Sadaļas Sadaļas
Ārzemēs
Šveices vēstnieks Latvijā: Mēs ražojam ne tikai šokolādi, bet arī vakcīnas
Latvija un Šveice šogad svin diplomātisko attiecību simtgadi, bet patiesībā mūsu attiecību vēsture ir vēl senāka, ne velti pēc 1905. gada revolūcijas patvērumu Šveicē bija atraduši Rainis un Aspazija, Kārlis Skalbe, Pauls un Klāra Kalniņi, arī citi topošās Latvijas valsts līderi. Arī pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas Šveice mums ir sniegusi lielu palīdzību, piemēram, finansējot skolas autobusu iegādi.
Karadarbības postītais civilizācijas šūpulis: ko mēs zinām par Irāku?
Latvijas Radio raidījums “Diplomātiskās pusdienas” šoreiz aizved ciemos uz Tuvo Austrumu valsti Irāku, kas pēdējās desmitgadēs pārāk bieži nonākusi pasaules uzmanības centrā, galvenokārt ar sliktām ziņām. Irāka lepojas ar bagātīgu vēstures mantojumu, bet karš tam ir nodarījis lielu postu.
Ķīnā neļauj pieminēt Tjaņaņmeņa slaktiņa gadadienu
Piektdien aprit 32 gadi kopš Tjaņaņmeņa slaktiņa, kad Ķīnas galvaspilsētas Pekinas centrālajā laukumā komunistiskais režīms nežēlīgi apspieda miermīlīgus protestus. Taču šogad Ķīnā un citās ķīniešu teritorijās nenotiek publiski pasākumi, lai pieminētu Tjaņaņmeņa slaktiņā bojāgājušos. Tas ir saistīts gan ar Ķīnas valdības cenzūru un vēršanos pret kritiķiem, gan ar koronavīrusa Covid-19 pandēmiju.
Eiropas TOP3: Eiropas Prokuratūra, digitālais Covid-19 sertifikāts un elektroniskā identifikācija
Pienācis būtisks brīdis Eiropas Savienības (ES) finanšu interešu aizstāvībā – darbu beidzot sākusi Eiropas Prokuratūra. Lai atvieglotu iedzīvotāju drošu un brīvu pārvietošanos Eiropas Savienībā pandēmijas laikā, martā Eiropas Komisija nāca klajā ar priekšlikumu izveidot digitālo “Covid-19” sertifikātu. Šonedēļ tika sasniegts vēl viens svarīgs pagrieziena punkts tā iedzīvināšanai – ieviesta Eiropas Savienības līmeņa sistēma, kas ļauj sertifikātus verificēt drošā un privātumam draudzīgā veidā. Tāpat Eiropas Komisija nākusi klajā ar ierosinājumu ieviest Eiropas digitālās identitātes satvaru.
Eiropas Komisija rosina ES veidot vienotu digitālo identitāti
Eiropas Komisija (EK) rosina izveidot vienotu Eiropas Savienības (ES) digitālās identitātes satvaru, kas būs pieejams visiem bloka iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Nākotnē, nospiežot pogu tālruņa ekrānā, cilvēki varēs pierādīt savu identitāti un kopīgot dažādus elektroniskos dokumentus.
Čehijas premjers Babišs saglabā amatu
Pretrunīgi vērtētais Čehijas premjerministrs Andrejs Babišs izturējis neuzticības balsojumu parlamentā. Tomēr politiskā krīze valstī nav beigusies, un viņa oponenti pat vērsušies jaunizveidotajā Eiropas Prokuratūrā.
Šogad nenotiks plaši pasākumi Tjaņaņmiņa slaktiņa atcerei
4.jūnijā aprit 32 gadi kopš Tjaņaņmiņa slaktiņa, kad Ķīnas galvaspilsētas Pekinas centrālajā laukumā komunistiskais režīms nežēlīgi apspieda miermīlīgus protestus. Taču šogad ķīniešu valodā runājošajā pasaulē nenotiks publiski pasākumi, lai pieminētu Tjaņaņmiņa slaktiņā bojāgājušos. Tas ir saistīts gan ar Ķīnas valdības cenzūru un vēršanos pret kritiķiem, gan ar koronavīrusa Covid-19 pandēmiju.  
ASV nosaka sankcijas Bulgārijas oligarhiem
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) noteikušas sankcijas pret trim bulgāriem un vairāk nekā 60 Bulgārijas uzņēmumiem, kas turēti aizdomās par korupciju. Sankcionēto personu sarakstā ir arī bulgāru oligarhs, kurš apsūdzēts sakaros ar Krievijas politiskajiem līderiem, lai ietekmētu Bulgārijas valdību. Šī ir līdz šim lielākā sankciju pakete amerikāņu “Magņitska saraksta” ietvaros, kas vēršas pret korupciju un cilvēktiesību pārkāpumiem. 
Krievija neuzdrošinās provocēt Somiju
Somija un Latvija spērušas kopējus soļus militārās sadarbības veicināšanā, nesen Ādažu bāzē prezentēts Somijā ar vairāku Latvijas uzņēmumu līdzdarbību izveidots bruņumašīnas prototips. Uz prezentāciju bija ieradies Somijas Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Juka Jūsti, ar kuru reģionālās drošības jautājumus pārrunāja LTV žurnālists Toms Pastors.
Austrijas kanclers: Eiropā miers iespējams tikai kopā ar Krieviju
Eiropā miers ir iespējams tikai kopā ar Krieviju, nevis pret to. Šādu viedokli paudis Austrijas kanclers Sebastians Kurcs, kurš uzskata, ka, neraugoties uz pastāvošajām nesaskaņām starp Eiropas Savienību un Krieviju, abām pusēm ir jomas kopīgai sadarbībai.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt