeram Borsiam Džonsonam tikai nedēļu pēc stāšanās amatā. Iedzīvotāji Brekonas un Radnoršairas vēlēšanu apgabalā izvēlēs savu pārstāvi Apvienotās Karalistes parlamentā pēc tam, kad līdzšinējais, konservatīvo deputāts, tika atsaukts no amata.
Navaļnija organismā indīgas vielas nav atrastas
Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija organismā nav atrastas indīgas vielas, apliecinājuši Maskavas Sklifosovska ātrās palīdzības zinātniski pētnieciskā institūta speciālisti. Navaļnijs, kuram bija sākusies spēcīga alerģiska reakcija, no ieslodzījuma vietas iepriekš tika nogādāts slimnīcā.
Arī Latvijā aicina gatavoties «Brexit» bez vienošanās
Līdz brīdim, kad Lielbritānija šķirsies ar Eiropas Savienību (ES), atlikuši tieši trīs mēneši, un, visticamāk, tā būs bezvienošanās attiecību saraušana. Jau tagad Ārlietu ministrija izplatījusi aicinājumu daudziem iesaistītajiem precizēt plānus, ko darīt bezvienošanās “Brexit” gadījumā. Viens gan ir skaidrs visiem iesaistītajiem – haoss būs.
Itālija ļauj Sicīlijā izkāpt krastā migrantiem, kas vairākas dienas pavadījuši uz kuģa
Itālija trešdien piekrita atļaut no kuģa Sicīlijā izkāpt krastā desmitiem migrantu pēc tam, kad daļu no viņiem piekrita uzņemt vairākas citas Eiropas Savienības valstis. Jau pagājušajās nedēļā Vidusjūrā izglābtie migranti vairākas dienas pavadīja uz Itālijas krasta apsardzes kuģa, jo valdība viņiem neļāva izkāpt krastā, pirms viņus uzņemt nepiekritīs arī citas Eiropas valstis. Eiropas Savienības iekšlietu ministri pagājušajā nedēļā vienojās par pagaidu mehānismu Vidusjūrā uzņemto migrantu pārvietošanai.
Krievijas austrumos turpinās spēcīgi plūdi
Krieviju skārušie plūdi turpina izplesties Sibīrijas reģionā un arvien vairāk postījumus nodara arī Tālajos Austrumos. Amūras apgabalā applūdušo pilsētu un ciematu skaits sasniedzis trīsdesmit.
ASV demokrāti rīko prezidenta amata kandidātu debates; aptaujās līderis ir Baidens
Aizvadītas Amerikas Savienoto Valstu (ASV) demokrātu partijas debates, kurās prezidenta amata kandidāti diskutēja par to, kurš no viņiem labāk pārstāvētu partiju cīņā ar prezidentu Donaldu Trampu nākamā gada vēlēšanās. Debates izšķir, vai demokrāti dos priekšroku kreisi progresīvam kandidātam vai tomēr mērenāk noskaņotai kandidatūrai.   
Pētījums: Jaunajā imigrantu programmā patvērums ASV nav piešķirts nevienam imigrantam
Kopš ASV administrācija pirms vairāk nekā pieciem mēnešiem pieņēma jaunu programmu, saskaņā ar kuru nelegālajiem imigrantiem jāgaida Meksikā savu lietu izskatīšana ASV tiesās, patvērums nav piešķirts nevienam. Tas secināts šonedēļ publiskotajā Sirakjūsas Universitātes pētījumā. Tas arī atklāj, ka milzīga problēma nelegālajiem imigrantiem ir juridiskā pārstāvība.
Sibīrijā turpinās plaši mežu ugunsgrēki
Krievijas austrumu reģionā Sibīrijā jau ilgāku laiku turpinās plaši mežu ugunsgrēki. Varas iestādes izsludinājušas ārkārtas stāvokli Krasnojarskas novadā, Irkutskas apgabalā un Jakutijā. 
Uzlidojumos Sīrijā pēdējo mēnešu laikā 450 bojāgājušie
Sīrijas armijas un to atbalstošās Krievijas aviācijas uzlidojumos Sīrijas provincē Idlibā pēdējo mēnešu laikā nogalināti vismaz 450 civiliedzīvotāji. Satraucošos datus īpašā ANO Drošības padomes sēdē publiskoja šīs organizācijas pārstāvji. 
«Brexit» bažu dēļ turpina krist mārciņas vērtība
Lielbritānijas sterliņu mārciņas vērtība nokritusi līdz zemākajam punktam vairāk nekā divu gadu laikā. Kritums tiek saistīts ar bažām par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās. Pesimisms īpaši pieaudzis pēc premjera Borisa Džonsona viesošanās Skotijā, kur viņu asi kritizēja Skotijas pirmā ministre.
Jaunākie
Interesanti