Ārzemēs
Protestētāji rada satiksmes haosu Honkongā
Honkongā aktīvisti, kas protestē pret Ķīnas komunistu valdības centieniem mazināt demokrātiju šajā autonomajā teritorijā, pirmdien izraisījuši satiksmes haosu, un ir traucēta metro vilcienu kustība,  bloķēti vairāki autoceļi, kā arī atcelti vairāk nekā 200 reisu Honkongas lidostā.
Indijas valdība atceļ Kašmiras autonomiju
Indijas valdība steidzamības kārtā apstiprinājusi prezidenta dekrētu, atceļot Kašmiras reģiona īpašo statusu un pastiprinot centrālās valdības kontroli pār reģionu. Tāpat iesniegts likumprojekts, kas piedāvā sadalīt Kašmiru divās daļās. Valdošā partija savu lēmumu sauc par vēsturisku soli ceļā uz nācijas apvienošanu, savukārt opozīcijas spēki to dēvē par tumšāko dienu Indijas demokrātijas vēsturē. Pakistāna, kas arī pretendē uz šo reģionu, draudējusi reaģēt uz Indijas valdības lēmumu.
Atvērtā tipa cietums Somijā – veiksmes stāsts?
Daudziem vārds cietums, iespējams, saistās ar vietu, kurā noziedznieki ir noslēgti no ārpasaules un pavada laiku nelielās slēgtās kamerās. Tomēr veiksmīgai noziedznieku resocializācijai nepieciešams radīt atbilstošu vidi, lai ieslodzītie spētu mainīties un samazinātos recidīvs. Somija ir viena no tām valstīm, kura to cenšas panākt, izveidojot atvērta tipa cietumus.
Turcija sāks jaunu militāru operāciju Sīrijā 
Turcija gatavojas sākt jaunu militāru operāciju Sīrijā. Prezidents Redžeps Tajips Erdogans norādījis, ka par operāciju ir informēta gan Krievija, gan ASV, un operācija ir vērsta pret teroristiskajiem grupējumiem. 
Maskavas mērs: Protestiem nav nekāda sakara ar Maskavas domes vēlēšanām
Krievijas galvaspilsētā Maskavā notikušo protesta akciju dalībniekiem nav nekāda sakara ar Maskavas domes vēlēšanām, un opozīcija ir mēģinājusi izprovocēt cilvēkus uz dalību nekārtībās. Šādu viedokli paudis Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins. Aptuveni tūkstotis sestdien Maskavā aizturēto tagad ir atbrīvoti, un eksperti prognozē, ka protesta akcijas jau drīzumā varētu atkārtoties.
Divās apšaudēs ASV gandrīz 30 bojāgājušie
20 cilvēki gājuši bojā un 26 guvuši ievainojumus apšaudē tirdzniecības centrā ASV pilsētā Elpaso. Kāds vīrietis no automātiskā ieroča atklājis uguni uz veikala apmeklētājiem. Uzbrucēju aizturējusi policija. Tikai dažas stundas vēlāk notikusi vēl viena apšaude Ohaio štatā. Arī tajā ir liels skaits bojā gājušo un ievainoto.
Apšaudē Deitonā deviņi nogalinātie
Apšaudē Deitonā, Ohaio štatā (ASV) svētdienas naktī gājuši bojā deviņi cilvēki, vēl vismaz 16 cilvēki guvuši ievainojumus un nogādāti slimnīcā, ziņo ārvalstu mediji.
ASV grib izvietot jaunas raķetes Āzijā
Amerikas Savienotās valstis (ASV) vēlas izvietot Āzijā no zemes palaižamas vidēja darbības radiusa raķetes. Par to paziņojis ASV aizsardzības ministrs Marks Espers.
ES virza Pasaules Bankas izpilddirektori Georgijevu SVF izpilddirektora amatam
Eiropas Savienības (ES) valstu finanšu ministru balsojumā piektdien par ES kandidāti Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektora amatam izraudzīta Pasaules Bankas izpilddirektore Kristalina Georgijeva no Bulgārijas. Viņas kandidatūras izraudzīšanās gan izkristalizējusi šķelšanos dalībvalstu starpā. Turklāt viņas apstiprināšana SVF vadītājas amatā vēl nav garantēta, jo Georgijevas vecums neatbilst fonda noteiktajām prasībām.
Maskavā gaidāmi kārtējie protesti
Krievijas galvaspilsētā Maskavā šodien plānota kārtējā protesta akcija, kuras dalībnieki pieprasa neatkarīgo deputātu pielaišanu startam Maskavas domes vēlēšanās. Līdzīgi kā pagājušās nedēļas mītiņš, kura laikā tika aizturēti gandrīz 1400 cilvēku, arī šīsdienas gājiens ar varas iestādēm nav saskaņots.
Pentagons ASV debesīs izmēģina «novērošanas balonus»
ASV armija šobrīd veic plaša mēroga novērošanas izmēģinājumus sešos vidusrietumu štatos, izmantojot eksperimentālus gaisa balonus, kas spēj lidot lielā augstumā. To atklāj dokumenti, kas iesniegti ASV Federālajā sakaru komisijā. Testi radījuši bažas par to mērķiem un iedzīvotāju tiesībām uz privātumu.
Jaunākie
Interesanti