Ārzemēs
Eiropas Parlaments ratificē «Brexit» vienošanos
Eiropas Parlaments (EP) trešdien, 29. janvārī, ratificējis "Brexit" vienošanos, nodrošinot, ka Lielbritānija piektdien, 31. janvārī, plkst.23 pēc Griničas laika izstājas no Eiropas Savienības (ES).
Bigbens klusēs «Brexit» stundā
Lielbritānijā notikušas debates par to, kā atzīmēt vēsturisko brīdi, kad Lielbritānija atstās Eiropas Savienību (ES). Daļa sabiedrības, kas atbalsta “Brexit”, uzskata ka  31. janvāra naktī nozīmīgā stunda būtu jāievada slavenajam un vēsturiskajam pulksteņtornim Bigbenam.
Kas sekos pēc «Brexit»?
Pagājuši jau vairāk nekā trīs gadi kopš izšķirošā “Brexit” referenduma, un nu, daudz aprunāts un jau paguvis pamatīgi nogurdināt sabiedrību, tas beidzot ir klāt - to piedzīvosim jau sestdien. Šī ir pirmā reize Eiropas Savienības vairāk nekā 60 gadu ilgajā vēsturē, kad kāda dalībvalsts izstājas, un līdz ar to šī ir jauna situācija visiem. Bet kādā Eiropā mēs modīsimies 1. februāra rītā?  
Vairākas aviokompānijas pārtrauc lidojumus uz Ķīnu vīrusa dēļ
Lielbritānijas nacionālā aviokompānija “British Airways” pārtraukusi visus avioreisus uz kontinentālo Ķīnu, lai pasargātos no iespējamas bīstamā vīrusa izplatības. Vairākus reisus atcēlušas arī lielākās ASV un Kanādas lidsabiedrības. Izteikti arī brīdinājumi neceļot uz kontinentālo Ķīnu, ja vien tas nav nepieciešams.  
ES piemēro sankcijas septiņiem Krimas vēlēšanu rīkotājiem
Eiropas Savienība (ES) piemērojusi sankcijas vēl septiņām personām, kas pagājušajā gadā palīdzēja sarīkot vēlēšanas Krievijas okupētajā Krimā. Amatpersonas uzsver, ka lēmums atkārtoti apliecina bloka atbalstu Ukrainas suverenitātei un tās teritorijas nedalāmībai.
Eiropas Parlaments plenārsēdē Briselē lems par «Brexit» vienošanos
Sestdien, 1. februārī, Lielbritānija atstās Eiropas Savienību, bet trešdien, 29. janvārī, savs vārds par "Brexit" jāsaka Eiropas Parlamenta deputātiem. Ir sagaidāms, ka plenārsēdē Briselē viņi atbalstīs izstāšanās vienošanos un līdz ar to tā varēs stāties spēkā. Briseles politiķi daudzreiz ir teikuši, ka šis šķiršanās līgums ir ārkārtīgi nozīmīgs, jo tas ļauj nokārtot visus vecos rēķinus un garantē arī pilsoņu tiesības. Turpretī britu eiroskeptiķi uzstāj, ka šis dokuments pārlieku ierobežo Lielbritānijas brīvību.
Irākas iedzīvotājus priecē sniegs
Irākas ziemeļu kalnu kūrortā uzsnidzis sniegs. Vietējie iedzīvotāji cer, ka lielais sniega daudzums piesaistīs tūristus un iepriecinās vietējos iedzīvotājus, kas noguruši no mēnešiem ilgajiem protestiem.
Pasaulē pretrunīgi vērtē Trampa Tuvo Austrumu miera plānu
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta Donalda Trampa Tuvo Austrumu miera plāns izpelnījies pretrunīgas atsauksmes pasaulē. To pozitīvi vērtē Izraēlas pārstāvji, kritizē radikālie palestīniešu grupējumi un atsakās atbalstīt ANO amatpersonas.
Tramps paziņo par Tuvo Austrumu miera plānu
ASV prezidents Donalds Tramps, tiekoties ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu, paziņojis par miera plānu Tuvajiem Austrumiem, kas paredz Izraēlas un Palestīnas attiecību normalizēšanu.
Joprojām neskaidrība par Ziemeļīrijas robežu pēc «Brexit»
Pēc 47 gadu ilgas kopābūšanas naktī no piektdienas uz sestdienu Apvienotā Karaliste oficiāli izstāsies no Eiropas Savienības (ES). Tad sāksies 11 mēnešu ilgs pārejas periods,  un vēl ir ļoti daudz nezināmo par to, kādas būs Lielbritānijas un ES attiecības pēc 2020. gada 31. decembra, skaidrības nav arī par Ziemeļīrijas robežu.
Ķīnas vīruss izplatās tālāk
Jaunais Ķīnas vīruss prasījis jau vairāk nekā simt cilvēku dzīvību, bet inficēšanās konstatēta četrarpus tūkstošiem. Lielākā daļa gadījumu ir Ķīnā, bet arī citviet pasaulē atklāj sasirgšanu, tā konstatēta vismaz 16 valstīs.    
Jaunākie
Interesanti