Ārzemēs
ES vēstnieks brīdina Baltkrieviju par sankcijām politieslodzīto dēļ
Eiropas Savienība (ES) cer, ka tai nevajadzēs atjaunot pret Baltkrieviju ieviestās sankcijas, tāpēc Minskai būtu īpaši jāpadomā par politieslodzīto atbrīvošanu. Šādu brīdinājumu izteicis ES pārstāvniecības Baltkrievijā vadītājs, izpelnoties baltkrievu varas iestāžu nosodījumu. Šāda asa vārdu pārmaiņa notiek laikā, kad Baltkrievijas Centrālā vēlēšanu komisija ir paziņojusi šīgada prezidenta vēlēšanām pielaistos kandidātus, starp kuriem nav vairāku favorītu.
ASV tiesa noraida izlīgumu Vainstaina lietā
ASV tiesa noraidījusi gandrīz 19 miljonu dolāru vērtu izlīgumu seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā Holivudas producenta Hārvija Vainstaina lietā. Vainstaina advokāti šo summu bija iecerējuši izmaksāt prasības pret Vainstainu iesniegušajām sievietēm apmaiņā pret gandrīz visu apsūdzību atcelšanu.
ASV anulē īpašo tirdzniecības statusu Honkongai
ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis par īpašā tirdzniecības statusa atņemšanu Honkongai un plāniem vērst sankcijas pret Ķīnas amatpersonām. Gaidāms, ka šie soļi vēl vairāk palielinās spriedzi jau tā sarežģītajās abu lielvalstu attiecībās.
Ungārija varētu bloķēt ES ekonomikas glābšanas fondu
Ungārijas parlaments ir pilnvarojis premjerministru Viktoru Orbanu uzlikt veto Eiropas Savienības pandēmijas pārvarēšanas fondam, ja šī fonda līdzekļu sadalījums dalībvalstīm nebūs izdevīgs Ungārijai. Tāpat parlaments aicina nepieļaut, ka finansējuma sadale tiek sasaistīta ar likuma un varas vai migrācijas jautājumu.
Francijā atzīmē Bastīlijas ieņemšanas dienu
Francijā otrdien valsts svētki – Bastīlijas ieņemšanas diena. Šī diena saistās ar notikumiem Parīzē 1789. gada 14. jūlijā. Tad parīzieši ieņēma Bastīliju – viduslaiku cietoksni, kas līdz tam bija kalpojis kā cietums un arsenāls. Tas bija izšķirošais brīdis Lielajai Franču revolūcijai.

Atšķirībā no citām reizēm, šogad nozīmīgo svētku militārā parāde veltīta Covid-19 laika varoņiem. Tiek godināti ātrās palīdzības automašīnu vadītāji, lielveikalu kasieri, pasta darbinieki un mediķi.
Lielbritānija nolemj izslēgt «Huawei» no 5G tīkla infrastruktūras
Lielbritānija paziņojusi, ka no nākamā gada telekomunikāciju operatoriem būs aizliegta Ķīnas ražotāja „Huawei” aprīkojuma iegāde. Tiek minēts, ka Lielbritānijas nostājas maiņā lielu lomu spēlējušas Amerikas Savienotās Valstis (ASV) un to vērstais spiediens pret Apvienoto Karalisti. „Huawei” šādu britu lēmumu nodēvējis par politizētu, savukārt Ķīna jau pagājušajā nedēļā brīdināja, ka šādam Lielbritānijas solim būs sekas.
Riodežaneiro maskas jāvalkā arī pludmalē
Ņemot vērā Covid-19 izplatību, Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro sejas masku valkāšana ir obligāta. Šis noteikums attiecas arī uz tiem, kuri vēlas apmeklēt pludmales.  
ANO brīdina par bada izplatīšanos Covid-19 dēļ
Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) ceļ trauksmi par Covid-19 pandēmijas smago ietekmi uz nabadzību un bada izplatīšanos. ANO ikgadējais ziņojums liecina, ka pērn hronisku badu pasaulē izjuta aptuveni 100 miljoni cilvēku, kas ir par 10 miljoniem vairāk nekā vēl pirms gada.
Francija piešķir 8 miljardus eiro mediķu algām
Francijas valdība vienojusies par vēsturē lielāko mediķu algu palielinājumu. Pēc sarunām ar arodbiedrībām pieņemts lēmums veselības aprūpes darbinieku atalgojumam atvēlēt papildu 8 miljardus eiro.  
Kalifornija atjauno Covid-19 ierobežojumus
ASV Kalifornijas štata amatpersonas nolēmušas atjaunot vairākus ierobežojumus, lai samazinātu Covid-19 otro uzliesmojumu. Pēc iedzīvotāju skaita lielākajā štatā atkal pilnībā aizliegta restorānu, bāru, zooloģisko dārzu un citu izklaides vietu darbība iekštelpās.  
Jaunākie
Interesanti