Ārzemēs
ASV un Austrālija slēdz robežas ieceļotājiem no Ķīnas
Turpinot izplatīties jaunajam Ķīnas koronavīrusam, ASV un Austrālija pievienojušās valstīm, kuras slēgušas savas robežas ieceļotājiem no Ķīnas. Jaunie noteikumi paredz, ka aizliegums attieksies uz visiem cilvēkiem, ne tikai Ķīnas pilsoņiem, kuri viesojušies Ķīnā pēdējo nedēļu laikā. Pasaules Veselības organizācija gan šos ierobežojumus kritizē.
ASV valsts sekretārs ieradīsies vizītē Baltkrievijā
ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo sestdien ieradīsies Baltkrievijā, kur tiksies ar šīs valsts prezidentu Aleksandru Lukašenko. Pompeo būs augstākā Savienoto Valstu amatpersona, kas vairāk nekā 20 gadu laikā apmeklējusi Baltkrieviju.
Kā Lielbritānijas latvieši kārto dokumentus dzīvei pēc «Brexit»
Līdz šim rezidenta statusam Lielbritānijā pieteikušies vairāk nekā 80 000 Latvijas valstspiederīgo, kas pēc Latvijas Ārlietu ministrijas ziņām ir aptuveni divas trešdaļas no visiem tur oficiāli dzīvojošajiem Latvijas pilsoņiem. Liela daļa izvēlējusies dokumentus nokārtot laikus, tomēr citi vēl nesteidzas. Katrā ziņā – nekāda panika saistībā ar pārmaiņām neesot jūtama. Kā Lielbritānijas latvieši kārto dokumentus, un ko viņiem mainīs vai nemainīs "Brexit"?
Lielbritānijā dzīvojošos latviešus «Brexit» nebiedē
Lielbritānijā šobrīd dzīvo un strādā aptuveni 117 000 Latvijas valsts piederīgo. Viņu vidū arī Uldis Balodis un Aija Leonoviča. Par tālāko nākotni bažu neesot, un pagaidām viņi nav atsaukušies arī aicinājumam reģistrēties rezidenta statusam. Kādi ir viņu nākotnes plāni un domas par "Brexit"?
Londonā pēdējā dienā pirms «Brexit» dalītas jūtas – gan skumjas, gan prieks
Londona aizvada pēdējās stundas pirms "Brexit". Izstāšanās notiks vienpadsmitos vakarā pēc Lielbritānijas laika, kad Latvijā būs viens naktī. Plaša pulcēšanās ir gaidāma pie britu parlamenta, un Lielbritānijas karoga krāsās tiks izgaismotas valdības ēkas. Taču cilvēkos ir dalītas jūtas, jo tas nav notikums, ko vēlējās visa britu sabiedrība.
Daļai britu un ES pilsoņu Lielbritānijā bažas par savām tiesībām pēc «Brexit»
Jau no sestdienas, 1. februāra, Lielbritānija vairs nebūs Eiropas Savienības (ES) sastāvā. Tas atstās ietekmi gan uz britiem, kuri vēlas palikt bloka valstīs, gan uz ES pilsoņiem Lielbritānijā. Lai gan izstāšanās līgums atrunā visas svarīgākās pilsoņu tiesības, daudziem joprojām ir šaubas un jautājumi par to, kā viss notiks praktiski.
Ķīnā ar jauno koronavīrusu inficējušos skaits sasniedzis gandrīz 10 000
Pasaules Veselības organizācija (PVO) izsludinājusi starptautisko ārkārtas situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa infekcijas uzliesmojumu Ķīnā un tā izplatīšanos ārpus valsts robežām. Galvenās bažas ir par to, ka vīruss varētu nonākt valstīs, kurās ir vāja veselības aprūpes sistēma un tās nespētu tikt galā ar iespējamu uzliesmojumu. Ārpus Ķīnas konstatēti vairāki desmiti inficēšanās gadījumu pārdesmit valstīs. Pašā Ķīnā reģistrēto inficējušos skaits sasniedzis gandrīz 10 000 un miruši vismaz 213 cilvēki.
Mēnešos pēc «Brexit» būs ļoti daudz darba. Intervija ar Lielbritānijas vēstnieku Latvijā
Lielbritānija 1. februārī izstājas no Eiropas Savienības, taču praktiski vēl vismaz 11 mēnešus nekas nemainīsies. Bezvienošanās "Brexit" vismaz pagaidām nebūs, un tāpēc var prognozēt, ka nebūs arī haosa un krīžu. Priekšā ir 11 sarežģītu sarunu mēneši. Ko nepieciešams paveikt šajā laikā, un kā pēc tam veidot Lielbritānijas attiecības ar Eiropas Savienību, tostarp Latviju? Kas jāņem vērā pilsoņiem, un uz ko jākoncentrējas uzņēmējiem? Par šiem jautājumiem Latvijas Radio sarunājās ar Apvienotās Karalistes vēstnieku Latvijā Kītu Šenonu (Keith Shannon).
Jaunākie
Interesanti